Cyklomarket.cz Day by Night Vlaška u Dobříše

V sobotu 16.8.2014 se v Dobříši konal další ročník tradiční akce Day by Night. Jedná se o závod dvojic na 7 hodin s povinným střídáním po každém kole. Startuje se ve tři odpoledne a končí se v deset. Jedenáctikilometrovém okruhu závodu obsahuje jen dva mírnější kopce, žádné technické úseky a jezdí se přibližně 22-25 minut.

Jedu s Robertem Vrkočem z Bikeranche, našim cílem je vítězství, nebo přijenhorším bedna.

Mám jet první kolo, pečlivě se rozjíždím, před startem si chci ještě projet celý okruh. Není úplně krátký, proto na start přicházím tři minuty před startem a na poslední chvíli se dostávám nějak dopředu. Robert byl prý docela nervózní, jeho číslo bylo ještě u mně v autě a klíče v kapse.

Hned po startu předjíždím pár lidí a dostávám se do čelní skupiny. Moc se nejede, jedu špici, ale pořád nás je ve skupině dost. Střídá jen pár lidí, po nástupu do kopce jsme jen ve dvou, ale v delším mírném sjezdu a po rovině nás docvakává i zbytek. Těsně před cílem přestřeluji zatáčku a rázem mám na skupinu asi 20 m díru. Do cíle přijíždím na 7. místě se ztrátou asi 15 metrů. Robert jede taky výborně, předává na třetím místě s malou ztrátou na vedoucí dvojici. Tu během 3. Km dojíždím a po mírném zrychlení v kopci jedeme už jen ve dvou. Tato dvojice se udrží další 4 kola, spolupracujeme a zvyšujeme náskok na ostatní.

V 7. Kole mi Robert předává s nělikokametrovým náskokem, jedu proto i dál vysoké tempo a testuji, jak mě soupeř dojede. Dojíždí mě, ale asi v půlce okruhu po stoupání, kde jedu na špici a jedu max tempo už má několik metrů mezeru, na hraně kopce nezpomaluji, jedu dál max tempo a na předávce je rozdíl půl minuty. Ten následně Robert navyšuje na minutu a půl.

V dalších kolech se snažíme co najvíc zvýšit náskok, který po 12. kolech byl až 7 minut. Jsme ve dvou třetinách závodu, pomalu se blíží tma a  začínáme toho mít dost. I když se snažím pravidelně jíst, víc než kus melounu nebo banánu a trochu těstovin do sebe nedostanu. Nohy už tolik nejedou, především v silových pasážích chybí síla. Po setmění se náš náskok začíní snižovat, každým kolem ztrácíme půl minuty až minutu. Před předposledním kolem si dávám i gel, snažím se jet velmi frekvenčně, ale jen mě to zpomalí o další půlminutu. Robert jede jeho předposlední kolo o něco rychleji, pokud pojedu rychle i já to moje a on jeho poslední, je možné, že stihneme ještě další kolo. Jet rychle musíme, první místo si chceme udržet. Nakonec Robert dojíždí do cíle posledního kola několik minut po desáté a další kolo už nejedeme, před další dvojicí máme pořád dostatečný náskok a dojíždíme na 1. místě. Za 7 hodin jsme najeli 198 km.

Závod se mi líbíl především jeho formátem, kde není čas na odpočinek nebo taktizování, od začátku se musi jet naplno. Okruhu po odebrání sjezdu z Kazatelny by určitě pomohlo přidání několika technických úseků, sjezdy nevést jednoduše rovně po široké cestě, udělat je klikatější a zábavnější na úkor rychlosti. Z analýzy časů jednotlivých kol je krásně vidět rovnoměrné tempo až do 9. Kola, potom se začala víc projevovat únava a tma. 

 

Související články

TZB Houštecký cyklomaraton 2008 - náš team na bedně

Poslední červnovou sobotu se jel kousek od Prahy ve Staré Boleslavi další závod Poštovní spořitelna maratón série TZB Houštecký cyklomaratón. Start a cíl je situován u sportovního areálu v samotné Houšťce u Staré Boleslavi. Závod díky svému rovinatému profilu bez většího kopce se řadí mezi rychlé závody s průměrem, za který by se nemusel stydět ani dobrý silniční cyklista. Náš team měl zastoupení v podobě Jitky, která se postavila na delší variantu trati, která měla cca. 78 km a Otu, který věřil v úspěch na trati krátké (50 km). Na start v /10:30/ se jako první postavila Jitka a ihned po startu si držela vedení ve své kategorii žen do 40 let. Jedinou vážnou soupeřku pro Jitku znamenala Jana Martínková z teamu cyklotrenink.com.

Běh do vrchu: Listonošův Krpál 15/3

V okolí Prahy pořádá již několik let sdružení Kopec sérii závodů do vrchu. Některé jsou snadné, jiné brutální, ale jak už u závodů do vrchu bývá, všechny spravedlivé. První podniky seriálu začínají již v únoru a běhá se v průběhu celého roku, většinou v neděli a někdy i v ...

Sázavský Blizák 2009

Nejprve jsem plánoval na víkend 20-21.6. volno, nicméně poté jsem se rozhodl že si zajedu "lokální" závod na sázavě - Sázavský Blizák. Trasu jsem zvolil kratší - 42km a myslím že jsem udělal dobře. Byl jsem poměrně znaven z celého týdnu a tak jsem se potřeboval pořádně rozjet. Na místě startu,...