Brdmann Cross 2.6.2012

MTBO v podání spolku Vlaška není nikdy jen tak. Jen co jsme si zvykli na zakreslování mapy, žravé kontroly a kvíz, hned servírují další bonbonky. Loni vložený orientační běh, letos mix běhu a kola v honbě za mapou. Zní to šíleně a šílené to bylo.

 

 

Okolí Dobříše nabízí pro MTBO jeden z nejlepších terénů v ČR díky extrémní hustotě cest a cestiček v brdském hřebeni. I po letech se tady dá postavit závod, který dokáže překvapit.

 

 

Letos měly dvojice na mapovém startu dvě možnosti. Buď vyrazili na trasu a v limitu 5 hodin se snažili objet co nejvíce z 20ti kontrol, které si předtím zakreslili dle vzoru, nebo se vydat na vložený orientační běh po deseti kontrolách, kde byly zobrazeny útržky map. Každá nalezená kontrola na běhu znamenala tedy přikreslení kontroly pro cyklistickou část. Bohužel až na startu se zjistilo, že běh je tak dlouhý, že bylo nutné přejíždět mezi kontrolami na kole – polovina lidí na doporučení pořadatele startovala v běžeckých botách. Vznikl totální chaos, motali se běžci s cyklisty, dvojice se dělily a zase spojovaly. Po zhruba 40ti minutách jsme měli všech deset kontrol v mapě a vyrazili jsme na kontrolu s kvízem.

 

 

Ten jak se ukázalo byl na jiné kontrole, neboť to pořadatelé spletli a zde byla kontrola žravá. Ovšem již vyžraná. Pokračujeme na skutečný kvíz, kde je zase žravá, tentokrát vyžraná z půlky. Bordel maximální. Další kontrolu hledáme víc jak deset minut, někdo ji zavezl špatně. Nakonec ji nacházíme, ale stejně tak se na dobré slovo uznávala v cíli, když někdo řekl, že nebyla  kde ukazovala mapa. Bordel na druhou. Pokračujeme přes pomník padlým na vrchol Velká Baba, podjíždíme hřeben z druhé strany a opět se sápeme nad hájovnu Rochota. Chvíli hledáme pramínek u cesty, ale ten jsem si zakreslil pro změnu já chybně a tak ztrácíme další minutky. Modifikujeme trasu a stáčíme se přes Kytín do cíle. Hřebíček tomu dává kontrola na žluté turistické, kterou opět jak debilové hledáme deset minut. Pak už jen sprint na limit do cíle. Kde se dozvídáme, že ji někdo ukradl a stačilo říci, že tam nebyla. Tohle nás moc nebaví, jsme z MTBO závodů zvyklí hledat kontroly v rozumném dosahu zákresu na mapě, bohužel to stojí čas. 

 

 

Proti minulému týdnu se nám ani nejelo dobře, Šárku trápí poslední dobou bolesti kyčle a nemůže zdaleka jet v plném tempu. Sečteno podtrženo jsou z toho dneska jen brambory. Škoda toho, nebýt hledání třech kontrol, kdy tedy jedna byla naší vinou, dalo by se objet bodů mnohem víc. Letos byly problémy s umístění 4 kontrol, to nám u rozvezení 31 kousků přijde až dost.

 

 

 

Související články

Kelly´s Malevil Cup

Díky preciznímu time managementu a zpoždění českých drah jsem dorazil do místa závodu až po 23 v pátek. Spal jsme jinde než zbytek teamu a tak jsme se potkali až na startu. Zatímco Jirka s Honzou se k tomu postavili jako chlapi a v 8,30 se vydali na...

Malevil cup pohledem závoďáka

Malevilské Bikování nechalo jen málo koho klidným. A tak když jsme v pátek dorazili na Malevil,už se to tam závoďákama jen hemžilo. S Verunkou ze Cycling Pointu jsme se hecly,že dáme ještě v pátek pořadateli připravenou časovku do vrchu.
Verča už byla v Jablonném od čtvrtka a tak jsem od...