Bike Babí Léto 1.9.2012

Tradiční závod v závěru sezony v blízkosti Liberce letos doznal zásadních změn. Změnou k lepšímu bylo přesunutí zázemí na koňskou farmu do Vysoké. Zrušení dlouhé 80km trasy a představení ultra krátké 33km bohužel je poplatné trendu, který nastavilo KPŽ. Oblíbená a zajímavá 55km trasa zůstala beze změny.

 

Po několika dnech intenzivních dešťů byla trasa na pár místech obtížnější, ale nic co by se nedalo překonat v sedle. Favoritem závodu mužů byl beze sporu Jirka „Ňumi“ Novák. V mojí kategorii M1 jsem si věřil na bednu. Trasa po zaváděcím kilometru dorazí pod Buk republiky a na programu je nejdelší stoupání, zhruba 25 minut, na vrchol. Dle předpokladů si Jirka jede solo a za ním se formuje čtyřčlenná skupinka ve které jedu já, Robert Vrkoč, Jan Černý a Tomáš Vagenknecht. V mírnější pasáži traverzů pod vrcholem nepochopitelně defektím a moje jízda ve skupince končí.

 

Přestože jsem dozadu dal odolnější Rubenu, podařilo se mi propíchnout bok pláště. Oprava mi zabere zhruba 4 minuty a pokračuji v závodě kolem 35 fleku. Ve sjezdu z Buku potkávám mezi mnoha nešťastníky Honzu a Tomáše, první měl větší pád, druhý defekt. Celkově vidím minimálně 6 jezdců řešících problém. Sjezd samotný je kombinací ostrých kamenů a bahna na relativně široké vymleté cestě, problém jsou hluboké a široké nepravidelné odvodňovací překopy. Když to nejdete jako prase, nic se neděje, jenže to by to nesměl být závod.

 

Stejně jako minulý týden pokračuji solo kaši s tím, že to je dobrý trénink. Postupně se prokousávám polem, i když ne pořád mám stoprocentní motivaci. Závěrečných 20 minut jsem si i hezky zazávodil. V cíli jsem pochopitelně dost otrávený a nálada se mi zlepšila až když jsem zjistil, že stíhají jízda se vyplatila a hodilo to třetí flek v kategorii a osmý celkově. Na bednu jdu s Robertem a Šafrim, allstars podium jak vyšitý Cool. Šárka po dlouhé pauze naskočila do závodění stylově vítězstvím v kategorii a třetím místem celkově. 

 

Týden před vrcholem sezony v Dolomitech můžu říct, že v rámci možností mám formu výbornou a dokážu zhruba dvě hodiny jít nadoraz. Trochu mi osobně chybějí silové špičky, ale to je dáno větším začleněním běhu do tréninku v posledním měsíci.


Související články

KPŽ - Orlík Tour 3.5.2008

Na letošní premiéru v KPŽ jsem se moc netěšil. Jednak mi bylo jasné, že dvě kola bahňáku v 900 lidech budou tvrdou ránou pro techniku ,ale také jsem si nebyl jistý nakolik mě vyčerpal čtvrteční výkon na Posázavské50. Psychicky mi nepřidalo ani číslo na chvost pole. V duchu jsem si odmítal přiznat, že pojedu jen závod objet, ale pravidla jsou pravidla. Nakonec mě zachraňuje Jirka a magicky mi sehnal číslo do první lajny. Wow.

XC Úvaly 30/8

V Úvalech se podařilo partičce nadšenců resuscitovat jeden z původních závodů pražské ligy v XC a tak jednak proto, že dobrá věc se má podporovat a taky protože to mám za barákem jsem se rozhodl vydat v sobotu 30. srpna tímto směrem. Kategorie muži do 40 let byla zařazena jako hlavní závod od 13,30 a tak nebylo moc kam spěchat. Na místo jsem dorazil do rozjetého závodu sloučených kategorií ženy, junioři a muži nad 40 let. Po jejich dojezdu jsem ještě cvičně projel okruh a poté se jel rozjet na silničky okolo Úval.
Okruh měří 4,5km a vede po kopci Vinice, převýšení okruhu bude někde okolo 170metrů odhadem.

XC Točná 19.4.2009

Každá iniciativa v oblasti bajkování se cení a proto, když kamarád Lukáš oznámil úmysl pořádat menší XC na Točné, ihned jsem se přihlásil. Jeho trasy jsou totiž zárukou kvality, která snese srovnání s tratí CP XC. Po včerejší nahládačce na MTBO a s přihlédnutím ke zdravotnímu stavu byla moje...