Cyklomarket.cz Day by Night Vlaška u Dobříše

V sobotu 16.8.2014 se v Dobříši konal další ročník tradiční akce Day by Night. Jedná se o závod dvojic na 7 hodin s povinným střídáním po každém kole. Startuje se ve tři odpoledne a končí se v deset. Jedenáctikilometrovém okruhu závodu obsahuje jen dva mírnější kopce, žádné technické úseky a jezdí se přibližně 22-25 minut.

Jedu s Robertem Vrkočem z Bikeranche, našim cílem je vítězství, nebo přijenhorším bedna.

Mám jet první kolo, pečlivě se rozjíždím, před startem si chci ještě projet celý okruh. Není úplně krátký, proto na start přicházím tři minuty před startem a na poslední chvíli se dostávám nějak dopředu. Robert byl prý docela nervózní, jeho číslo bylo ještě u mně v autě a klíče v kapse.

Hned po startu předjíždím pár lidí a dostávám se do čelní skupiny. Moc se nejede, jedu špici, ale pořád nás je ve skupině dost. Střídá jen pár lidí, po nástupu do kopce jsme jen ve dvou, ale v delším mírném sjezdu a po rovině nás docvakává i zbytek. Těsně před cílem přestřeluji zatáčku a rázem mám na skupinu asi 20 m díru. Do cíle přijíždím na 7. místě se ztrátou asi 15 metrů. Robert jede taky výborně, předává na třetím místě s malou ztrátou na vedoucí dvojici. Tu během 3. Km dojíždím a po mírném zrychlení v kopci jedeme už jen ve dvou. Tato dvojice se udrží další 4 kola, spolupracujeme a zvyšujeme náskok na ostatní.

V 7. Kole mi Robert předává s nělikokametrovým náskokem, jedu proto i dál vysoké tempo a testuji, jak mě soupeř dojede. Dojíždí mě, ale asi v půlce okruhu po stoupání, kde jedu na špici a jedu max tempo už má několik metrů mezeru, na hraně kopce nezpomaluji, jedu dál max tempo a na předávce je rozdíl půl minuty. Ten následně Robert navyšuje na minutu a půl.

V dalších kolech se snažíme co najvíc zvýšit náskok, který po 12. kolech byl až 7 minut. Jsme ve dvou třetinách závodu, pomalu se blíží tma a  začínáme toho mít dost. I když se snažím pravidelně jíst, víc než kus melounu nebo banánu a trochu těstovin do sebe nedostanu. Nohy už tolik nejedou, především v silových pasážích chybí síla. Po setmění se náš náskok začíní snižovat, každým kolem ztrácíme půl minuty až minutu. Před předposledním kolem si dávám i gel, snažím se jet velmi frekvenčně, ale jen mě to zpomalí o další půlminutu. Robert jede jeho předposlední kolo o něco rychleji, pokud pojedu rychle i já to moje a on jeho poslední, je možné, že stihneme ještě další kolo. Jet rychle musíme, první místo si chceme udržet. Nakonec Robert dojíždí do cíle posledního kola několik minut po desáté a další kolo už nejedeme, před další dvojicí máme pořád dostatečný náskok a dojíždíme na 1. místě. Za 7 hodin jsme najeli 198 km.

Závod se mi líbíl především jeho formátem, kde není čas na odpočinek nebo taktizování, od začátku se musi jet naplno. Okruhu po odebrání sjezdu z Kazatelny by určitě pomohlo přidání několika technických úseků, sjezdy nevést jednoduše rovně po široké cestě, udělat je klikatější a zábavnější na úkor rychlosti. Z analýzy časů jednotlivých kol je krásně vidět rovnoměrné tempo až do 9. Kola, potom se začala víc projevovat únava a tma. 

 

Související články

Prokopský Chrt - neoficiální MTBO - 4.6.2008

Je půlka týdne a zatímco moji kolegové v práci se už hroutí vyčerpáním a nemůžou se dočkat víkendu, já i přes nepřízeň počasí chci dnes zjistit co to obnáší stát se Prokopským Chrtem. Klasicky si mě ve tři stáhne generál na neohlášený meeting, nervozně koukám na hodinky, ale v 16,45 konec, hurá, profrčím kancelář, zaklapnu notes a mydlím to domů.

Ekor Cup - Kralupy nad Vltavou

Komorní akcička s názvem Ekor Cup se konala 27/9 v Kralupech. Jedná se o kratší bajkový závod v rámci seriálu UAC a pro letošní rok byla připravena nová trať. V Kralupech je početná banda bikerů a bikerek které znám, a tak jsem vyrazil změřit s nimi síly.

Na pořadu dne byly tři okruhy,...

Okolopardubic

O víkendu po transbrdech jsme vyrazili i na nedělní závod serie Cyklomaraton tour, tentokrát do Pardubic pod Kunětickou Horu. Počasí bylo krásné, takže se nedalo nejet. Po brdech jsem byl mírně zatuhlý, ale dalo se to rozhýbat. Vyrazili jsme společně s Otou z Radotína v 8h ráno, abychom...