Cyklistický festival Město na kole podruhé

Druhý ročník cyklistického festivalu Město na kole přivítá o víkendu 13.-14. dubna náplavka Dvořákova nábřeží v Praze. Na festivalu budou představeny modely kol i cyklistických doplňků předních výrobců pro rok 2013, v rámci bohatého programu se pak návštěvníci mohou těšit na exhibice ve slopestyle či flatlandu, sami si vyzkoušet několik dovednostních drah, nebo se naučit, jak sami servisovat své kolo. Akce začíná v sobotu v 10 hodin dopoledne, vstupné je zdarma. 

 

 

Poznejte novinky

Festival bude jedinečnou možností jak se seznámit s novinkami, které na nadcházející sezónu 2013 připravili přední světoví výrobci kol i doplňků. Těšit se můžete zejména na nové kolekce značek Specialized, Trek a Cannondale. Zastoupen bude i český výrobce Author a další značky. Zastoupeny budou kola do města, do terénu, na elektriku, na vodu nebo třeba na sníh.

Pokochejte se exhibicemi

Atraktivní doprovodný program nabídne exhibici profesionálů a závod amatérů na slopestyle dráze, kterou stavěl legendární český freerider Richard Gasperotti. Rozhodně tedy nebude nouze o vysoké skoky a náročné triky. Své umění předvede i česká špička flatlandu.  

Projeďte se na dráze

Nemusíte se ovšem pouze dívat, můžete prověřit své schopnosti a zároveň si dopřát pořádnou porci zábavy na několika dovednostních dráhách. Kol k zapůjčení bude jistě dostatek. 

Naučte se servisovat kolo

Z našeho obchodu potkáte na akci naše servisní techniky, kteří zdarma provedou rychlé seřízení kol návštěvníků, představí také BG Fit, tedy celkové nastavení kola na míru každému jezdci, a interaktivní formou zasvětí návštěvníky do tajů domácího servisu kola. Kdo si bude po jejich instruktáži jsitý v kramflecích, může se zúčastnit soutěže ve výměně duše na čas. 

Zabavte své děti

Bohatý program dčeká také na nejmešní návštěvníky. Ti se mohou těšit na závod odrážedel, překážkovou Skibi dráhu, půjčovnu koloběžek a mnoho dalších atrakcí.

Pomozte potřebným

V rámci festivalu dostanete možnost podílet se hned na dvou charitativních akcích. Jednak můžete přivézt své staré kolo, věnovat je projektu Kolo pro Afriku a získat za to slevu na nákup nového modelu u vybraných vystavovatelů, dále se můžete zúčastnit akce Oranžové kolo Nadace ČEZ, v jejímž rámci „vyšlapat“ na rotopedu peníze pro charitativní účely.

Město na kole

Praha, Náplavka Dvořákova nábřeží – Na Františku
sobota 13. dubna od 10:00 do 18:00
neděle 14. dubna od 13:00 do 18:00
Vstup je zdarma!
Kompletní program a další informace najdete na stránce: Město na kole.


Štítky: 

Související články

Silniční Král Šumavy

V sobotu 13. září v 9,00 startoval v Klatovech na náměstí již 15. ročník tradičního silničního maratonu Král Šumavy na 150km. O dvě a půl hodiny předtím tratě na 200 a 250km.
Já se samozřejmě účastnil závodu na 150km ať už z důvodu prvního silničního závodu, pozdějšímu startu oproti...

Zbraslavský běh 7/12

V neděli 7. prosince se běžel závěrečný podnik velké ceny HSH a sice Zbraslavský běh. Závod sám o sobě má již celkem tradici a na startu 26. ročníku se sešlo kromě velmi početných dětských kategorií 124 borců o borkyň k hlavnímu závodu. Trasa začíná „vyzouvákem" po žluté turistické k ...

Berounský Bikemaraton 7/6/2009

Letos prvním závodem pod taktovkou Michala Daleckého byl Berounský bikemaraton. Datum připadlo na šťastnou sedmičku 7/6 a počasí přislíbilo o něco přívětivější tvář než minulý týden na Králi. Každý maraton se snaží mít...