Galaxy Zruč 28/7

Víkend 28-29/7 jsem už dopředu odepsal jako pracovní galeje na chatě, a tak mě ani moc nezajímalo, co kdo kde pojede. Na poslední chvíli se ovšem rozhodlo, že sobotu budu mít volnou. Ve čtvrtek se rozkoukávám co by tedy připadalo v úvahu. Blízko Prahy se jely hned dva závody: Houštka z Poštovky a Galaxy Zruč. Do Zruče jsem chtěl jet i loni, navíc nemusím palbu po rovince ve skupině, což by mne v Houštce čekalo na 100%.

Skáču v sobotu ráno do firemního opla a vyrážím směr Kácov. Nejdřív pár km na rozjetí a pak držím plnej, jako na bajku Cool za 40 minut a příjemně naladěn se jdu prezentovat ve Sporthotelu Kácov. Organizace nad úrovní průměru Galaxy série a buď mám kliku, nebo to opravdu šlape. Lehce se rozjíždím, sypu BCAA, Céčko a Rescue Tabs od Survivalu a na závod se moc těším. V 10,30 se stavíme na trať „dlouhé“, která je ovšem díky polomům zkrácena prý na cca 60km a přeznačena.

Stojím druhou lajnu a okukuju, kdo jede. Svěrda ze Sportfulu i Standa Bambula z Budvaru jsou mimo můj level, jinak nevídím nikoho, ale to spíš proto, že je neznám. Upoutal mě akorát týpek z Cyklotreninku na nejnabušenějším Rockym co jsem viděl. Komplet Rko, Tune, ZTR, Maxlite s NT, carbon DT Swiss tlumič, sid 08 – a stojí první lajnu, hmmm. V 10,30 se do toho prásklo a 124 bikerů vyrazilo. Nikdo na nic nečeká, lehké krátké stoupání, široká asfalt sjezd a dlouhé prudké stoupání, jedu okolo 5-10 fleku a dávám si. Na vrcholu stoupání už čelní skupinka má patrný náskok. Nevím jak ostatní ale já jedu podlahu, občas střídám špic, občas jedu blbě na větru. Moc mi tahle taktika skupinek nesvědčí. Vydrží mi to asi 19km do půlky stoupání z Ratají a odpadám čelní skupince, kde pokračuje už jen 5 jezdců. I bych ještě chvíli mohl, ale trať má 60km a já nechci v poslední třetině umřít. Rovnám se gelem a přemýšlím co dál.

Dlouhé rovinky, vítr, nechce se mi jet samotnýmu ani trochu. Měním taktiku a jedu výlet, nechám tepy místy klesat až k 165 a cesta docela příjemně ubíhá, skoro jako bych ani nejel závod, přede mnou nikdo, za mnou nikdo. Svižnější zewling mi vydrží cca 15km, kdy mě stahuje 4členná skupinka. Jenže na to jsem právě čekal, naprosto odpočatej a zrelaxovanej naskakuju do vláčku a přidávám, čas od času odstřídám a jede se mi parádně. Za chvíli odpadá jeden závodník a pokačujeme ve čtyřech. V technickém výjezdu za to bere Petr Šimera a ujíždí, situaci komplikuje množství chvostu z krátké, kterým se musíme probít. Zjednávám si stopu, pravá, levá střed a jedu opět plnej. Petra dojíždím na vrcholu stoupání a louku pokračujeme už jen ve dvou. Tachometr ukazuje 50km, čekám tedy cca 10km do cíle. Pálíme to sjezdem, bohužel jsem nepoznal, žeto je ten kterým jsme jeli na začátku nahoru a tedy cíl je blíže než já očekávám. Na mostě přes Sázavu za to Petr bere a já nějak nemám motivaci to hrotit, není moje kategorie, za mnou daleko nikdo. Kam se hnát. Hlídám si to poslední km do cíle a dojíždím pod bránu vyloženě lážo-plážo. Celkově 8. pozice, v kategorii 3. flek, 54,4km, 28,8 průměrná rychlost, 918 nastoupáno, 169 AVG TF a 192max.

Po dojezdu wapka, studená sprcha, dobré těstoviny a pokec s kamarády. Příjemná relaxace, kterou si krátíme čekání na vyhlášení, které je posunuté z 14,30 na i tak velmi solidních 14,45.

Na bedně v mojí kategorii mě doplnil právě ten týpek z Cyklotreninku Jiří Beneš a Marek Pokorný z Commatelu Písek. Celkově to vyhrál Standa Bambula na kterýho jsem ztratil necelých 6 minut. Jako výhru beru medaili, pivka Opat, v tombole k tomu přihazuju 6 pulitrů Staropramen a protože už není co z pořadatelů vyrazit mizím směr Praha.

Přidal jsem tak bednu k výkonu Jitky a teamu Jitka Ota, kteří rozsekli i Bikeranch v Houštce, celkově tedy velmi úspěšný víkend pro náš team.

Související články

Kelly´s Malevil Cup

Díky preciznímu time managementu a zpoždění českých drah jsem dorazil do místa závodu až po 23 v pátek. Spal jsme jinde než zbytek teamu a tak jsme se potkali až na startu. Zatímco Jirka s Honzou se k tomu postavili jako chlapi a v 8,30 se vydali na...

Zahořanská Klika 14/9

O nultém ročníku tohoto závodu jsem se dozvěděl jen den před jeho konáním. Jediná informace byla: v 10:00 v Libři na fotbalovém stadionu, 45km. Co víc vlastně je potřeba vědět? I tak jsem ještě stačil myšlenkou na účast nakazit Jitku s Petrem. Osobně jsem účasti moc šancí...

Zbraslavská Osma XC 9.5.

Již druhým rokem se jel změněný okruh a navýšený počet kol. Technicky nenáročné XC na okruhu 1,3km každoročně přiláká pár desítek závodníků a závodí se o každý metr a sekundu. Měl jsem na výběr kategorii Masters a Elite. Zhodnotil jsem, že Masters bych na 99% vyhrál bez většího boje a zapsal se...