Cyklomarket.cz Day by Night Vlaška u Dobříše

V sobotu 16.8.2014 se v Dobříši konal další ročník tradiční akce Day by Night. Jedná se o závod dvojic na 7 hodin s povinným střídáním po každém kole. Startuje se ve tři odpoledne a končí se v deset. Jedenáctikilometrovém okruhu závodu obsahuje jen dva mírnější kopce, žádné technické úseky a jezdí se přibližně 22-25 minut.

Jedu s Robertem Vrkočem z Bikeranche, našim cílem je vítězství, nebo přijenhorším bedna.

Mám jet první kolo, pečlivě se rozjíždím, před startem si chci ještě projet celý okruh. Není úplně krátký, proto na start přicházím tři minuty před startem a na poslední chvíli se dostávám nějak dopředu. Robert byl prý docela nervózní, jeho číslo bylo ještě u mně v autě a klíče v kapse.

Hned po startu předjíždím pár lidí a dostávám se do čelní skupiny. Moc se nejede, jedu špici, ale pořád nás je ve skupině dost. Střídá jen pár lidí, po nástupu do kopce jsme jen ve dvou, ale v delším mírném sjezdu a po rovině nás docvakává i zbytek. Těsně před cílem přestřeluji zatáčku a rázem mám na skupinu asi 20 m díru. Do cíle přijíždím na 7. místě se ztrátou asi 15 metrů. Robert jede taky výborně, předává na třetím místě s malou ztrátou na vedoucí dvojici. Tu během 3. Km dojíždím a po mírném zrychlení v kopci jedeme už jen ve dvou. Tato dvojice se udrží další 4 kola, spolupracujeme a zvyšujeme náskok na ostatní.

V 7. Kole mi Robert předává s nělikokametrovým náskokem, jedu proto i dál vysoké tempo a testuji, jak mě soupeř dojede. Dojíždí mě, ale asi v půlce okruhu po stoupání, kde jedu na špici a jedu max tempo už má několik metrů mezeru, na hraně kopce nezpomaluji, jedu dál max tempo a na předávce je rozdíl půl minuty. Ten následně Robert navyšuje na minutu a půl.

V dalších kolech se snažíme co najvíc zvýšit náskok, který po 12. kolech byl až 7 minut. Jsme ve dvou třetinách závodu, pomalu se blíží tma a  začínáme toho mít dost. I když se snažím pravidelně jíst, víc než kus melounu nebo banánu a trochu těstovin do sebe nedostanu. Nohy už tolik nejedou, především v silových pasážích chybí síla. Po setmění se náš náskok začíní snižovat, každým kolem ztrácíme půl minuty až minutu. Před předposledním kolem si dávám i gel, snažím se jet velmi frekvenčně, ale jen mě to zpomalí o další půlminutu. Robert jede jeho předposlední kolo o něco rychleji, pokud pojedu rychle i já to moje a on jeho poslední, je možné, že stihneme ještě další kolo. Jet rychle musíme, první místo si chceme udržet. Nakonec Robert dojíždí do cíle posledního kola několik minut po desáté a další kolo už nejedeme, před další dvojicí máme pořád dostatečný náskok a dojíždíme na 1. místě. Za 7 hodin jsme najeli 198 km.

Závod se mi líbíl především jeho formátem, kde není čas na odpočinek nebo taktizování, od začátku se musi jet naplno. Okruhu po odebrání sjezdu z Kazatelny by určitě pomohlo přidání několika technických úseků, sjezdy nevést jednoduše rovně po široké cestě, udělat je klikatější a zábavnější na úkor rychlosti. Z analýzy časů jednotlivých kol je krásně vidět rovnoměrné tempo až do 9. Kola, potom se začala víc projevovat únava a tma. 

 

Související články

KPŽ - Orlík Tour 3.5.2008

Na letošní premiéru v KPŽ jsem se moc netěšil. Jednak mi bylo jasné, že dvě kola bahňáku v 900 lidech budou tvrdou ránou pro techniku ,ale také jsem si nebyl jistý nakolik mě vyčerpal čtvrteční výkon na Posázavské50. Psychicky mi nepřidalo ani číslo na chvost pole. V duchu jsem si odmítal přiznat, že pojedu jen závod objet, ale pravidla jsou pravidla. Nakonec mě zachraňuje Jirka a magicky mi sehnal číslo do první lajny. Wow.

XC Úvaly 30/8

V Úvalech se podařilo partičce nadšenců resuscitovat jeden z původních závodů pražské ligy v XC a tak jednak proto, že dobrá věc se má podporovat a taky protože to mám za barákem jsem se rozhodl vydat v sobotu 30. srpna tímto směrem. Kategorie muži do 40 let byla zařazena jako hlavní závod od 13,30 a tak nebylo moc kam spěchat. Na místo jsem dorazil do rozjetého závodu sloučených kategorií ženy, junioři a muži nad 40 let. Po jejich dojezdu jsem ještě cvičně projel okruh a poté se jel rozjet na silničky okolo Úval.
Okruh měří 4,5km a vede po kopci Vinice, převýšení okruhu bude někde okolo 170metrů odhadem.

XC Točná 19.4.2009

Každá iniciativa v oblasti bajkování se cení a proto, když kamarád Lukáš oznámil úmysl pořádat menší XC na Točné, ihned jsem se přihlásil. Jeho trasy jsou totiž zárukou kvality, která snese srovnání s tratí CP XC. Po včerejší nahládačce na MTBO a s přihlédnutím ke zdravotnímu stavu byla moje...