CMT - Zimní OkoloHradce

Lukáš: Hned první víkend v roce jsem se vydal na závody. Až k neuvěření! Již čtvrtým rokem se jel Winter Hradec na 20 nebo 40 kilometrů. Jako správný srdcař jsem zvolil trasu 40km - tedy dva okruhy. Počasí vypadlo nejistě, a vytrvalé deště v týdnu zajistilo dostatek vody i bláta na trati.

 

Na startu se sešla celkem zdatná konkurence (BMC, Toyota Dolák, Madeta atp) a vypadalo to tak spíš jako běžný závod v sezoně.


V 11h jsme vyrazili kupředu a začalo se pěkně zostra. V prvním prudkém brdku v lese čelo odjelo a zformovala se asi 5 členná grupa. Jeli jsem pohromadě, vcelku se střídalo.

Voda nepříjemně cákala do obličeje, ale jinak nepršelo, takže v tomhle směru to šlo...

Rovinatou trasu občas zpestřil nějaký blátivý úsek v lese a mezi stromy, kolo srandovně plavalo a byla to zábava. V průběhu prvního kola jsem se stále držel ve skupince a bylo to docela fajn.


V druhém kole už se to potrhalo a pár lidí mi odjelo. Lidi na cyklokroskách nebo 29" měli na rovinkách lehce navrch a fyzicky jsem na tom již nebyl nejlépe. Posledních 15km bylo ve stylu "na houpačce" - chvíli to jelo pěkně, chvíli jsem měl krizi a nešlo to.

Do cíle jsem nakonec dorazil na 31. celkově a 11. v kategorii. Je znát že od kola jsem si dal oraz a teprv mě čeká ta pravá práce :).


Jako akce super, bylo fajn se takhle projet a potkat "známé tváře"!

Související články

Okolo Liberce 8.5.2012

Jsou závody které ve vás nechají  hluboké dojmy a pak jsou závody, které odjedete a nic zvláštního se neděje. Rutina před startem, standardní „práce“ na trati, wapka, jídlo, zabalit a domů. Do druhé kategorie bych určitě zařadil 50km CMT okololiberce, i když úplná nuda to pro mě nebyla....

Albixion Day By Night 17-19.8 2012

Jakub: Dobříšská sedmihodinovka je štafetový závod dvojic, který se proti podobným podnikům liší povinností střídání po jednom kole. Závodí se na 10,9km okruhu s převýšením 180m, vedeném především po šotolinách s jediným nepříliš náročným sjezdem, ve kterém hrozí...

ČP XC Teplice

JakeF: Po rozpačitém vstupu do sezóny mě 27. dubna čekala první ostrá prověrka formy – úvodní závod Českého poháru v XC na tradiční trati v Teplickém lázeňském parku. Trať patří mezi lehčí, co ČP XC nabízí, ale stále je mezi nejtechničtějšími závody v ČR. Proti loňsku...