Klika na Záhořanské Klice

Na druhý ročník Tour de Brody /nebo také Záhořanská Klika/ jsem letos zlákal i přítelkyni Šárku a v duchu jsem doufal, že se nebude opakovat loňský pořadatelský debakl. Počasí slibovalo ukázat přívětivou tvář a tak jsem zabalil krátký a vyrazili jsme. Už na prezentaci bylo vidět, že proti loňsku jsou o level jinde. I závoďáku přilákali více, sešla se i poměrně slušná konkurence – tedy bavíme-li se o lokálním závodě. Jako pozdě příchozí jsme dostali už jen čísla psaná fixou, ale to je to poslední co mi vadí. Krátký rozjezd, pozdravení kamarádů/soupeřů a hurá na start. Trochu jsme to podcenili a nestojíme ideálně. Do startu 3 minuty. Jsem nakopnutej Slehou a Šárka Speedem a tak je čekání dlouhé.

Trasa proti loňku znatelně vytuhla a na 50km bylo připraveno 950metrů převýšení, na hobby závod byl místy i přísný terén jak podkladem tak sklonem. Po startovní rovince jsme se zakousli do kopce a asi omylem tak všem vpředu zůstala velká pila. Po chvíli jsem už tepal hodně nad ANP a očima visel čelo. Vůbec se neubíralo a úvodní kilometry byly téměř pořád do kopce, střídal mini sjezd a opět kopec. Kořenitý podklad neumožňoval jet tempo a já se pěkně trápil. Po 15 minutách se utvořila skupinka 5ti statečných a ta vydržela 95% závodu. Kromě mě v ní jeli závodníci z Alpine Pro, od Vokolka, Kraba a Valenty. Kromě Cirkla a Rozvody jsem nikoho neznal. Závodník od Kraba mi byl povědomý z jiných závodů. 

Jeli jsme dost zajímavé tempo. Do kopce plný kule, rovinky ani ne 30km/h nikdo netahal a zevlovalo se okolo AP, nechápal jsem. Z kopce každému dle schopností, protože jsem to dost znal, tak jsem byl většinou ve sjezdu vpředu. Zlom nastal pro mě na 37km, kdy mi v nejprudším sjezdu vypadl čep páky přední hydrauliky ORO K18 a já měl najednou velký problém. Ustál jsem to, ale pochopitelně mě ostatní převálcovali. Ve výjezdu do Zvole jsem si povolil a přemýšlel co dál. Hřebík nebo pevnej drát by to daly do kupy, ale kde je vzít. Nakonec jsem se rozhodl bojovat a na rovinkách jsem si opět dotáhl čelo. Taktika byla viset zuby nehty pár metrů za nimi a v posledním stoupání to zkusit. Bohužel v technických pasážích okolo potoka se to na jednu brzdu moc nedalo a nabral jsem asi 100m ztrátu na vedoucí čtveřici. Závod se asi nenadarmo jmenuje Klika, protože Rozvoda od Vokolka i borec z Alpine Pro o kus dál stojí s defektem. Rázem jsem na třetím fleku a do cíle necelé 3km. To se mi líbí a tak si chvíli jedu pohodičku, pak mi dojde, že nevím kolik mám na ty za mnou a naopak kopec drtím, chvíli se motám vesnicí a v čase 2,01 projíždím cíl. Průměrné tepy 167 max 189. Překvapením není ovšem konec, protože Petr Cirkl, který vyhrál, byl VIP host a jel mimo pořadí. To mne posunulo na 2. flek celkově. Dobrá promíjím mu jak nám protahoval držky do kopců. 

Šárka si dojela v pohodičce v čase 2,33 pro první místo s náskokem 15 minut. Kdo umí, tomu čest. Kamarád Pendolíno zápasil na krátké a dojel 8 celkově. Závěrem musím říct, že se pořadatelům i přes nepřízeň některých chatařů podařilo postavit a označit super trať –byť na můj vkus už to nebylo moc hobby- a také zázemí měly dobře zvládnuté. Příští rok, pokud budu mít čas, přijedu zase.

Související články

Author Král Šumavy 2008

Tento víkend se jel v Klatovech další, již 15. ročník legendárního závodu s největší cyklistickou účastí, Author Král Šumavy. Letos se i přes kolizní termín s jinými závody, postavilo na start více jak 2200 závodnic a závodníků milující horská kola. S roční odmlkou i náš team měl své zastoupení a to jak na dlouhé trase, kde závodil Jirka, tak na krátké, kde jsme měli dvě želízka v ohni Jitku a Otu. Start dlouhé byl již v 7:30 sobotního rána a to znamenalo se do Klatov vydat o den dříve. Start závodu proběhl v klidu. S vidinou 105 km v šumavských kopcích by se dalo čekat relativně pomalé tempo, ale to by na startu nesměli být závodníci, kteří si brousili zuby na dobré umístění.

Pražská padesátka 2008

Jednou z priorit pro letošní sezonu byl teamový závod v rámci pražské 50ky. Ohledně složení naší pětice nebylo jasno do poslední chvíle a nakonec jsme se v mrazivém ránu postavili na start pouze ve čtyřech. Skisáky mě a Otu doplnili hostující kralupský netopýr Marry a...

Mtb Posázavím

Prvomájový závod, který se již tradičně koná v den státního svátku, připadl tentokrát na pátek. Únava z minulého víkendu naštěstí odezněla včas a tak jsem byl připraven vpohodě. Náš tým zde měl početné zastoupení, jeli jsme ve složení: Lukáš, Ota, Blacky a Jitka. Já jsem měl bohužel až druhou...