Bike Babí Léto 1.9.2012

Tradiční závod v závěru sezony v blízkosti Liberce letos doznal zásadních změn. Změnou k lepšímu bylo přesunutí zázemí na koňskou farmu do Vysoké. Zrušení dlouhé 80km trasy a představení ultra krátké 33km bohužel je poplatné trendu, který nastavilo KPŽ. Oblíbená a zajímavá 55km trasa zůstala beze změny.

 

Po několika dnech intenzivních dešťů byla trasa na pár místech obtížnější, ale nic co by se nedalo překonat v sedle. Favoritem závodu mužů byl beze sporu Jirka „Ňumi“ Novák. V mojí kategorii M1 jsem si věřil na bednu. Trasa po zaváděcím kilometru dorazí pod Buk republiky a na programu je nejdelší stoupání, zhruba 25 minut, na vrchol. Dle předpokladů si Jirka jede solo a za ním se formuje čtyřčlenná skupinka ve které jedu já, Robert Vrkoč, Jan Černý a Tomáš Vagenknecht. V mírnější pasáži traverzů pod vrcholem nepochopitelně defektím a moje jízda ve skupince končí.

 

Přestože jsem dozadu dal odolnější Rubenu, podařilo se mi propíchnout bok pláště. Oprava mi zabere zhruba 4 minuty a pokračuji v závodě kolem 35 fleku. Ve sjezdu z Buku potkávám mezi mnoha nešťastníky Honzu a Tomáše, první měl větší pád, druhý defekt. Celkově vidím minimálně 6 jezdců řešících problém. Sjezd samotný je kombinací ostrých kamenů a bahna na relativně široké vymleté cestě, problém jsou hluboké a široké nepravidelné odvodňovací překopy. Když to nejdete jako prase, nic se neděje, jenže to by to nesměl být závod.

 

Stejně jako minulý týden pokračuji solo kaši s tím, že to je dobrý trénink. Postupně se prokousávám polem, i když ne pořád mám stoprocentní motivaci. Závěrečných 20 minut jsem si i hezky zazávodil. V cíli jsem pochopitelně dost otrávený a nálada se mi zlepšila až když jsem zjistil, že stíhají jízda se vyplatila a hodilo to třetí flek v kategorii a osmý celkově. Na bednu jdu s Robertem a Šafrim, allstars podium jak vyšitý Cool. Šárka po dlouhé pauze naskočila do závodění stylově vítězstvím v kategorii a třetím místem celkově. 

 

Týden před vrcholem sezony v Dolomitech můžu říct, že v rámci možností mám formu výbornou a dokážu zhruba dvě hodiny jít nadoraz. Trochu mi osobně chybějí silové špičky, ale to je dáno větším začleněním běhu do tréninku v posledním měsíci.


Související články

Brdman Cross - MTBO

Druhý červnový víkend byl opravdu na závody bohatý. Příznivci KPZ vyrazili do Jistenice, drsňáci do Mostu na pohár 1/2XM, na severu se jela Jizerka50 a komu tohle všechno nestačilo, mohl se jet dorazit v neděli do Berouna. V kalendáři se ovšem vyskytoval i další závod. Pro příznivce MTBO poměrně významný a to Brdman Cross, součást serie Brdman Adventure, která kombinuje, běhy, kola a triatlony. Letos navíc o to zajímavější, že ve stejné lokalitě se pojede i Bike-Adventure 08, nejpopulárnější MTBO v zemi. V sobotu v 11:00 se na start 5 hodinového scorelaufu postavilo 102 dospělých dvojic v kategoriích DD, MD, MM. Snad poprvé jsem na větším závodě startoval v kategorii MD a měl jsem trochu strach jak odhadnu tempo a náročnost tratě. Přeci jen 5 hodin je dlouhá doba, ale zase jsem Lucce věřil, že pojede kudlu, protože je to velká bojovnice.

VIPrahlé Duše MTBO 8/11

Sezona je za námi, poslední listí pomalu opadává ze stromu. Noc ukusuje cenné denní světlo každý den o minutku dříve a bikerský národ se pomalu ukládá k zimní hibernaci. Tedy kromě několika šílenců, kteří přezbrojí na zimní speciály a oblečeni ve výdobytcích moderní doby stále vyzývají...

Author 50 Český ráj

Je začátek dubna a s Blackym se domlouváme na Bajkonuru, a na dalších závodech. Jeden ze závodů na úvod sezony je rychlá klasika v Českým ráji. 50 km po asfalto – štěrkových cestách, kdy vítěz dojede s časem okolo 1,5 hodiny. V sobotu v den závodu nabírám Blackyho na Vinohradech a valíme směr...