Brdmann Cross 2.6.2012

MTBO v podání spolku Vlaška není nikdy jen tak. Jen co jsme si zvykli na zakreslování mapy, žravé kontroly a kvíz, hned servírují další bonbonky. Loni vložený orientační běh, letos mix běhu a kola v honbě za mapou. Zní to šíleně a šílené to bylo.

 

 

Okolí Dobříše nabízí pro MTBO jeden z nejlepších terénů v ČR díky extrémní hustotě cest a cestiček v brdském hřebeni. I po letech se tady dá postavit závod, který dokáže překvapit.

 

 

Letos měly dvojice na mapovém startu dvě možnosti. Buď vyrazili na trasu a v limitu 5 hodin se snažili objet co nejvíce z 20ti kontrol, které si předtím zakreslili dle vzoru, nebo se vydat na vložený orientační běh po deseti kontrolách, kde byly zobrazeny útržky map. Každá nalezená kontrola na běhu znamenala tedy přikreslení kontroly pro cyklistickou část. Bohužel až na startu se zjistilo, že běh je tak dlouhý, že bylo nutné přejíždět mezi kontrolami na kole – polovina lidí na doporučení pořadatele startovala v běžeckých botách. Vznikl totální chaos, motali se běžci s cyklisty, dvojice se dělily a zase spojovaly. Po zhruba 40ti minutách jsme měli všech deset kontrol v mapě a vyrazili jsme na kontrolu s kvízem.

 

 

Ten jak se ukázalo byl na jiné kontrole, neboť to pořadatelé spletli a zde byla kontrola žravá. Ovšem již vyžraná. Pokračujeme na skutečný kvíz, kde je zase žravá, tentokrát vyžraná z půlky. Bordel maximální. Další kontrolu hledáme víc jak deset minut, někdo ji zavezl špatně. Nakonec ji nacházíme, ale stejně tak se na dobré slovo uznávala v cíli, když někdo řekl, že nebyla  kde ukazovala mapa. Bordel na druhou. Pokračujeme přes pomník padlým na vrchol Velká Baba, podjíždíme hřeben z druhé strany a opět se sápeme nad hájovnu Rochota. Chvíli hledáme pramínek u cesty, ale ten jsem si zakreslil pro změnu já chybně a tak ztrácíme další minutky. Modifikujeme trasu a stáčíme se přes Kytín do cíle. Hřebíček tomu dává kontrola na žluté turistické, kterou opět jak debilové hledáme deset minut. Pak už jen sprint na limit do cíle. Kde se dozvídáme, že ji někdo ukradl a stačilo říci, že tam nebyla. Tohle nás moc nebaví, jsme z MTBO závodů zvyklí hledat kontroly v rozumném dosahu zákresu na mapě, bohužel to stojí čas. 

 

 

Proti minulému týdnu se nám ani nejelo dobře, Šárku trápí poslední dobou bolesti kyčle a nemůže zdaleka jet v plném tempu. Sečteno podtrženo jsou z toho dneska jen brambory. Škoda toho, nebýt hledání třech kontrol, kdy tedy jedna byla naší vinou, dalo by se objet bodů mnohem víc. Letos byly problémy s umístění 4 kontrol, to nám u rozvezení 31 kousků přijde až dost.

 

 

 

Související články

Prokopský Chrt - neoficiální MTBO - 4.6.2008

Je půlka týdne a zatímco moji kolegové v práci se už hroutí vyčerpáním a nemůžou se dočkat víkendu, já i přes nepřízeň počasí chci dnes zjistit co to obnáší stát se Prokopským Chrtem. Klasicky si mě ve tři stáhne generál na neohlášený meeting, nervozně koukám na hodinky, ale v 16,45 konec, hurá, profrčím kancelář, zaklapnu notes a mydlím to domů.

Ekor Cup - Kralupy nad Vltavou

Komorní akcička s názvem Ekor Cup se konala 27/9 v Kralupech. Jedná se o kratší bajkový závod v rámci seriálu UAC a pro letošní rok byla připravena nová trať. V Kralupech je početná banda bikerů a bikerek které znám, a tak jsem vyrazil změřit s nimi síly.

Na pořadu dne byly tři okruhy,...

Okolopardubic

O víkendu po transbrdech jsme vyrazili i na nedělní závod serie Cyklomaraton tour, tentokrát do Pardubic pod Kunětickou Horu. Počasí bylo krásné, takže se nedalo nejet. Po brdech jsem byl mírně zatuhlý, ale dalo se to rozhýbat. Vyrazili jsme společně s Otou z Radotína v 8h ráno, abychom...