Galaxy Prachatice 2015

Na poslední chvíli padlo rozhodnutí neúčastnit se Jihlavské 24h a tak jsme v úderné trojce vyrazili na Galaxy do Prachatic. Čekala na nás na podmínky této serie obtížnější trať, kdy se na 58km nastoupá 1650m. Před týdnem jsme v této lokalitě byli na pětidenním silničním soustředění a byli jsme připraveni formu zúročit na bajkové trati.

Příjemné počasí a bezproblémová prezentace i řazení na start nás skoro ukolébali k dojmu, že to bude pohodička. Závod je ale závod a jakmile jsme se zakousli do stoupání na Libín, nikdo nikoho nešetřil. Osobně jsem trať, kromě sjezdu z Libína který se jel na Loudání 202, vůbec neznal a tudíž jsem nemohl takticky pracovat s pozicí ve skupince. Poctivé stoupání pomalu prosévalo čelní skupinku a po necelé půlhodince jsme na vrcholu u rozhledny byli již fragmentováni na jednotlivce maximálně dvojičky. Jel jsem pátý flek a kousek za mnou byl Hofi, který těsně před vrcholem chytil solidní krizičku. Zachránil mě technický sjezd kde jsem si v klidu sjel dvojičku před sebou, bohužel je nešlo předjet a tak jsem se až na úplné čelo nedotáhl. Rychlé podání bidonu od hofiho táty na Libínském sedle a hurá opět do kopce. V průběhu následujících km jsme se na čele sjeli v pěti a v pro mě maximálním tempu pokračovali závodem. Kromě technických pasáží jsem všude visel s jazykem na vestě a doufal, že mě neurvou, vystřídal jsem výrazněji jen jednou. Zdravotně se mi v druhé půlce jara vůbec nedaří a výkon není díky tomu stoprocentní.

Trať samotná  je poměrně nezajímavá a je minimum míst, které utkví v paměti. Těžištěm jsou louky a lesní cesty různé kvality, často velmi zarostlé, vyloženě technické úseky jsou tři, ovšem jejich délka není taková, aby rozhodovaly.

Moje skupinka se defitivně rozpadá zhruba 8km od cíle. Na čele ujíždí Tomáš Jakeš a David Kníže, za nimi s menší dírou Marek Švejnoha a pak já. Hofi se pohybuje kolem 7 fleku. Takhle nám to vydrží i v závěru a v kategorii to pro mě i Hofiho znamená druhý flek. Šárka sice dobila Libín jako první v ženách, ale nakonec jí patřila jen třetí příčka celkově i v kategorii.

Pokud bych to měl zhodnotit tak Prachatice doporučím jezdcům co mají rádi velmi kopcovaté závody bez těžšího terénu. Okruh je náročný a spravedlivý a jeho značení i při neznalosti tratě bylo dostatečné.

Související články

Author Král Šumavy 2008

Tento víkend se jel v Klatovech další, již 15. ročník legendárního závodu s největší cyklistickou účastí, Author Král Šumavy. Letos se i přes kolizní termín s jinými závody, postavilo na start více jak 2200 závodnic a závodníků milující horská kola. S roční odmlkou i náš team měl své zastoupení a to jak na dlouhé trase, kde závodil Jirka, tak na krátké, kde jsme měli dvě želízka v ohni Jitku a Otu. Start dlouhé byl již v 7:30 sobotního rána a to znamenalo se do Klatov vydat o den dříve. Start závodu proběhl v klidu. S vidinou 105 km v šumavských kopcích by se dalo čekat relativně pomalé tempo, ale to by na startu nesměli být závodníci, kteří si brousili zuby na dobré umístění.

Pražská padesátka 2008

Jednou z priorit pro letošní sezonu byl teamový závod v rámci pražské 50ky. Ohledně složení naší pětice nebylo jasno do poslední chvíle a nakonec jsme se v mrazivém ránu postavili na start pouze ve čtyřech. Skisáky mě a Otu doplnili hostující kralupský netopýr Marry a...

Mtb Posázavím

Prvomájový závod, který se již tradičně koná v den státního svátku, připadl tentokrát na pátek. Únava z minulého víkendu naštěstí odezněla včas a tak jsem byl připraven vpohodě. Náš tým zde měl početné zastoupení, jeli jsme ve složení: Lukáš, Ota, Blacky a Jitka. Já jsem měl bohužel až druhou...