Cyklistický festival Město na kole podruhé

Druhý ročník cyklistického festivalu Město na kole přivítá o víkendu 13.-14. dubna náplavka Dvořákova nábřeží v Praze. Na festivalu budou představeny modely kol i cyklistických doplňků předních výrobců pro rok 2013, v rámci bohatého programu se pak návštěvníci mohou těšit na exhibice ve slopestyle či flatlandu, sami si vyzkoušet několik dovednostních drah, nebo se naučit, jak sami servisovat své kolo. Akce začíná v sobotu v 10 hodin dopoledne, vstupné je zdarma. 

 

 

Poznejte novinky

Festival bude jedinečnou možností jak se seznámit s novinkami, které na nadcházející sezónu 2013 připravili přední světoví výrobci kol i doplňků. Těšit se můžete zejména na nové kolekce značek Specialized, Trek a Cannondale. Zastoupen bude i český výrobce Author a další značky. Zastoupeny budou kola do města, do terénu, na elektriku, na vodu nebo třeba na sníh.

Pokochejte se exhibicemi

Atraktivní doprovodný program nabídne exhibici profesionálů a závod amatérů na slopestyle dráze, kterou stavěl legendární český freerider Richard Gasperotti. Rozhodně tedy nebude nouze o vysoké skoky a náročné triky. Své umění předvede i česká špička flatlandu.  

Projeďte se na dráze

Nemusíte se ovšem pouze dívat, můžete prověřit své schopnosti a zároveň si dopřát pořádnou porci zábavy na několika dovednostních dráhách. Kol k zapůjčení bude jistě dostatek. 

Naučte se servisovat kolo

Z našeho obchodu potkáte na akci naše servisní techniky, kteří zdarma provedou rychlé seřízení kol návštěvníků, představí také BG Fit, tedy celkové nastavení kola na míru každému jezdci, a interaktivní formou zasvětí návštěvníky do tajů domácího servisu kola. Kdo si bude po jejich instruktáži jsitý v kramflecích, může se zúčastnit soutěže ve výměně duše na čas. 

Zabavte své děti

Bohatý program dčeká také na nejmešní návštěvníky. Ti se mohou těšit na závod odrážedel, překážkovou Skibi dráhu, půjčovnu koloběžek a mnoho dalších atrakcí.

Pomozte potřebným

V rámci festivalu dostanete možnost podílet se hned na dvou charitativních akcích. Jednak můžete přivézt své staré kolo, věnovat je projektu Kolo pro Afriku a získat za to slevu na nákup nového modelu u vybraných vystavovatelů, dále se můžete zúčastnit akce Oranžové kolo Nadace ČEZ, v jejímž rámci „vyšlapat“ na rotopedu peníze pro charitativní účely.

Město na kole

Praha, Náplavka Dvořákova nábřeží – Na Františku
sobota 13. dubna od 10:00 do 18:00
neděle 14. dubna od 13:00 do 18:00
Vstup je zdarma!
Kompletní program a další informace najdete na stránce: Město na kole.


Štítky: 

Související články

24 Hodin MTB Bystřička 12-13/7 2008

Kudla ve vedru, kudla v dešti, kudla v blátě, asi tak bych na úvod charakterizoval druhý podnik seriálu 24 hodinovek MTB. Přijel jsem osvěžen 4 hodinami spánku po dovolené v Itálii a jediné na co jsem myslel při příjezdu do Bystřičky bylo, kde si v klídku tak 8 hodin schrupnout. Po týdnu nad 2000mnm mě bolela hlava a byl jsem ve vlažnějším rozpoložení. Ale nálada zbytku teamu mě rychle vtáhla do dění. První info o trati /7,3km 171m převýšení/ bylo, že je silová a není kde odpočívat, tak to není až tak dobrá zpráva. Ale podmínky jsou pro všechny stejný, takže nemá cenu to řešit. První rundu jede Tomáš a tak všichni vyhlížíme, kdo přijede první do cíle. Trochu nás zarazí, že to je závodník konkurenční 4ky. A to znamená jediné, bude boj! Já jsem ale přijel dneska vyhrát, takže druhej flek nepřipadá v úvahu.

Winter Trans Brdy 15/11

„Přijeďte si do Let zazávodit a udělat tak pohodovou tečku za závodní sezonou“. Kdo na to Michalovi skočil, ten si pěkně protáhl nohy. Obec Lety, ač malá počtem obyvatel, je z bikového hlediska jednou z nejdůležitějších na mapě ČR. Startuje se zde každoročně serie tří brdských závodů s různým...

Korida Plzeň MTB

V týdnu, konkrétně v úterý 16.5., jsem se rozhodl absolvovat kriterium v centru Plzně - Author Korida horských kol. Na výběr byly kategorie: štafeta, Twin open cross, Elite závod. Jelikož jsem neměl po ruce lidi ke složení štafety, jel jsem tedy "pouze" Twin Open Cross. Trasa...