Bike Babí Léto 1.9.2012

Tradiční závod v závěru sezony v blízkosti Liberce letos doznal zásadních změn. Změnou k lepšímu bylo přesunutí zázemí na koňskou farmu do Vysoké. Zrušení dlouhé 80km trasy a představení ultra krátké 33km bohužel je poplatné trendu, který nastavilo KPŽ. Oblíbená a zajímavá 55km trasa zůstala beze změny.

 

Po několika dnech intenzivních dešťů byla trasa na pár místech obtížnější, ale nic co by se nedalo překonat v sedle. Favoritem závodu mužů byl beze sporu Jirka „Ňumi“ Novák. V mojí kategorii M1 jsem si věřil na bednu. Trasa po zaváděcím kilometru dorazí pod Buk republiky a na programu je nejdelší stoupání, zhruba 25 minut, na vrchol. Dle předpokladů si Jirka jede solo a za ním se formuje čtyřčlenná skupinka ve které jedu já, Robert Vrkoč, Jan Černý a Tomáš Vagenknecht. V mírnější pasáži traverzů pod vrcholem nepochopitelně defektím a moje jízda ve skupince končí.

 

Přestože jsem dozadu dal odolnější Rubenu, podařilo se mi propíchnout bok pláště. Oprava mi zabere zhruba 4 minuty a pokračuji v závodě kolem 35 fleku. Ve sjezdu z Buku potkávám mezi mnoha nešťastníky Honzu a Tomáše, první měl větší pád, druhý defekt. Celkově vidím minimálně 6 jezdců řešících problém. Sjezd samotný je kombinací ostrých kamenů a bahna na relativně široké vymleté cestě, problém jsou hluboké a široké nepravidelné odvodňovací překopy. Když to nejdete jako prase, nic se neděje, jenže to by to nesměl být závod.

 

Stejně jako minulý týden pokračuji solo kaši s tím, že to je dobrý trénink. Postupně se prokousávám polem, i když ne pořád mám stoprocentní motivaci. Závěrečných 20 minut jsem si i hezky zazávodil. V cíli jsem pochopitelně dost otrávený a nálada se mi zlepšila až když jsem zjistil, že stíhají jízda se vyplatila a hodilo to třetí flek v kategorii a osmý celkově. Na bednu jdu s Robertem a Šafrim, allstars podium jak vyšitý Cool. Šárka po dlouhé pauze naskočila do závodění stylově vítězstvím v kategorii a třetím místem celkově. 

 

Týden před vrcholem sezony v Dolomitech můžu říct, že v rámci možností mám formu výbornou a dokážu zhruba dvě hodiny jít nadoraz. Trochu mi osobně chybějí silové špičky, ale to je dáno větším začleněním běhu do tréninku v posledním měsíci.


Související články

Extrém okolo Mostu

7.června se sešla hrstka bajkerů na náročné, ne jen na image pojmenované, trati závodu Extrém okolo Mostu. Extrém v tomto případě nebyl jen o 90km dlouhé a 3000m stoupající trati. To nejtěžší bylo asi ve složení: 80% singltracky, velice náročné sjezdy, strmé výjezdy, trialové pasáže a dokonce freeridové vložky.
Asfaltové části by se daly spočítat na metry. Široké šotolinové cesty na stovky metrů. Jinak jen singl, singl a singl.
Pořadatelé včetně stavitele tratě Tomáše Trunschky označili trať jako 90km XC.

ABB Cup 2009

Týden po transbrdech, 23.5., se konal teprve druhý ročník závodu pod hlavičkou hlavního sponzora - ABB Cup. Místo konání bylo v Jablonci nad Nisou, tedy v Jizerských Horách. Na to, že se jednalo o druhý "díl" tohoto závodu, se sešlo poměrně početné startovní pole s cca 300 závodníky. Start byl...