CMT - Okolobudějc 14.4.2012

Prvním ostrým závodem sezony byl pro mě závod Okolobudějc ze série Cyklomaratontour. Ke všemu jsem přistupoval pozitivně, v dobrém rozpoložení, avšak bez potřebné dávky tréninku. Čekal jsem co to se mnou tedy udělá :)

Na sobotu bylo naplánované luxusní počasí v zimním stylu, což se nakonec vyplnilo. Ve Zlaté Koruně bylo pěkných 5 stupňů, vítr a krásné mráčky. 

Trasa byla letos zcela nová, okruhy na Kleť kam se jelo celkem 2x. Převýšení asi 1500m na 50km znělo docela zajímavě. Po rozjetí jsem věděl že začátek bude hodně krušný, a byl :).


Start proběhl celkem v klidu, hned se začalo stoupat po asfaltu a čelo nám brzy dalo sbohem. Dlaskové, Vokrouhlíci a Hruškové zmizeli a já jsem začal trochu trpět do kopce který byl až na pár přestávek asi 40 minutový. Lehce jsem se propadal pelotonem jezdců, osciloval jsem kolem Pajana co jel krátkou trať. V táhlých vrstevnicových stoupáních se mi moc netočily nohy, takže jsem začal ztrácet a pár skupinek jsem musel opustit. Hlava však byla v pohodě, nic moc jsem z toho nedělal a prostě jsem jel tak abych udržel tempo a uvidí se.

Stoupání na samotnou Kleť bylo vcelku strmé a pěkné, tady mi to v prvním kole docela začalo jet, ale to by nebylo, aby se něco nepokazilo. Nově nastrojený rám byl super, ale sedlovka se poroučela o 5 čísel dolů. Na sjezdy super, skoro jako Command post sedlovka :) , ale nahoru už se sama nedostala...nikdo kolem, včetně mě, neměl imbus, takže s tímto údělem mě čekalo ještě krásných 25-30km. Velká pecka.


Po rozdělení tras už jedu sám a případně s pár lidmi kolem, žádné velké skupinky se nekonají. Do kopců trpím, sí ly chybí a ještě je vydávám do zcela špatného šlapání, kolena taky stávkují a ve stoje to na Kleť moc nejde...Tohle trápení mě docela odrovnalo. Z kleti to pouštím rychlými sjezdy a už se těším do cíle. Ještě jsem protrpěl několik nepříjemně lepivých výjezdů a už jsem na singlu podél vody. Ještě prudší výjezd do vesnice a dolů do cíle.


Trasa pěkná, docela těžká a kopcovíitá, nohy nic moc (spíše nic než moc :) ) a počasí nakonec celkem šlo. Dojíždím na 49.celkově a 11. v kategorii 19-29 let. Astronomická ztráta na prvního mě nechala chladným, ale vím že do příštího podniku je co zlepšovat, ostatně tak jako vždy! 

Štítky: 

Související články

První závod CMT 2010 - Okolobudějc

Již 18.4. se rozjel první z velkých seriálů tohoto roku. Na sezonu 2010 jsem stanovil prioritu v obježdění nějakého seriálu na celkové umístění a nejvíce tomu vyhovuje právě Cyklomaratontour. Úvodní závod byl jako minulý rok v pěkném prostředí Hluboké, nedaleko "Budějc"....

Cyklomaraton Tour Okoloprahy 1.9.2012

Prvního září, podzim v plné síle okupuje republiku, aspoň se to tak zdá. Deštivo, mlha, celkem chladno. Ideál pro závodění :). Kupodivu jsem se na to hodně těšil, pokud tedy nezačne naplno pršet. Závod Okoloprahy byl situován asi 50km od prahy směrem na jihovýchod, přímo u Konopiště.
...