DRUHÝ TESTOVACÍ VÍKEND 2009 - report

Předposlední květnový víkend  byl v Radotíně opět velkým svátkem cyklistiky. Ve Ski a Bike Centru Radotín se konal již druhý letošní Testovací víkend horských kol. Počasí bylo opět neuvěřitelně příjemné a účast cyklistických nadšenců ještě vyšší než při předchozím květnovém víkendu.

Letošní, již čtvrtá sezóna testovacích víkendů zaměřených na představení žhavých novinek horských kol legendárních amerických značek Specialized, Trek, Gary Fisher a Kona, svou úspěšností předčila předchozí ročníky a to nás velmi těší. Za tři dny se na šedesáti testovacích kolech vystřídalo 120 cyklistů, kteří měli možnost si vyzkoušet nová kola v terénu dle vlastního výběru.


Zatímco servisní technici připravovali kolo na míru pro každého účastníka, cyklisté se mohli zdarma osvěžit iontovým nápojem či narychlo v prodejně dokoupit energetické potravinové doplňky na vyjížďku. Kola byla speciálně seřizována pro potřeby každého konkrétního jezdce, dle jeho výšky, váhy a preferencí jízdního stylu.

I tentokrát proběhla tradiční organizovaná odpolední sobotní vyjížďka, tentokrát ji však vedli zaměstnanci Ski a Bike Centra Radotín. Trasa vedla podél řeky do Všenor a poté nahoru na brdský hřeben, kde si účastníci užili jak strmá stoupání tak krásné přejezdy po lesních cestách. Při pravidelných občerstvovacích zastávkách mohli účastníci navzájem porovnat zapůjčená kola a důkladně prověřit jejich přednosti a jízdní vlastnosti. Zejména v momentech, kdy se turistické trasy ztratily neznámo kde v lese, jezdci ocenili lehkost nových modelů jízdních kol. SmileCestou zpět, která vedla příjemným podvečerem po cyklostezce z Dobřichovic do Radotína, se dokonce podařilo posbírat účastníky, kteří se poztráceli cestou na hřeben, a dokončili jsme tak vyjížďku s kompletním týmem. 


Účastníci Testovacího víkendu opět hlasovali o „Nejlepší kolo Testovacího víkendu“. Vyplněných hlasovacích lístků se na konec sešla více jak stovka. V hodnocení kol se opět přihlíželo k následujícím parametrům: komfort, akcelerace, ovladatelnost, vedení směru, technické pasáže, výjezdy, sjezdy, brzdy a nezapomínalo se i na designový vzhled kola jako celku.

Druhý testovací víkend se stal mezi zúčastněnými testovacími jezdci jasným vítězem nový závodní speciál Specialized Epic z kategorie kol určených pro závodní XC. Toto kolo nejvíce testovací jezdce oslovilo svými vyváženými jízdními vlastnosti a skvělou funkčností inteligentní pružící jednotky ovládající zadní stavbu se systémem FSR v terénu.

Na druhé pozici se umístilo kolo Trek a to model Fuel EX 8 patřící do kategorie Trail XC. Je vidět, že vloni u Treku zavedený systém zadního odpružení ABP s čepem zadního odpružení integrovaným v ose zadního náboje funguje bez chyb a je rovnocenným partnerem k FSR odpružení používanému u Specialized.

Jen o nepatrný počet bodů zaostalo a obsadilo třetí příčku taktéž kolo kategorie Trail XC a to Specialized Stumpjumper FSR, které tak právem potvrdilo své umístění na předních pozicích z našeho minulého testovacího víkendu, kdy obsadilo rovněž třetí příčku.

Nepopulární čtvrté místo obsadil nový zástupce závodních fullů z flotily kol značky Trek, jednalo se o nově přepracovaný model Top Fuel 9.8, který svými tvary a nově zavedeným systémem odpružení ABP přesvědčil řadu jezdců o svých přednostech při průjezdu terénem v ostrém závodním tempu.

Dle požadavků testovacích jezdců jsme mezi testovací kola zařadili i několik silničních kol    Trek Madone a Specialized Roubaix a Tarmac. Mezi silničkami si první místo v anketě oblíbenosti s nekompromisní převahou zasloužilo kolo Specialized Tarmac, které dle vyjádření jezdců po silnici uhánělo nejrychleji.

UŽ ZNÁME VÝHERCE VĚCNÝCH CEN Z PRVNÍHO TESTOVACÍCHO VÍKENDU!
Každý z účastníků, který po testování  jízdního kola vyplnil krátký dotazník a zúčastnil se ankety o NEJLEPŠÍ KOLO TESTOVACÍHO VÍKENDU, byl automaticky zařazen do slosování o 3 zajímavé ceny.

Výherci se nakonec stali tito účastníci testovacího víkendu:
Radoslav MAXA – cyklistické rukavice Specialized BG Sport
Lukáš VOTAVA – kupon na nákup v našem obchodě v hodnotě 300 Kč
Pavel SADÍLEK – cyklistická lahev Specialized
Výhercům gratulujeme a ještě jednou děkujeme za vyplnění anketních lístků, díky kterým jsme získali spoustu cenných informací ohledně testovaných kol.

Poslední kolo testování je pro vás připraveno na předposlední červnový víkend od pátku 19. do neděle 21. 6. 2009. Doufáme, že ani tentokrát nás počasí nezklame. 

Na posledním testovacím víkendu se opět setkáte s již osvědčenými modely testovacích kol – např. nově přepracovaná kola Specialized Epic 09. Z kolekce Treku se opět představí nový závodní XC stroj Top Fuel a all-mountain bike Trek Remedy. Z dílny Gary Fishera bude k dispozici i zcela nový all-mountain model Roscoe, který měl na všech testovacích víkendech veliký úspěch. Pro příznivce asfaltu a úzkých gum se pokusíme opět zajistit i několik silničních modelů Trek Madone a Specialized Roubaix i Tarmac.

Všem cyklistům a příznivcům kteří nás navštívili o testovacím víkendu děkujeme za účast a těsíme se na Vás na dalším testovacím víkendu od pátku 19. do neděle 21. 6. 2009. Již  nyní se můžete předběžně hlásit s požadavkem na otestování kol na e-mailu rezervace@skiservis.cz.

Vaše
Ski a Bike Centrum Radotín

Štítky: 

Související články

PRVNÍ TESTOVACÍ VÍKEND 2009 - REPORT

O Velikonočním víkendu to z pohledu cyklisty v Radotíně nezvykle žilo. Jaro nám dopřálo nádherné počasí a potěšilo všechny, kdo se vypravili do zdejšího cyklistického ráje a rozhodli se zúčastnit tradičního Testovacího víkendu v...

Ski a Bike Centrum Radotín v Cykloškole Jardy Kulhavého

Podívejte se na videa ze seriálu Cykloškola Jardy Kulhavého, kde se dozvíte základní věci o jízdě na kole, jeho přípravě, údržbě a dalších technické vychytávky, které jsou nepostradatelné pro začínající i zkušené bikery.

V prvním videu si řekneme, proč je důležité mít...

Sport Life 2008

Zveme vás na mezinárodní sportovní veletrh SPORT LIFE 2008 konaný v termínu 6.-9.11.08 v Brně. Pokud patříte mezi aktivní vyznavače cyklistiky a zajímají vás horké novinky pro nastávající sezónu, neměli byste si tuto událost roku nechat ujít....