ČP XC Teplice

JakeF: Po rozpačitém vstupu do sezóny mě 27. dubna čekala první ostrá prověrka formy – úvodní závod Českého poháru v XC na tradiční trati v Teplickém lázeňském parku. Trať patří mezi lehčí, co ČP XC nabízí, ale stále je mezi nejtechničtějšími závody v ČR. Proti loňsku zůstala nezměněná, čekal nás tedy 4,4km dlouhý okruh s nastoupanými 95 metry, charakteristický především množstvím ostrých „vraceček“ jak ve sjezdech, tak ve výjezdech.

 

Start naší kategorie je v 9:45, takže abych měl dostatek času na projetí trati, znamenalo to příjezd už v 8 hodin ráno. Po noční bouřce byla trať mokrá, ale ne moc blátivá. Přestože jsem neměl na mokro ideální obutí, měl jsem z toho radost, jsou to podmínky, které mi sedí. Trochu jsem zariskoval a rozhodl se jet na nové 29ce Specialized Stumpjumper HT, i když jsem měl na zvykání jen pár dní. Udělal jsem dobře. Specialized zvládl geometrii takovým způsobem, že o často zmiňované „neohrabanosti“ 29erů se nedá mluvit ani v nejmenším a i do prudkých vraceček se krásně vejde a díky vyšší trakci a lepšímu překonávání překážek jsem si celkově jistější, než minule na 26“ kole.

 

Na start se nás postavilo 25 jezdců kategorie Expert se startem 5 minut po téměř 60 kadetech, bylo jasné, že předjíždění nás čeká hodně. Po startu je to klasický boj o každou pozici. Už si na to zvykám a držím se okolo desátého místa. Jede se mi ale dobře a především ve výjezdech se posouvám vpřed. Po prvním okruhu projíždím cílem na čele tříčlenné skupinky a průběžnému 4. místu se mi ani nechce věřit. Už ve druhém kole se ale ukazuje, že jsem ze skupiny nejslabší, chvíli ještě o pozice bojuji, ale nakonec chytám pár vteřin ztrátu, kterou už se mi nedaří smazat. I zbytek závodu je ale bez odpočinku, skoro vždycky, když se ve vracečkách dívám pod sebe, mám za sebou někoho na pár desítek vteřin. Umístění už se mi ale daří udržet a dokončuji na 6. místě, tedy nejlépe doposud na ČP XC.

 

Teď ještě co nejvíc natrénovat, další závod bude 2. června v Praze a „podium finish“ je blízko.

 

foto: www.benyfoto.cz 


Související články

Sázavský Blizák 2008

Další závod konající se v údolí tekoucí řeky Sázavy se jel tuto sobotu. Zázemí závodu bylo situováno do města Sázavy pár kilometrů od Prahy. Ve stejném termínu konající se MČR v XC a maratón v Polské Gluszyci se nedalo očekávát účast liťáků, ovšem na startu se alespoň představili naši cyklokrosaři Radek Šimůnek a Martin Bína. I náš team měl své zastoupení v podobě Oty.

Winter Trans Brdy 15/11

„Přijeďte si do Let zazávodit a udělat tak pohodovou tečku za závodní sezonou“. Kdo na to Michalovi skočil, ten si pěkně protáhl nohy. Obec Lety, ač malá počtem obyvatel, je z bikového hlediska jednou z nejdůležitějších na mapě ČR. Startuje se zde každoročně serie tří brdských závodů s různým...

Berounský Bikemaraton 7/6/2009

Letos prvním závodem pod taktovkou Michala Daleckého byl Berounský bikemaraton. Datum připadlo na šťastnou sedmičku 7/6 a počasí přislíbilo o něco přívětivější tvář než minulý týden na Králi. Každý maraton se snaží mít...