CMT - Zimní OkoloHradce

Lukáš: Hned první víkend v roce jsem se vydal na závody. Až k neuvěření! Již čtvrtým rokem se jel Winter Hradec na 20 nebo 40 kilometrů. Jako správný srdcař jsem zvolil trasu 40km - tedy dva okruhy. Počasí vypadlo nejistě, a vytrvalé deště v týdnu zajistilo dostatek vody i bláta na trati.

 

Na startu se sešla celkem zdatná konkurence (BMC, Toyota Dolák, Madeta atp) a vypadalo to tak spíš jako běžný závod v sezoně.


V 11h jsme vyrazili kupředu a začalo se pěkně zostra. V prvním prudkém brdku v lese čelo odjelo a zformovala se asi 5 členná grupa. Jeli jsem pohromadě, vcelku se střídalo.

Voda nepříjemně cákala do obličeje, ale jinak nepršelo, takže v tomhle směru to šlo...

Rovinatou trasu občas zpestřil nějaký blátivý úsek v lese a mezi stromy, kolo srandovně plavalo a byla to zábava. V průběhu prvního kola jsem se stále držel ve skupince a bylo to docela fajn.


V druhém kole už se to potrhalo a pár lidí mi odjelo. Lidi na cyklokroskách nebo 29" měli na rovinkách lehce navrch a fyzicky jsem na tom již nebyl nejlépe. Posledních 15km bylo ve stylu "na houpačce" - chvíli to jelo pěkně, chvíli jsem měl krizi a nešlo to.

Do cíle jsem nakonec dorazil na 31. celkově a 11. v kategorii. Je znát že od kola jsem si dal oraz a teprv mě čeká ta pravá práce :).


Jako akce super, bylo fajn se takhle projet a potkat "známé tváře"!

Související články

Prokopský Chrt - neoficiální MTBO - 4.6.2008

Je půlka týdne a zatímco moji kolegové v práci se už hroutí vyčerpáním a nemůžou se dočkat víkendu, já i přes nepřízeň počasí chci dnes zjistit co to obnáší stát se Prokopským Chrtem. Klasicky si mě ve tři stáhne generál na neohlášený meeting, nervozně koukám na hodinky, ale v 16,45 konec, hurá, profrčím kancelář, zaklapnu notes a mydlím to domů.

Ekor Cup - Kralupy nad Vltavou

Komorní akcička s názvem Ekor Cup se konala 27/9 v Kralupech. Jedná se o kratší bajkový závod v rámci seriálu UAC a pro letošní rok byla připravena nová trať. V Kralupech je početná banda bikerů a bikerek které znám, a tak jsem vyrazil změřit s nimi síly.

Na pořadu dne byly tři okruhy,...

Okolopardubic

O víkendu po transbrdech jsme vyrazili i na nedělní závod serie Cyklomaraton tour, tentokrát do Pardubic pod Kunětickou Horu. Počasí bylo krásné, takže se nedalo nejet. Po brdech jsem byl mírně zatuhlý, ale dalo se to rozhýbat. Vyrazili jsme společně s Otou z Radotína v 8h ráno, abychom...