ČP XCO Brno

DAN: Další pódium z ČP XCO, ale na bednu to opět nedalo. V Brně se, za ideálního počasí (cca 16°C, pod mrakem, který vypadal nebezpečně, ale naštěstí nesprchlo), sešlo v kategorii Expert celkem početné a silné startovní pole. Celý první kolo se jel totální šrot, že jsem si chvíli říkal, co tu vlastně dělám... Celou dobu byla na dohled první pětka, ze které během dalšího kola jeden borec vycouval a vypadalo to, že i Šelerovi ze Spořky to taky přestává chutnat. Toho jsem ve třetím kole skočil a trochu mu poodjel, ale hned vzápětí jsem lehnul a ještě se mi podařilo skopnout kolo z takový malý stráně, takže návrat na trať neproběhl zrovna svižně. V posledním kole jsem ho zase sjížděl, ale už to bohužel nedalo. Ve výjezdech a fyzicky náročných pasážích jsem se cítil dobře, ale potvrdilo se, že v XC velmi často rozhoduje více technika ve sjezdech, než tempo ve výjezdech. Celkově super závod na parádní trati. Velké podium na poháru vždycky potěší.

Související články

XC Nasavrky 13.4.2008

Po sobotním poháru jsem přespal v Pardubicích u příbuzných a na lehké vyjetí vyrazil do Nasavrk. Již potřetí se tam jelo XC jako součást ceny Nasavrk v běhu. Běh je velmi známý, dorazila obrovská konkurence. Prvních osm běžců absolutně tradičně z Afriky, vítěz pražského ½ Hervisu doběhl až 4tý. Na XC, letos byla slibovaná nová technická trať, dorazilo i několik jezdců ze soboty, kteří dali Nasavrkám přednost před Pardubickou Alpinou.

24 Hodin MTB Bystřička 12-13/7 2008

Kudla ve vedru, kudla v dešti, kudla v blátě, asi tak bych na úvod charakterizoval druhý podnik seriálu 24 hodinovek MTB. Přijel jsem osvěžen 4 hodinami spánku po dovolené v Itálii a jediné na co jsem myslel při příjezdu do Bystřičky bylo, kde si v klídku tak 8 hodin schrupnout. Po týdnu nad 2000mnm mě bolela hlava a byl jsem ve vlažnějším rozpoložení. Ale nálada zbytku teamu mě rychle vtáhla do dění. První info o trati /7,3km 171m převýšení/ bylo, že je silová a není kde odpočívat, tak to není až tak dobrá zpráva. Ale podmínky jsou pro všechny stejný, takže nemá cenu to řešit. První rundu jede Tomáš a tak všichni vyhlížíme, kdo přijede první do cíle. Trochu nás zarazí, že to je závodník konkurenční 4ky. A to znamená jediné, bude boj! Já jsem ale přijel dneska vyhrát, takže druhej flek nepřipadá v úvahu.

První závod Českého poháru v půlmaratonu

Minulý týden jsem zahájil závodní sezónu na silnici, a to „Prvním šlápnutím“, které pořádají Vinohradské šlapky. Výsledky tohoto závodu byly dosti zmatečné, takže v podstatě ještě ani teď nevím, jak jsem to vlastně zajel. Holt bez čipů měřit okruhový závod se...