Cyklistky si užívaly třetí ročník Dámské jízdy

14:44:14Vše vypuklo již v 10 hodin dopoledne a ve velkém stylu. Byť jsme na početné návštěvy v obchodě zvyklí, dodalo několik desítek cyklistek připíjejících se s námi welcome drinkem celé akci lesk velikosti. Příjemný start do dne v očekávání věcí příštích podtrhlo stylové občerstvení s čokoládovou fontánou.


Prvním bodem programu byla oblíbená módní přehlídka, kde se v roli modelek a modelů představili přímo zaměstnanci Ski a Bike Centra. Předváděny byly nejnovější kolekce cyklistického oblečení od renomovaných firem Fox, Vaude, Pearl Izumi, Craft a dalších. Líbily se i horké novinky streetového oblečení značek Quiksilver, Roxy, Fox, Carhartt a Iriedaily.


Poté začalo být živo mu stánků našich partnerů, kde byly připraveny další atraktivní služby pro dámy. Medailonky partnerů si můžete prohlédnout na konci tohoto článku, každopádně jim za všechny účastnice děkujeme za to, že se k této nezvyklé akci připojili.


Pak už se přiblížil vrchol celé akce, tedy vyjížďka po předem připravených trasách pod vedením zaměstnankyň Ski a Bike Centra. Trasy byly připraveny dvě, jedna náročnější, vedoucí terénem, druhá pohodová podél Berounky. Účastnicím jsme na vyjížďku zapůjčili jízdní kola značek Specialized a Trek, a to buď horská celoodpružená, nebo pohodlná městská kola.Předpověď počasí odborníkům zase jednou nevyšla a tak celý den panovalo krásné slunečné počasí. První, ´terénní´ skupina vyrazila na cestu krátce po třinácté hodině odpolední, a to přes Zbraslav až na Cukrák a pak dolů do Dobřichovic. Druhá skupina následovala nedlouho poté podél řeky. Obě skupiny se sešly na louce u Berounky v Dobřichovicích, kde na náš čekalo občerstvení a odpočinek před zpáteční cestou.


Ta již pro všechny vedla po cyklostezce podél řeky, takže si jezdkyně z obou skupin mohly vyměnit čerstvé dojmy a zkušenosti z jízdy.


V Radotíně už na dámy čekalo opět malé občerstvení v podobě jablečného závinu a kávy. A také se losovala tombola, mezi jejímiž cenami byl například batoh Camelbak, krosna Vaude, kabelka Vaude, helma Fox, cyklo vesta Craft, láhve Sigg nebo brýle značky Relax. Každá z účastnic si nakonec z tomboly odnesla nějakou výhru.Akce se jednoznačně vydařila, o čemž svědčí i vyjádření jedné z účastnic v anonymním dotazníku: „Dámskou jízdu jsem si jako maminka na mateřské moc užila. Celý den se o mě stále někdo staral a pečoval o mě, zašla jsem si na masáž, ke kadeřníkovi, nutričnímu terapeutovi, poté jsem se příjemně projela na kole, po cestě pro nás bylo dokonce připraveno občerstvení a na závěr po vyjížďce tombola. Už se těším na další Dámskou jízdu!


Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii dámské jízdy.


Akce by se nemohla zorganizovat bez přispění těchto partnerů:


Specialized
renomovaný americký výrobce zapůjčil dámská horská a městská kola na vyjížďku.


Diet Plan

Hojně využívaný byl také stánek Diet Planu, kde se dámám dostalo zasvěcených rad ohledně vhodného stravovacího režimu. Rovněž zde probíhalo měření tělesného tuku a dalších potřebných údajů nutných ke stanovení správného jídelníčku.


FaMous Hair studio 
kadeřnický salón ukázal účastnicím, že mohou být šik i při sportování a hned na místě upravil několik účesů.


Vizážistka Ing. Kateřina Jedličková

Některé cyklistky se nechaly přímo na místě profesionálně nalíčit a také si nechaly poradit s tím, jaké barvy se nejlépe hodí k jejich barevnému typu pleti. To vše ve vizážistické poradně Ing. Kateřiny Jedličkové.


Masérský koutek
sportovní masáže Jitky Strejčkové

V masérském koutku Jitky Strejčkové si mohly dámy zarelaxovat při příjemné masáži zad.


Chimpanzee

Chimpanzee je důkazem, že potravinové doplňky nemusí být plné chemie. Na akci účastnice ochutnaly výborné energetické tyčinky této firmy.


Rexona

Značka Rexona představila zbrusu nový antiperspirant Rexona pro aktivní ženy.


Fox

Kultovní americký výrobce cyklistického vybavení a oblečení věnoval ceny do tomboly.


Vaude

Tombolu obohatila rovněž německá firma Vaude, výrobce kvalitního outdoorového vybavení a oblečení.


Sponser

Švýcarský výrobce potravinových doplňků a sportovní výživy dodal drobné dárky v podobě cyklistických lahví, do nichž si účastnice mohly rovnou načepovat iontový nápoj téže značky.


Všem partnerům za účastnice děkujeme.


Za rok na dalším ročníku Dámské jízdy na shledanou!

Související články

Zbraslavská Osma Jaro 2008

Podle všech pravidel tréninku by po těžkém závodu měla následovat kompenzace a klid. Ovšem pravidla jsou tady většinou k tomu, aby se porušovala a tak jsem se hned následující den po Malevilu vydal na Zbraslav na malý XC závod Zbraslavská Osma. Jezdí se zde již tradičně na jaře a na podzim a na startovních pozicích se míchají opravdoví hobíci s ostřílenými borci, kterým nedělá problémy jezdit bednu na velkém závodě.

Zahořanská Klika 14/9

O nultém ročníku tohoto závodu jsem se dozvěděl jen den před jeho konáním. Jediná informace byla: v 10:00 v Libři na fotbalovém stadionu, 45km. Co víc vlastně je potřeba vědět? I tak jsem ještě stačil myšlenkou na účast nakazit Jitku s Petrem. Osobně jsem účasti moc šancí...

Zbraslavská Osma XC 9.5.

Již druhým rokem se jel změněný okruh a navýšený počet kol. Technicky nenáročné XC na okruhu 1,3km každoročně přiláká pár desítek závodníků a závodí se o každý metr a sekundu. Měl jsem na výběr kategorii Masters a Elite. Zhodnotil jsem, že Masters bych na 99% vyhrál bez většího boje a zapsal se...