Bike Babí Léto 1.9.2012

Tradiční závod v závěru sezony v blízkosti Liberce letos doznal zásadních změn. Změnou k lepšímu bylo přesunutí zázemí na koňskou farmu do Vysoké. Zrušení dlouhé 80km trasy a představení ultra krátké 33km bohužel je poplatné trendu, který nastavilo KPŽ. Oblíbená a zajímavá 55km trasa zůstala beze změny.

 

Po několika dnech intenzivních dešťů byla trasa na pár místech obtížnější, ale nic co by se nedalo překonat v sedle. Favoritem závodu mužů byl beze sporu Jirka „Ňumi“ Novák. V mojí kategorii M1 jsem si věřil na bednu. Trasa po zaváděcím kilometru dorazí pod Buk republiky a na programu je nejdelší stoupání, zhruba 25 minut, na vrchol. Dle předpokladů si Jirka jede solo a za ním se formuje čtyřčlenná skupinka ve které jedu já, Robert Vrkoč, Jan Černý a Tomáš Vagenknecht. V mírnější pasáži traverzů pod vrcholem nepochopitelně defektím a moje jízda ve skupince končí.

 

Přestože jsem dozadu dal odolnější Rubenu, podařilo se mi propíchnout bok pláště. Oprava mi zabere zhruba 4 minuty a pokračuji v závodě kolem 35 fleku. Ve sjezdu z Buku potkávám mezi mnoha nešťastníky Honzu a Tomáše, první měl větší pád, druhý defekt. Celkově vidím minimálně 6 jezdců řešících problém. Sjezd samotný je kombinací ostrých kamenů a bahna na relativně široké vymleté cestě, problém jsou hluboké a široké nepravidelné odvodňovací překopy. Když to nejdete jako prase, nic se neděje, jenže to by to nesměl být závod.

 

Stejně jako minulý týden pokračuji solo kaši s tím, že to je dobrý trénink. Postupně se prokousávám polem, i když ne pořád mám stoprocentní motivaci. Závěrečných 20 minut jsem si i hezky zazávodil. V cíli jsem pochopitelně dost otrávený a nálada se mi zlepšila až když jsem zjistil, že stíhají jízda se vyplatila a hodilo to třetí flek v kategorii a osmý celkově. Na bednu jdu s Robertem a Šafrim, allstars podium jak vyšitý Cool. Šárka po dlouhé pauze naskočila do závodění stylově vítězstvím v kategorii a třetím místem celkově. 

 

Týden před vrcholem sezony v Dolomitech můžu říct, že v rámci možností mám formu výbornou a dokážu zhruba dvě hodiny jít nadoraz. Trochu mi osobně chybějí silové špičky, ale to je dáno větším začleněním běhu do tréninku v posledním měsíci.


Související články

Powerbar Posázavím

Už tomu jsou čtyři roky co jsem poprvé vyměnil polibky pod rozkvetlou třešní za dřinu bajkového závodu a ne jinak tomu bylo i letos. V Mnichovicích se rok od roku schází více lidí a větší konkurence a Posázavská 50. V deset ráno se na start postavilo téměř 850 bikerů, rekordní...

Albion Day By Night - 23/8

Pro tento podnik jsem se rozhodl na poslední chvíli. Napsal jsem Jontimu s tím, že to bude taková malá 24 hodinovka a že jedem v pohodě na bednu. Souhlasil a tak startu závodu s podtitulkem „sedmihodinový štafetový MTB masakr“ nic nebránilo. Motivace do závodu byla i ta, že přesně v den závodu jsem slavil 30té narozeniny a chtěl jsem si tedy dát hezký dáreček. Před závodem jsem si nastudoval výsledky z 06 a 07, důkladně prošel startovní listinu a určil předem naše největší soupeře i černé koně závodu a trochu nahlédl do taktiky jak se jezdilo. Na místo jsme dorazili ve třech ještě se Simčou, která se o nás v pauzách mezi koly starala, což alespoň mě hodně pomohlo.

Viprahlý Bajkonur 18.4.2009

Rok se sešel s rokem a je tady další ročník populárního MTBO. Letos to pořadatelé řádně nafoukli a místo loňských 4 hodin nám vyměřili limit rovných 7. Kategorie solo nebyla vypsána a tak jsem se domluvil s Otou, že si to dáme spolu. Plán byl, že to bude lehké rozjetí před sezonou a o tom, že...