Avion Cup 2011

Den po Houšteckým cyklomaratonu, v neděli, se v Praze na Zličíně konal již 4. ročník Avion Cup, sranda závodu pořádaného nákupním centrem Avion na pražském Zličíně, kde bylo i celé zázemí závodu. Startovné je zdarma, a to rok od roku to přiláká více a více závodníků. Netradičně se rozdávají ceny za prvních 20. v celkovém pořadí což je také velkým lákadlem. Letos se na startu sešla konkurence v podobě profíků Standy Hejduka a Michala Plesníka. Z lepších hobíků zde byli Petr Tatíček, Vašek Holub, David Janda, Petr Musil a mnozí další. Spolu se mnou tam je Blacky i Šárka.
O tempo tedy mělo být řádně postaráno. Hodinku před startem se spouští krátká, ale za to intenzivní přeháňka, takže je jasné, že za sucha to nebude. Po jedné hodině odpolední, je odstartováno. Na špici se dělá velká cca 30členná skupinka. Já v ní nechybím, Blacky taky ne a snažíme se při nájezdu do terénu být, co nejvíce v předu. Sjezd z Ořechu do údolí je rychlý a dole nás čeká lávka. Do brodu se mi nechce, takže jdu přes lávku, Blacky to bere vodou. Hned za brodem nás čeká stojka, ta pole řádně dělí. Já sem hodně vpředu, ale po chvilku mě dojíždí a předjíždí Blacky. Nohy mi po včerejšku trochu nejdou, ale nahoře na louce na mě Blacky čeká a dál přes Kosoř už to jedeme spolu. Ve sjezdu do Kosoře si lehce odpočinu a konečně se chytám. Napojujeme se na trasu jiného závodu a po červené upaluje směr Vonoklasy a Roblín. Bohužel ve sjezdu do Solopisk Blacky defektí, já se o tom však dozvídám až v cíli. Tušil sem že se něco stalo, protože sem Blackyho najednou ztratil ve výjezdu. Nahoře lehce zvolňuji a otáčím se. Nikde ho nevidím, takže nelze čekat a musím makat za nás oba. Dojíždím dva borce, co mě trhli ve výjezdu a bahnitým kopcem se blížíme k Roblínu. Tam už jedeme jen ve dvou, spolu se mnou borec ze Superior Riders, ale očividně je popravený. Od Roblína nás čeká 95% silnice, takže taková časovka zpět na Zličín. Drtivou většinu zbytku trasy tahám, jedu docela kudlu a místy má borec držet se i v háku, ale nechci ho odpárat, na větrných rovinkách se hodí a občas i prostřídá. V dáli za sebou vidíme skupinku chrtů, ale jsou daleko, stejně jako skupinka 3 borců před námi.
Jedeme kaši na Zličín, poslední kopeček, spurt po diváky a jsme v cíli. Nakonec beru celkové 8. Místo. Stejné je i v kategorii, protože jsou kategorie jen muži a ženy. Blacky po defektu dojíždí na 49. místě, Šárka trochu bloudila, takže letos jí bedna utekla. Rok od roku se kvalita trochu zlepšuje, ale stále je co vylepšovat Wink

Související články

Specialized Epic 2009 - Christoph Sauser mistrem světa na novém S-Works Epic

Na internetu se již dlouhou dobu objevují různé spekulace o tom, jak bude vypadat Specialized Epic v příští sezóně. Teprve nyní však Specialized vyslal své nejlepší jezdce na závodní tratě s prototypem nového Epicu S-Works 09 a na světlo světa tak konečně prosákly i první snímky toho, jak bude v příští sezóně nové kolo pravděpodobně vypadat. Nový Specialized Epic 09 by měl vážit pod 10kg a jak je z fotografií patrné bude kompletně zcela přepracovaný.

All-mountain řada kol Trek Fuel EX 2009

Po úspěšném loňském představení nové řady all-mountain biků Trek Fuel EX vám přinášíme možnost se důkladně seznámit s jeho letošními nástupci. V řadě Fuel EX se opět setkáme s několika modely, které nabízejí jezdci 120mm zdvihu zadní stavby. Zajímavé jsou zejména vyšší modely...

Dámská cyklistika 2.díl – doplňky

Cyklistické doplňky představují důležitou součást cyklistiky, bez níž by se tento sport nedal naplno provozovat. Zpříjemňují jízdu na kole a umožňují ženám cyklistkám si pohyb na kole maximálně vychutnat.

Vybírá-li muž cyklistické doplňky pro svou vlastní potřebu,...