Cyklomarket.cz Day by Night Vlaška u Dobříše

V sobotu 16.8.2014 se v Dobříši konal další ročník tradiční akce Day by Night. Jedná se o závod dvojic na 7 hodin s povinným střídáním po každém kole. Startuje se ve tři odpoledne a končí se v deset. Jedenáctikilometrovém okruhu závodu obsahuje jen dva mírnější kopce, žádné technické úseky a jezdí se přibližně 22-25 minut.

Jedu s Robertem Vrkočem z Bikeranche, našim cílem je vítězství, nebo přijenhorším bedna.

Mám jet první kolo, pečlivě se rozjíždím, před startem si chci ještě projet celý okruh. Není úplně krátký, proto na start přicházím tři minuty před startem a na poslední chvíli se dostávám nějak dopředu. Robert byl prý docela nervózní, jeho číslo bylo ještě u mně v autě a klíče v kapse.

Hned po startu předjíždím pár lidí a dostávám se do čelní skupiny. Moc se nejede, jedu špici, ale pořád nás je ve skupině dost. Střídá jen pár lidí, po nástupu do kopce jsme jen ve dvou, ale v delším mírném sjezdu a po rovině nás docvakává i zbytek. Těsně před cílem přestřeluji zatáčku a rázem mám na skupinu asi 20 m díru. Do cíle přijíždím na 7. místě se ztrátou asi 15 metrů. Robert jede taky výborně, předává na třetím místě s malou ztrátou na vedoucí dvojici. Tu během 3. Km dojíždím a po mírném zrychlení v kopci jedeme už jen ve dvou. Tato dvojice se udrží další 4 kola, spolupracujeme a zvyšujeme náskok na ostatní.

V 7. Kole mi Robert předává s nělikokametrovým náskokem, jedu proto i dál vysoké tempo a testuji, jak mě soupeř dojede. Dojíždí mě, ale asi v půlce okruhu po stoupání, kde jedu na špici a jedu max tempo už má několik metrů mezeru, na hraně kopce nezpomaluji, jedu dál max tempo a na předávce je rozdíl půl minuty. Ten následně Robert navyšuje na minutu a půl.

V dalších kolech se snažíme co najvíc zvýšit náskok, který po 12. kolech byl až 7 minut. Jsme ve dvou třetinách závodu, pomalu se blíží tma a  začínáme toho mít dost. I když se snažím pravidelně jíst, víc než kus melounu nebo banánu a trochu těstovin do sebe nedostanu. Nohy už tolik nejedou, především v silových pasážích chybí síla. Po setmění se náš náskok začíní snižovat, každým kolem ztrácíme půl minuty až minutu. Před předposledním kolem si dávám i gel, snažím se jet velmi frekvenčně, ale jen mě to zpomalí o další půlminutu. Robert jede jeho předposlední kolo o něco rychleji, pokud pojedu rychle i já to moje a on jeho poslední, je možné, že stihneme ještě další kolo. Jet rychle musíme, první místo si chceme udržet. Nakonec Robert dojíždí do cíle posledního kola několik minut po desáté a další kolo už nejedeme, před další dvojicí máme pořád dostatečný náskok a dojíždíme na 1. místě. Za 7 hodin jsme najeli 198 km.

Závod se mi líbíl především jeho formátem, kde není čas na odpočinek nebo taktizování, od začátku se musi jet naplno. Okruhu po odebrání sjezdu z Kazatelny by určitě pomohlo přidání několika technických úseků, sjezdy nevést jednoduše rovně po široké cestě, udělat je klikatější a zábavnější na úkor rychlosti. Z analýzy časů jednotlivých kol je krásně vidět rovnoměrné tempo až do 9. Kola, potom se začala víc projevovat únava a tma. 

 

Související články

Galaxy Zruč 28/7

Víkend 28-29/7 jsem už dopředu odepsal jako pracovní galeje na chatě, a tak mě ani moc nezajímalo, co kdo kde pojede. Na poslední chvíli se ovšem rozhodlo, že sobotu budu mít volnou. Ve čtvrtek se rozkoukávám co by tedy připadalo v úvahu. Blízko Prahy se jely hned dva závody: Houštka z Poštovky a Galaxy Zruč. Do Zruče jsem chtěl jet i loni, navíc nemusím palbu po rovince ve skupině, což by mne v Houštce čekalo na 100%.

Zbraslavský běh 7/12

V neděli 7. prosince se běžel závěrečný podnik velké ceny HSH a sice Zbraslavský běh. Závod sám o sobě má již celkem tradici a na startu 26. ročníku se sešlo kromě velmi početných dětských kategorií 124 borců o borkyň k hlavnímu závodu. Trasa začíná „vyzouvákem" po žluté turistické k ...

Author 50 Bezděz 2009

Na třetí červnovou sobotu připadá rovinatá klasika v podobě závodu Autor Bezděz 50. Jak už z názvu vypovídá, jedná se o trať 50 km dlouhou, vedoucí převážně v rovinatějším, ale písečno-kořenitým terénem pod hradem Bezděz nedaleko od Máchova jezera. Z našeho teamu sem se na závod vydal sám, jelikož každý už měl na tuto sobotu naplánováno něco jiného. Jelikož se v závodě jela i soutěž teamu, začal sem shánět nějaké dobré „koně“.