24 Hodin MTB Vesec 14-15/6

Vyjímečná šance jak se totálně zničit, asi tak bych charakterizoval bajkovou 24 hodinovku. Po té co jsem si to jednou vyzkoušel solo už vyhledávám jiné kategorie. Přeci jen zdraví mám jen jedno a kloubní aparát jsem po tom cítil ještě měsíc. Letos tedy podruhé v kategorii 4 člených teamů muži. Byla před námi obhajoba loňského vítězství a to zavazuje. Poučeni už si vezeme židličky, navařené jídlo, velký stan jako zázemí a malé stany na odpočinek.Start je příjemně ve 12.00. Dorážím přímo z team buildingu naší firmy, který shodou okolností byl v Liberci. Zázemí máme naprosto luxusní. Dva velké stany a všude okolo menší stany. Celkově to je pro 2 čtyřčlenné teamy a dva dvoučlenné + doprovod. Potkávám se se zbytkem teamu: Tomášem, Honzou a Davidem. Všichni jsme výkonnostně vyrovnaní, čekám, že budeme jezdit časy, které se nebudou téměř lišit. Naše největší konkurence team Poštovní spořitelna Marin už je také na místě a bude to tvrdý boj. Letošní okruh má 12,7km, asfaltu minimum, převýšení 250m. Rozhodně je trasa náročnější než vloni a leckterý maraton by se za terén nemusel stydět. Pro solisty to je podle mého hodně těžká trať.

Před dvanáctou pokládám kolo na startovní rošt a jdu se postavit do první lajny na úvodní běh. Startuje se stylem Le Mans. Start mi nevyšel úplně optimálně, v seběhu a na rovince to trochu vylepšuji a nakonec dobíhám 3-4 přesně nevím. První kolo jedu totální podlahu, ale moc to nejde, zdravotně mi není nejlépe. V půlce kola mi ujíždí Venca Aška a Zdenda Kříž –toho nechápu jede solo-. V prvním sjezdu na 3km jsem ztratil flašku a tak na předávku dojíždím docela zničenej. Plánovaná taktika střídat po dvou kolech je tedy tímto nabourána hned ze začátku. Kolík bere Tomáš a vyráží na stíhačku špice. Sobotní odpoledne rychle ubíhá, náš team jede zatím na druhém místě, pomalu po minutkách nabíráme ztrátu na vedoucí team poštovní spořitelny. Všichni jedeme nadoraz a víc pro to už udělat nemůžeme. Docela se těšíme na noc, jednak máme kvalitní osvětlení a také nám noční jízda nedělá problémy. Já odjíždím dvě rundy ještě za světla a jdu si odpočinout do stanu. Bohužel z plánované 4,5hod pauzy a spánku nic není, neboť DJ Roura pouští jednu vypalovačku za druhou a jeho komentář podpořený alkoholem a konzumací nelegálních substancí nelze ignorovat. Ležím ve stanu a přemýšlím co bude ráno. Mám už dost naloženo a na trať se mi zrovna dvakrát nechce. Snad jedině vidina noční jízdy mě láká. Ve tři ráno za to beru a jedu první ze tří plánovaných kol. Ve sjezdech jedu hranu a kombinace systému blackburn X8 a čelovky Silva 5w mi dovoluje jet téměř jako ve dne. Hlavně čelovka je bomba, sice za 4000kč, ale poskytuje ideální světlo pro závody tohoto typu. Dvě kola si tak vychutnávám ztichlou přírodu a doslova válcuji slabší soupeře.

Zavíráme score na 41 kolech se ztrátou jednoho kola na vítěze, třetí za námi ztrácejí 2 kola na nás. Jsme unavení, ale máme radost z bedny a z pěkného závodění. Po vyhlášení rychle balíme a vyrážíme dospat deficit a zregenerovat totálně zničené tělo. Kdo nikdy 24 hodinovku nejel, těžko pochopí co na tom lidi láká. Pro solisty to je určitě maximální sáhnutí na dno. Pro teamy 2 a 4 to je zase hezké závodění, přetahování se o výsledek, teamová spolupráce, atmosféra závodu. Myslím, že si každý najde svoje. Nakonec bych chtěl poděkovat klukům z teamu, všichni jeli na max a vím, že to místy nebylo lehký. Za mě - najel jsem 10 koleček, tedy 127km, průměrnou rychlostí 22,5km/h. Nejlepší kolo 30,25m, nejhorší 42,18m. Průměrný čas na kolo 34,20m. Před dvěma předávkami jsem si dal rescue tabs od Survivalu. Když jsem jel více kol tak jsem dával po prvním gel. K ránu ještě Gutar do třetího kola. Bohužel díky rozházenému žaludku jsem do sebe nedostal všechno co by bylo potřeba. Strava většinou těstoviny s masem a smetanou, pití voda a ionťák. Po dojezdu BCCA a jednou masáž nohou – tímto děkuji přítelkyni Simonce, která se o mě starala, ikdyž jsem často jen ležel mrtvej ve stanu a nakonec mě odvezla domů.

Letos se závody 24H sdružily do série a tak mohou příznivci vyrazit už 12/7 na trať Valašské 24 v Bystřičce. Náš team Bikestore.cz tam v lehce změněné sestavě rozhodně nebude chybět.

Související články

ČP XC Pardubice

Páteční odpoledne slibovalo hezké počasí a tak jsem se na sobotní pohár moc těšil. První závod sezony, lehká nejistota a nervozita jak na tom jsou soupeři, navíc nové kolo, které jsem neprojel víc než kolem bloku.

24 Hodin MTB Bystřička 12-13/7 2008

Kudla ve vedru, kudla v dešti, kudla v blátě, asi tak bych na úvod charakterizoval druhý podnik seriálu 24 hodinovek MTB. Přijel jsem osvěžen 4 hodinami spánku po dovolené v Itálii a jediné na co jsem myslel při příjezdu do Bystřičky bylo, kde si v klídku tak 8 hodin schrupnout. Po týdnu nad 2000mnm mě bolela hlava a byl jsem ve vlažnějším rozpoložení. Ale nálada zbytku teamu mě rychle vtáhla do dění. První info o trati /7,3km 171m převýšení/ bylo, že je silová a není kde odpočívat, tak to není až tak dobrá zpráva. Ale podmínky jsou pro všechny stejný, takže nemá cenu to řešit. První rundu jede Tomáš a tak všichni vyhlížíme, kdo přijede první do cíle. Trochu nás zarazí, že to je závodník konkurenční 4ky. A to znamená jediné, bude boj! Já jsem ale přijel dneska vyhrát, takže druhej flek nepřipadá v úvahu.

První závod Českého poháru v půlmaratonu

Minulý týden jsem zahájil závodní sezónu na silnici, a to „Prvním šlápnutím“, které pořádají Vinohradské šlapky. Výsledky tohoto závodu byly dosti zmatečné, takže v podstatě ještě ani teď nevím, jak jsem to vlastně zajel. Holt bez čipů měřit okruhový závod se...