Cyklistické soustředění teamu Ski a Bike centrum Radotín MTB

Třetina teamu, tj. ve složení Ota a David se zúčastnili cyklistického soustředění na Mallorce. Kluci se vydali na najíždění kilometrů v neděli ráno 23. března, kdy měli plánovaný odlet na Mallorcu s německého letiště Norimberk. Po strastiplné cestě na letiště (nepříznivé počasí) kluci vše zvládli a v neděli odpoledne už vyjeli na krátký švih, aby lehce protočili unavené nohy a připravili se na další dny.

Mallorca, jakožto součást Baleárských ostrovů, které spadají pod Španělsko, je cyklistům zaslíbený ostrov. Mallorca nabízí minimální provoz na silnicích, stabilní počasí a dobré možnosti ubytování v hotelích, které v sezoně okupují převážně němečtí turisté. Němčina je neoficiálně druhým jazykem na ostrově, protože němci se Mallorcu na tolik oblíbili, že tam mají letní sídla. Ale zpět k soustředění. Kluci měli podrobně rozepsaný plán od trenéra p. Vojtěchovského, který skoro do puntíku splnili. Jelikož přálo počasí po celou dobu pobytu, teploty od 16 do 25°C, dali se vcelku snadno najíždět poměrně velké objemy kilometrů. O kvalitu najíždění se starali i přítomní minulí i současní profesionální jezdci (Ján Svorada, Jan Hruška, Zdeněk Štybar, Radek Šimůnek). Se dvěma dny volna a 9 dní na kole, celkem najezdili cca 1200 km (cca 50 – 50 hodiny v sedle). „Příprava to byla kvalitní, tak doufáme, že to v sezoně využijeme tak jak máme“ řekli po návratu v pátek ráno 4. dubna opět na norimberské letiště.

Team už se pomalu připravuje na první závody. Milana, čeká již první závod tento víkend v Pardubicích kde se startuje další ročník Českého poháru v XC. Ostatní členové využijí volného víkendu na další přípravu. Prvním velkým závodem, kde je možno vidět celý team pohromadě bude MTB Posázavím 2008, závod, který se startuje 1.5. v Mnichovicích u Prahy.

Přejeme hodně štěstí!

Související články

Extrém okolo Mostu

7.června se sešla hrstka bajkerů na náročné, ne jen na image pojmenované, trati závodu Extrém okolo Mostu. Extrém v tomto případě nebyl jen o 90km dlouhé a 3000m stoupající trati. To nejtěžší bylo asi ve složení: 80% singltracky, velice náročné sjezdy, strmé výjezdy, trialové pasáže a dokonce freeridové vložky.
Asfaltové části by se daly spočítat na metry. Široké šotolinové cesty na stovky metrů. Jinak jen singl, singl a singl.
Pořadatelé včetně stavitele tratě Tomáše Trunschky označili trať jako 90km XC.

ABB Cup 2009

Týden po transbrdech, 23.5., se konal teprve druhý ročník závodu pod hlavičkou hlavního sponzora - ABB Cup. Místo konání bylo v Jablonci nad Nisou, tedy v Jizerských Horách. Na to, že se jednalo o druhý "díl" tohoto závodu, se sešlo poměrně početné startovní pole s cca 300 závodníky. Start byl...