Brdmann Cross 2.6.2012

MTBO v podání spolku Vlaška není nikdy jen tak. Jen co jsme si zvykli na zakreslování mapy, žravé kontroly a kvíz, hned servírují další bonbonky. Loni vložený orientační běh, letos mix běhu a kola v honbě za mapou. Zní to šíleně a šílené to bylo.

 

 

Okolí Dobříše nabízí pro MTBO jeden z nejlepších terénů v ČR díky extrémní hustotě cest a cestiček v brdském hřebeni. I po letech se tady dá postavit závod, který dokáže překvapit.

 

 

Letos měly dvojice na mapovém startu dvě možnosti. Buď vyrazili na trasu a v limitu 5 hodin se snažili objet co nejvíce z 20ti kontrol, které si předtím zakreslili dle vzoru, nebo se vydat na vložený orientační běh po deseti kontrolách, kde byly zobrazeny útržky map. Každá nalezená kontrola na běhu znamenala tedy přikreslení kontroly pro cyklistickou část. Bohužel až na startu se zjistilo, že běh je tak dlouhý, že bylo nutné přejíždět mezi kontrolami na kole – polovina lidí na doporučení pořadatele startovala v běžeckých botách. Vznikl totální chaos, motali se běžci s cyklisty, dvojice se dělily a zase spojovaly. Po zhruba 40ti minutách jsme měli všech deset kontrol v mapě a vyrazili jsme na kontrolu s kvízem.

 

 

Ten jak se ukázalo byl na jiné kontrole, neboť to pořadatelé spletli a zde byla kontrola žravá. Ovšem již vyžraná. Pokračujeme na skutečný kvíz, kde je zase žravá, tentokrát vyžraná z půlky. Bordel maximální. Další kontrolu hledáme víc jak deset minut, někdo ji zavezl špatně. Nakonec ji nacházíme, ale stejně tak se na dobré slovo uznávala v cíli, když někdo řekl, že nebyla  kde ukazovala mapa. Bordel na druhou. Pokračujeme přes pomník padlým na vrchol Velká Baba, podjíždíme hřeben z druhé strany a opět se sápeme nad hájovnu Rochota. Chvíli hledáme pramínek u cesty, ale ten jsem si zakreslil pro změnu já chybně a tak ztrácíme další minutky. Modifikujeme trasu a stáčíme se přes Kytín do cíle. Hřebíček tomu dává kontrola na žluté turistické, kterou opět jak debilové hledáme deset minut. Pak už jen sprint na limit do cíle. Kde se dozvídáme, že ji někdo ukradl a stačilo říci, že tam nebyla. Tohle nás moc nebaví, jsme z MTBO závodů zvyklí hledat kontroly v rozumném dosahu zákresu na mapě, bohužel to stojí čas. 

 

 

Proti minulému týdnu se nám ani nejelo dobře, Šárku trápí poslední dobou bolesti kyčle a nemůže zdaleka jet v plném tempu. Sečteno podtrženo jsou z toho dneska jen brambory. Škoda toho, nebýt hledání třech kontrol, kdy tedy jedna byla naší vinou, dalo by se objet bodů mnohem víc. Letos byly problémy s umístění 4 kontrol, to nám u rozvezení 31 kousků přijde až dost.

 

 

 

Související články

Brdman Cross - MTBO

Druhý červnový víkend byl opravdu na závody bohatý. Příznivci KPZ vyrazili do Jistenice, drsňáci do Mostu na pohár 1/2XM, na severu se jela Jizerka50 a komu tohle všechno nestačilo, mohl se jet dorazit v neděli do Berouna. V kalendáři se ovšem vyskytoval i další závod. Pro příznivce MTBO poměrně významný a to Brdman Cross, součást serie Brdman Adventure, která kombinuje, běhy, kola a triatlony. Letos navíc o to zajímavější, že ve stejné lokalitě se pojede i Bike-Adventure 08, nejpopulárnější MTBO v zemi. V sobotu v 11:00 se na start 5 hodinového scorelaufu postavilo 102 dospělých dvojic v kategoriích DD, MD, MM. Snad poprvé jsem na větším závodě startoval v kategorii MD a měl jsem trochu strach jak odhadnu tempo a náročnost tratě. Přeci jen 5 hodin je dlouhá doba, ale zase jsem Lucce věřil, že pojede kudlu, protože je to velká bojovnice.

VIPrahlé Duše MTBO 8/11

Sezona je za námi, poslední listí pomalu opadává ze stromu. Noc ukusuje cenné denní světlo každý den o minutku dříve a bikerský národ se pomalu ukládá k zimní hibernaci. Tedy kromě několika šílenců, kteří přezbrojí na zimní speciály a oblečeni ve výdobytcích moderní doby stále vyzývají...

Author 50 Český ráj

Je začátek dubna a s Blackym se domlouváme na Bajkonuru, a na dalších závodech. Jeden ze závodů na úvod sezony je rychlá klasika v Českým ráji. 50 km po asfalto – štěrkových cestách, kdy vítěz dojede s časem okolo 1,5 hodiny. V sobotu v den závodu nabírám Blackyho na Vinohradech a valíme směr...