Cyklistický festival Město na kole podruhé

Druhý ročník cyklistického festivalu Město na kole přivítá o víkendu 13.-14. dubna náplavka Dvořákova nábřeží v Praze. Na festivalu budou představeny modely kol i cyklistických doplňků předních výrobců pro rok 2013, v rámci bohatého programu se pak návštěvníci mohou těšit na exhibice ve slopestyle či flatlandu, sami si vyzkoušet několik dovednostních drah, nebo se naučit, jak sami servisovat své kolo. Akce začíná v sobotu v 10 hodin dopoledne, vstupné je zdarma. 

 

 

Poznejte novinky

Festival bude jedinečnou možností jak se seznámit s novinkami, které na nadcházející sezónu 2013 připravili přední světoví výrobci kol i doplňků. Těšit se můžete zejména na nové kolekce značek Specialized, Trek a Cannondale. Zastoupen bude i český výrobce Author a další značky. Zastoupeny budou kola do města, do terénu, na elektriku, na vodu nebo třeba na sníh.

Pokochejte se exhibicemi

Atraktivní doprovodný program nabídne exhibici profesionálů a závod amatérů na slopestyle dráze, kterou stavěl legendární český freerider Richard Gasperotti. Rozhodně tedy nebude nouze o vysoké skoky a náročné triky. Své umění předvede i česká špička flatlandu.  

Projeďte se na dráze

Nemusíte se ovšem pouze dívat, můžete prověřit své schopnosti a zároveň si dopřát pořádnou porci zábavy na několika dovednostních dráhách. Kol k zapůjčení bude jistě dostatek. 

Naučte se servisovat kolo

Z našeho obchodu potkáte na akci naše servisní techniky, kteří zdarma provedou rychlé seřízení kol návštěvníků, představí také BG Fit, tedy celkové nastavení kola na míru každému jezdci, a interaktivní formou zasvětí návštěvníky do tajů domácího servisu kola. Kdo si bude po jejich instruktáži jsitý v kramflecích, může se zúčastnit soutěže ve výměně duše na čas. 

Zabavte své děti

Bohatý program dčeká také na nejmešní návštěvníky. Ti se mohou těšit na závod odrážedel, překážkovou Skibi dráhu, půjčovnu koloběžek a mnoho dalších atrakcí.

Pomozte potřebným

V rámci festivalu dostanete možnost podílet se hned na dvou charitativních akcích. Jednak můžete přivézt své staré kolo, věnovat je projektu Kolo pro Afriku a získat za to slevu na nákup nového modelu u vybraných vystavovatelů, dále se můžete zúčastnit akce Oranžové kolo Nadace ČEZ, v jejímž rámci „vyšlapat“ na rotopedu peníze pro charitativní účely.

Město na kole

Praha, Náplavka Dvořákova nábřeží – Na Františku
sobota 13. dubna od 10:00 do 18:00
neděle 14. dubna od 13:00 do 18:00
Vstup je zdarma!
Kompletní program a další informace najdete na stránce: Město na kole.


Štítky: 

Související články

XC Úvaly 30/8

V Úvalech se podařilo partičce nadšenců resuscitovat jeden z původních závodů pražské ligy v XC a tak jednak proto, že dobrá věc se má podporovat a taky protože to mám za barákem jsem se rozhodl vydat v sobotu 30. srpna tímto směrem. Kategorie muži do 40 let byla zařazena jako hlavní závod od 13,30 a tak nebylo moc kam spěchat. Na místo jsem dorazil do rozjetého závodu sloučených kategorií ženy, junioři a muži nad 40 let. Po jejich dojezdu jsem ještě cvičně projel okruh a poté se jel rozjet na silničky okolo Úval.
Okruh měří 4,5km a vede po kopci Vinice, převýšení okruhu bude někde okolo 170metrů odhadem.

Author 50 Český ráj

Je začátek dubna a s Blackym se domlouváme na Bajkonuru, a na dalších závodech. Jeden ze závodů na úvod sezony je rychlá klasika v Českým ráji. 50 km po asfalto – štěrkových cestách, kdy vítěz dojede s časem okolo 1,5 hodiny. V sobotu v den závodu nabírám Blackyho na Vinohradech a valíme směr...