50 Bezděz 22.5.

50ka Bezděz se řadí mezi ty nejlehčí závody pro opravdu širokou veřejnost. Trasa postrádá delší stoupání a kromě pár míst je sjízdná se zavřenýma očima. Zdaleka to však neznamená, že se nezávodí, navíc při plném tempu umí hluboký písek přichystat mnohá překvapení. Cílem Oty, Lukáše a Blackyho bylo jet na bednu v teamové kategorii, pokud možno pohromadě ve skupince a spolupracovat. Jak už to bývá, člověk míní, osud mění.

 

Na závod jsem vyrazili se Šárkou v neděli ráno z Liberce. A po lehkém zmatku s parkováním jsme se potkali s Otou a Lukášem v prostoru startu a cíle. Rozjetí jsme věnovali poměrně dost času, neboť jak jsme správně předpokládali, průměrná rychlost závodu bude hrubě nad 30km/h a startovalo se do kopce. To znamená, že rovnou po výstřelu se jela totální podlaha a to většinou tak dlouho dokud vydržely nohy a hlava. S Otou a Šárkou jsme měli první vlnu, Lukáš bohužel až druhou. Což nám komplikovalo plán jet společně. Hřebíček jsem tomu zatnul vyloženě špatným startem, kdy se mi nepodařilo chytnout první skupinku a propadl jsem se někam ke 30tému místo.

Na prvním kilometru odjela elitní dvojice Dlask-Ježek a jela si pohodlně pro první dvě místa. Za nimi se vykrystalizovala zhruba desetičlenná skupina ve které jel i Ota. Já naopak musel nasadit totální peklo a prvních 20 minut jsem si sjížděl skupinky, abych se dostal co nejvíce kupředu. K Otově jsem se ovšem nepřiblížil více než na dohled a 15-20sekund. Díky neochotě vláčku za mnou střídat, jsem raději polevil z plynu, protože takové tempo bych nevydržel. Navíc nebyl jsem si jistý jestli bych je opravdu sám dojel, když oni střídali. Přeci jen jsem spíš vrchař než tempař a v Otově skupince bylo pár velmi dobrých jezdců cyklokrosařů jmenovitě Kyzivát, Bambula, Klouček a další dobří bikeři, kteří se poctivě střídali. Podobnou kaši jel za mnou Lukáš, který mě chvíli po tom co jsem polevil dojel. 

Po pár kilometrech jsme dojeli Otu, který bohužel píchnul. V tu chvíli mi bylo jasné, jak to bude s bednou v teamech. Přesto jsme ale pokračovali naplno a s Lukášem perfektně střídali. Vezli jsme si sebou 3-4 další jezdce, kteří nám občas odstřídali, ale hlavní část práce byla na nás. Závod jsem si  při jízdě s Lukášem užíval, byl to takový hodně svižný švih. Rovinky se jeli kolem 40km/h a na lesních cestách s hlubokým pískem jsme to občas neměli úplně sto procentně pod kontrolou.

 

V lehce technických pasážích posledních 15km závodu jsme postupně odpárali všechny soupeře ze skupinky a rozdali si to spolu ve stoupání do cíle. Tady jsem měl více štěstí já, neboť Lukášovi začal přeskakovat v klíčové pasáži řetěz. Cíl jsme projeli kousek po sobě na celkovém 10. a 11. místě. V mojí kategorii to byly brambory za Ježkem, Dlaskem a Janů. Lukáš se umístil na 5. místě ve své kategorii.

 

Šárka dojela v expresním čase 13 minut za námi, v absolutním pořadí na 71. Místě a jako první žena celkově. Ota po problémech dojel na 107. místě celkově, což nás odsunulo až na 5. příčku v teamech. 

 

Další teamovou soutěží bude Liberecká 24hodinovka a Malevil cup na kterých doufáme nám bude více přát štěstí.

Související články

TZB Houštecký cyklomaraton 2008 - náš team na bedně

Poslední červnovou sobotu se jel kousek od Prahy ve Staré Boleslavi další závod Poštovní spořitelna maratón série TZB Houštecký cyklomaratón. Start a cíl je situován u sportovního areálu v samotné Houšťce u Staré Boleslavi. Závod díky svému rovinatému profilu bez většího kopce se řadí mezi rychlé závody s průměrem, za který by se nemusel stydět ani dobrý silniční cyklista. Náš team měl zastoupení v podobě Jitky, která se postavila na delší variantu trati, která měla cca. 78 km a Otu, který věřil v úspěch na trati krátké (50 km). Na start v /10:30/ se jako první postavila Jitka a ihned po startu si držela vedení ve své kategorii žen do 40 let. Jedinou vážnou soupeřku pro Jitku znamenala Jana Martínková z teamu cyklotrenink.com.

Běh do vrchu: Listonošův Krpál 15/3

V okolí Prahy pořádá již několik let sdružení Kopec sérii závodů do vrchu. Některé jsou snadné, jiné brutální, ale jak už u závodů do vrchu bývá, všechny spravedlivé. První podniky seriálu začínají již v únoru a běhá se v průběhu celého roku, většinou v neděli a někdy i v ...

Sázavský Blizák 2009

Nejprve jsem plánoval na víkend 20-21.6. volno, nicméně poté jsem se rozhodl že si zajedu "lokální" závod na sázavě - Sázavský Blizák. Trasu jsem zvolil kratší - 42km a myslím že jsem udělal dobře. Byl jsem poměrně znaven z celého týdnu a tak jsem se potřeboval pořádně rozjet. Na místě startu,...