Cyklistický festival Město na kole podruhé

Druhý ročník cyklistického festivalu Město na kole přivítá o víkendu 13.-14. dubna náplavka Dvořákova nábřeží v Praze. Na festivalu budou představeny modely kol i cyklistických doplňků předních výrobců pro rok 2013, v rámci bohatého programu se pak návštěvníci mohou těšit na exhibice ve slopestyle či flatlandu, sami si vyzkoušet několik dovednostních drah, nebo se naučit, jak sami servisovat své kolo. Akce začíná v sobotu v 10 hodin dopoledne, vstupné je zdarma. 

 

 

Poznejte novinky

Festival bude jedinečnou možností jak se seznámit s novinkami, které na nadcházející sezónu 2013 připravili přední světoví výrobci kol i doplňků. Těšit se můžete zejména na nové kolekce značek Specialized, Trek a Cannondale. Zastoupen bude i český výrobce Author a další značky. Zastoupeny budou kola do města, do terénu, na elektriku, na vodu nebo třeba na sníh.

Pokochejte se exhibicemi

Atraktivní doprovodný program nabídne exhibici profesionálů a závod amatérů na slopestyle dráze, kterou stavěl legendární český freerider Richard Gasperotti. Rozhodně tedy nebude nouze o vysoké skoky a náročné triky. Své umění předvede i česká špička flatlandu.  

Projeďte se na dráze

Nemusíte se ovšem pouze dívat, můžete prověřit své schopnosti a zároveň si dopřát pořádnou porci zábavy na několika dovednostních dráhách. Kol k zapůjčení bude jistě dostatek. 

Naučte se servisovat kolo

Z našeho obchodu potkáte na akci naše servisní techniky, kteří zdarma provedou rychlé seřízení kol návštěvníků, představí také BG Fit, tedy celkové nastavení kola na míru každému jezdci, a interaktivní formou zasvětí návštěvníky do tajů domácího servisu kola. Kdo si bude po jejich instruktáži jsitý v kramflecích, může se zúčastnit soutěže ve výměně duše na čas. 

Zabavte své děti

Bohatý program dčeká také na nejmešní návštěvníky. Ti se mohou těšit na závod odrážedel, překážkovou Skibi dráhu, půjčovnu koloběžek a mnoho dalších atrakcí.

Pomozte potřebným

V rámci festivalu dostanete možnost podílet se hned na dvou charitativních akcích. Jednak můžete přivézt své staré kolo, věnovat je projektu Kolo pro Afriku a získat za to slevu na nákup nového modelu u vybraných vystavovatelů, dále se můžete zúčastnit akce Oranžové kolo Nadace ČEZ, v jejímž rámci „vyšlapat“ na rotopedu peníze pro charitativní účely.

Město na kole

Praha, Náplavka Dvořákova nábřeží – Na Františku
sobota 13. dubna od 10:00 do 18:00
neděle 14. dubna od 13:00 do 18:00
Vstup je zdarma!
Kompletní program a další informace najdete na stránce: Město na kole.


Štítky: 

Související články

Salzkammergut Trophy 2008, 2. část

Jak sem již slíbil v minulém článku, zde je pokračování a další report ze Salzkammergut trophy 2008. Po týdením bikování v rakousko – italských dolomitech jsme se v pátek ráno zabalili, naložili kola, věci i sebe do auta a vydali jsme se směrem Salzburg, do místa našeho dalšího ubytování. Cestou jsme se ještě naposledy stavili v Lienzu, kde jsme natankovali kvalitní a opravdu lepší benzín než v ČR (o litr nižší spotřeba i s klimatizací) a pak jsme již upalovali směr Spittal a dál Taurenským tunelem po dálnici do Salzburgu. Do místa našeho ubytování jsme dorazili lehce po druhé hodině odpoledne. Po drobném nedorozumění jsme se ubytovali v pronajatém bytu v domě na kraji Salzburgu, kousíček od německých hranic. Vybalili jsme a odpoledne jsme se jeli všichni společně lehce projet před zítřejším závodem. Večer pak za námi dorazila Jana Martínková s Michalem Prokopem, a tak jsme na zítřejší závod byli komplet. Kromě Michala který jel 200 km trať, jsme všichni byli přihlášeni na krátkou variantu, tedy 56,7 km dlouhou trať.

Velká Kunratická 9/11

Po letech zase jedu na start sockou, už na Kačerově je jasné kdo je běžec a kdo jen náhodou v neděli ráno jede stejným směrem. V klídečku s předstihem dorážím na místo, prezentace proběhla bez problémů, potkávám pár kamarádů a kecáme. Neúprosně se přibližuje startovní čas, tak si jdu klusnout a ...

ABB Cup 2009

Týden po transbrdech, 23.5., se konal teprve druhý ročník závodu pod hlavičkou hlavního sponzora - ABB Cup. Místo konání bylo v Jablonci nad Nisou, tedy v Jizerských Horách. Na to, že se jednalo o druhý "díl" tohoto závodu, se sešlo poměrně početné startovní pole s cca 300 závodníky. Start byl...