50 Bezděz 22.5.

50ka Bezděz se řadí mezi ty nejlehčí závody pro opravdu širokou veřejnost. Trasa postrádá delší stoupání a kromě pár míst je sjízdná se zavřenýma očima. Zdaleka to však neznamená, že se nezávodí, navíc při plném tempu umí hluboký písek přichystat mnohá překvapení. Cílem Oty, Lukáše a Blackyho bylo jet na bednu v teamové kategorii, pokud možno pohromadě ve skupince a spolupracovat. Jak už to bývá, člověk míní, osud mění.

 

Na závod jsem vyrazili se Šárkou v neděli ráno z Liberce. A po lehkém zmatku s parkováním jsme se potkali s Otou a Lukášem v prostoru startu a cíle. Rozjetí jsme věnovali poměrně dost času, neboť jak jsme správně předpokládali, průměrná rychlost závodu bude hrubě nad 30km/h a startovalo se do kopce. To znamená, že rovnou po výstřelu se jela totální podlaha a to většinou tak dlouho dokud vydržely nohy a hlava. S Otou a Šárkou jsme měli první vlnu, Lukáš bohužel až druhou. Což nám komplikovalo plán jet společně. Hřebíček jsem tomu zatnul vyloženě špatným startem, kdy se mi nepodařilo chytnout první skupinku a propadl jsem se někam ke 30tému místo.

Na prvním kilometru odjela elitní dvojice Dlask-Ježek a jela si pohodlně pro první dvě místa. Za nimi se vykrystalizovala zhruba desetičlenná skupina ve které jel i Ota. Já naopak musel nasadit totální peklo a prvních 20 minut jsem si sjížděl skupinky, abych se dostal co nejvíce kupředu. K Otově jsem se ovšem nepřiblížil více než na dohled a 15-20sekund. Díky neochotě vláčku za mnou střídat, jsem raději polevil z plynu, protože takové tempo bych nevydržel. Navíc nebyl jsem si jistý jestli bych je opravdu sám dojel, když oni střídali. Přeci jen jsem spíš vrchař než tempař a v Otově skupince bylo pár velmi dobrých jezdců cyklokrosařů jmenovitě Kyzivát, Bambula, Klouček a další dobří bikeři, kteří se poctivě střídali. Podobnou kaši jel za mnou Lukáš, který mě chvíli po tom co jsem polevil dojel. 

Po pár kilometrech jsme dojeli Otu, který bohužel píchnul. V tu chvíli mi bylo jasné, jak to bude s bednou v teamech. Přesto jsme ale pokračovali naplno a s Lukášem perfektně střídali. Vezli jsme si sebou 3-4 další jezdce, kteří nám občas odstřídali, ale hlavní část práce byla na nás. Závod jsem si  při jízdě s Lukášem užíval, byl to takový hodně svižný švih. Rovinky se jeli kolem 40km/h a na lesních cestách s hlubokým pískem jsme to občas neměli úplně sto procentně pod kontrolou.

 

V lehce technických pasážích posledních 15km závodu jsme postupně odpárali všechny soupeře ze skupinky a rozdali si to spolu ve stoupání do cíle. Tady jsem měl více štěstí já, neboť Lukášovi začal přeskakovat v klíčové pasáži řetěz. Cíl jsme projeli kousek po sobě na celkovém 10. a 11. místě. V mojí kategorii to byly brambory za Ježkem, Dlaskem a Janů. Lukáš se umístil na 5. místě ve své kategorii.

 

Šárka dojela v expresním čase 13 minut za námi, v absolutním pořadí na 71. Místě a jako první žena celkově. Ota po problémech dojel na 107. místě celkově, což nás odsunulo až na 5. příčku v teamech. 

 

Další teamovou soutěží bude Liberecká 24hodinovka a Malevil cup na kterých doufáme nám bude více přát štěstí.

Související články

VIPrahlý BAJKonur

Prvního letošního MTBO jsem se nemohl dočkat. Je to moje nejoblíbenější disciplína, přeci jen šlapat umí kde kdo, ale ještě u toho myslet, to už je pro některé borce oříšek. Hned po oznámení závodního prostoru v březnu jsem si čas od času vzal mapu a promýšlel, kam bych dal já kontroly a kudy bych případně jel postupy. Dost mi pomahálo i vědomí, že se jedná o téměř můj domácí revír.

Silniční Král Šumavy

V sobotu 13. září v 9,00 startoval v Klatovech na náměstí již 15. ročník tradičního silničního maratonu Král Šumavy na 150km. O dvě a půl hodiny předtím tratě na 200 a 250km.
Já se samozřejmě účastnil závodu na 150km ať už z důvodu prvního silničního závodu, pozdějšímu startu oproti...

CKKV časovka dvojic

Odpočinkový tréninkový cyklus a krásné slunečné počasí zvaly k sobotnímu popojíždění na kole po cukrárnách a kavárnách. Ne však naše závodnice Jitka.  V kalendáři CKKV po časovce jednotlivců z minulého týdne byla na řadě tentokrát časovka dvojic.

Jitka tak přišla s návrhem na účast v...