Bike Babí Léto 1.9.2012

Tradiční závod v závěru sezony v blízkosti Liberce letos doznal zásadních změn. Změnou k lepšímu bylo přesunutí zázemí na koňskou farmu do Vysoké. Zrušení dlouhé 80km trasy a představení ultra krátké 33km bohužel je poplatné trendu, který nastavilo KPŽ. Oblíbená a zajímavá 55km trasa zůstala beze změny.

 

Po několika dnech intenzivních dešťů byla trasa na pár místech obtížnější, ale nic co by se nedalo překonat v sedle. Favoritem závodu mužů byl beze sporu Jirka „Ňumi“ Novák. V mojí kategorii M1 jsem si věřil na bednu. Trasa po zaváděcím kilometru dorazí pod Buk republiky a na programu je nejdelší stoupání, zhruba 25 minut, na vrchol. Dle předpokladů si Jirka jede solo a za ním se formuje čtyřčlenná skupinka ve které jedu já, Robert Vrkoč, Jan Černý a Tomáš Vagenknecht. V mírnější pasáži traverzů pod vrcholem nepochopitelně defektím a moje jízda ve skupince končí.

 

Přestože jsem dozadu dal odolnější Rubenu, podařilo se mi propíchnout bok pláště. Oprava mi zabere zhruba 4 minuty a pokračuji v závodě kolem 35 fleku. Ve sjezdu z Buku potkávám mezi mnoha nešťastníky Honzu a Tomáše, první měl větší pád, druhý defekt. Celkově vidím minimálně 6 jezdců řešících problém. Sjezd samotný je kombinací ostrých kamenů a bahna na relativně široké vymleté cestě, problém jsou hluboké a široké nepravidelné odvodňovací překopy. Když to nejdete jako prase, nic se neděje, jenže to by to nesměl být závod.

 

Stejně jako minulý týden pokračuji solo kaši s tím, že to je dobrý trénink. Postupně se prokousávám polem, i když ne pořád mám stoprocentní motivaci. Závěrečných 20 minut jsem si i hezky zazávodil. V cíli jsem pochopitelně dost otrávený a nálada se mi zlepšila až když jsem zjistil, že stíhají jízda se vyplatila a hodilo to třetí flek v kategorii a osmý celkově. Na bednu jdu s Robertem a Šafrim, allstars podium jak vyšitý Cool. Šárka po dlouhé pauze naskočila do závodění stylově vítězstvím v kategorii a třetím místem celkově. 

 

Týden před vrcholem sezony v Dolomitech můžu říct, že v rámci možností mám formu výbornou a dokážu zhruba dvě hodiny jít nadoraz. Trochu mi osobně chybějí silové špičky, ale to je dáno větším začleněním běhu do tréninku v posledním měsíci.


Související články

Prokopský Chrt - neoficiální MTBO - 4.6.2008

Je půlka týdne a zatímco moji kolegové v práci se už hroutí vyčerpáním a nemůžou se dočkat víkendu, já i přes nepřízeň počasí chci dnes zjistit co to obnáší stát se Prokopským Chrtem. Klasicky si mě ve tři stáhne generál na neohlášený meeting, nervozně koukám na hodinky, ale v 16,45 konec, hurá, profrčím kancelář, zaklapnu notes a mydlím to domů.

Ekor Cup - Kralupy nad Vltavou

Komorní akcička s názvem Ekor Cup se konala 27/9 v Kralupech. Jedná se o kratší bajkový závod v rámci seriálu UAC a pro letošní rok byla připravena nová trať. V Kralupech je početná banda bikerů a bikerek které znám, a tak jsem vyrazil změřit s nimi síly.

Na pořadu dne byly tři okruhy,...

Okolopardubic

O víkendu po transbrdech jsme vyrazili i na nedělní závod serie Cyklomaraton tour, tentokrát do Pardubic pod Kunětickou Horu. Počasí bylo krásné, takže se nedalo nejet. Po brdech jsem byl mírně zatuhlý, ale dalo se to rozhýbat. Vyrazili jsme společně s Otou z Radotína v 8h ráno, abychom...