Cyklistické soustředění teamu Ski a Bike centrum Radotín MTB

Třetina teamu, tj. ve složení Ota a David se zúčastnili cyklistického soustředění na Mallorce. Kluci se vydali na najíždění kilometrů v neděli ráno 23. března, kdy měli plánovaný odlet na Mallorcu s německého letiště Norimberk. Po strastiplné cestě na letiště (nepříznivé počasí) kluci vše zvládli a v neděli odpoledne už vyjeli na krátký švih, aby lehce protočili unavené nohy a připravili se na další dny.

Mallorca, jakožto součást Baleárských ostrovů, které spadají pod Španělsko, je cyklistům zaslíbený ostrov. Mallorca nabízí minimální provoz na silnicích, stabilní počasí a dobré možnosti ubytování v hotelích, které v sezoně okupují převážně němečtí turisté. Němčina je neoficiálně druhým jazykem na ostrově, protože němci se Mallorcu na tolik oblíbili, že tam mají letní sídla. Ale zpět k soustředění. Kluci měli podrobně rozepsaný plán od trenéra p. Vojtěchovského, který skoro do puntíku splnili. Jelikož přálo počasí po celou dobu pobytu, teploty od 16 do 25°C, dali se vcelku snadno najíždět poměrně velké objemy kilometrů. O kvalitu najíždění se starali i přítomní minulí i současní profesionální jezdci (Ján Svorada, Jan Hruška, Zdeněk Štybar, Radek Šimůnek). Se dvěma dny volna a 9 dní na kole, celkem najezdili cca 1200 km (cca 50 – 50 hodiny v sedle). „Příprava to byla kvalitní, tak doufáme, že to v sezoně využijeme tak jak máme“ řekli po návratu v pátek ráno 4. dubna opět na norimberské letiště.

Team už se pomalu připravuje na první závody. Milana, čeká již první závod tento víkend v Pardubicích kde se startuje další ročník Českého poháru v XC. Ostatní členové využijí volného víkendu na další přípravu. Prvním velkým závodem, kde je možno vidět celý team pohromadě bude MTB Posázavím 2008, závod, který se startuje 1.5. v Mnichovicích u Prahy.

Přejeme hodně štěstí!

Související články

Prokopský Chrt - neoficiální MTBO - 4.6.2008

Je půlka týdne a zatímco moji kolegové v práci se už hroutí vyčerpáním a nemůžou se dočkat víkendu, já i přes nepřízeň počasí chci dnes zjistit co to obnáší stát se Prokopským Chrtem. Klasicky si mě ve tři stáhne generál na neohlášený meeting, nervozně koukám na hodinky, ale v 16,45 konec, hurá, profrčím kancelář, zaklapnu notes a mydlím to domů.

Ekor Cup - Kralupy nad Vltavou

Komorní akcička s názvem Ekor Cup se konala 27/9 v Kralupech. Jedná se o kratší bajkový závod v rámci seriálu UAC a pro letošní rok byla připravena nová trať. V Kralupech je početná banda bikerů a bikerek které znám, a tak jsem vyrazil změřit s nimi síly.

Na pořadu dne byly tři okruhy,...

Okolopardubic

O víkendu po transbrdech jsme vyrazili i na nedělní závod serie Cyklomaraton tour, tentokrát do Pardubic pod Kunětickou Horu. Počasí bylo krásné, takže se nedalo nejet. Po brdech jsem byl mírně zatuhlý, ale dalo se to rozhýbat. Vyrazili jsme společně s Otou z Radotína v 8h ráno, abychom...