Ekor Cup - Kralupy nad Vltavou

Komorní akcička s názvem Ekor Cup se konala 27/9 v Kralupech. Jedná se o kratší bajkový závod v rámci seriálu UAC a pro letošní rok byla připravena nová trať. V Kralupech je početná banda bikerů a bikerek které znám, a tak jsem vyrazil změřit s nimi síly.

Na pořadu dne byly tři okruhy, celkem to hodilo 42km. Více než avizované XC to ovšem bylo blíže 1/2XM. Dlouhé louky a pole, sem tam vlnka a jeden delší sjezd a prudký výjezd proložený během. Na startu se nás sešlo ke třicítce. Největší favorit byl Jiří Chyba, ale rozhodně jsem čekal i na to jak pojede Vitáček, Kocián nebo Bulín. Po startu byl připraven rozehřívací kopec, který v závěru řádně utáhl. Ztratil jsem kontakt s čelem, ale na rovince jsem si přiložil a lehce je dotáhl. V prvním kole jsem dokonce byl na čele nejaktivnější a až jsem byl překvapen, že se nikomu moc nechtělo jet. Kilometry rychle ubíhaly a kromě toho, že z naší skupinky odpadával jeden za druhým, nic zásadního se nedělo. Ve stoupání do třetího kola za to vzal Jirka a kousek nám odjel. Vzhledem k tomu, že vím jak na tom je, tak alespoň já jsem si radši jel svoje, než riskovat, že mi sekne a honit se s ním. Na vrcholu kopce měl na mě a Kociána už náskok cca 50metrů a pomalu přidával další metry. My jsme se soustředili na to uhájit 2-3 místo a odjet zbytku pole o náskok, který by nám stačil na pohodový finiš Smile

Menší šok přichází pro mne na cca 30km kdy mi odskočený šutr přerazil drát v zadním kole a hned vedle prasknul další. Naštěstí kolo projde zadní stavbou, ale je to na milimetr. Za chvíli musím zastavit a dráty zohýbat, aby necinkaly. Přesto jsem jeden konec drátu u kazety přehlídl a při každém otočení kola cinkne. I přes maximální snahu vše opravit rychle jsem se propadl na 4té místo. Do cíle už to tak nějak doklepávám. Sjezdy brzdím jen přední, šlapu maximálně do kulata, aby se rozkládal tlak na výplet. Po hodině a 42 minutách si přijíždím pro bramboru a moc nejásám. Měl jsem minimálně na třetí flek, spíš na druhý. Kontrolou bajka navíc zjištuji, že cinkání drátu měl na svědomí kontakt zbytku drátu, těla kotoučovky a adaptéru. Výsledkem je vybroušený 3mm zářez v brzdě a kousek i v adaptéru. Se smíšenými pocity jdu na vyhlášení, vyhlašuje se prvních 5.

Poslední tečka za seriozním závoděním tedy nebyla úplně nejpovedenější, zvlášť když jsem měl formu a seděla mi trať. Do konce roku budou ještě nějaké MTBO a taky zimní Brdy a bude tedy ještě šance ukázat před koncem roku, že s bílo-modro-červenými dresy je potřeba počítat.