Klika na Záhořanské Klice

Na druhý ročník Tour de Brody /nebo také Záhořanská Klika/ jsem letos zlákal i přítelkyni Šárku a v duchu jsem doufal, že se nebude opakovat loňský pořadatelský debakl. Počasí slibovalo ukázat přívětivou tvář a tak jsem zabalil krátký a vyrazili jsme. Už na prezentaci bylo vidět, že proti loňsku jsou o level jinde. I závoďáku přilákali více, sešla se i poměrně slušná konkurence – tedy bavíme-li se o lokálním závodě. Jako pozdě příchozí jsme dostali už jen čísla psaná fixou, ale to je to poslední co mi vadí. Krátký rozjezd, pozdravení kamarádů/soupeřů a hurá na start. Trochu jsme to podcenili a nestojíme ideálně. Do startu 3 minuty. Jsem nakopnutej Slehou a Šárka Speedem a tak je čekání dlouhé.

Trasa proti loňku znatelně vytuhla a na 50km bylo připraveno 950metrů převýšení, na hobby závod byl místy i přísný terén jak podkladem tak sklonem. Po startovní rovince jsme se zakousli do kopce a asi omylem tak všem vpředu zůstala velká pila. Po chvíli jsem už tepal hodně nad ANP a očima visel čelo. Vůbec se neubíralo a úvodní kilometry byly téměř pořád do kopce, střídal mini sjezd a opět kopec. Kořenitý podklad neumožňoval jet tempo a já se pěkně trápil. Po 15 minutách se utvořila skupinka 5ti statečných a ta vydržela 95% závodu. Kromě mě v ní jeli závodníci z Alpine Pro, od Vokolka, Kraba a Valenty. Kromě Cirkla a Rozvody jsem nikoho neznal. Závodník od Kraba mi byl povědomý z jiných závodů. 

Jeli jsme dost zajímavé tempo. Do kopce plný kule, rovinky ani ne 30km/h nikdo netahal a zevlovalo se okolo AP, nechápal jsem. Z kopce každému dle schopností, protože jsem to dost znal, tak jsem byl většinou ve sjezdu vpředu. Zlom nastal pro mě na 37km, kdy mi v nejprudším sjezdu vypadl čep páky přední hydrauliky ORO K18 a já měl najednou velký problém. Ustál jsem to, ale pochopitelně mě ostatní převálcovali. Ve výjezdu do Zvole jsem si povolil a přemýšlel co dál. Hřebík nebo pevnej drát by to daly do kupy, ale kde je vzít. Nakonec jsem se rozhodl bojovat a na rovinkách jsem si opět dotáhl čelo. Taktika byla viset zuby nehty pár metrů za nimi a v posledním stoupání to zkusit. Bohužel v technických pasážích okolo potoka se to na jednu brzdu moc nedalo a nabral jsem asi 100m ztrátu na vedoucí čtveřici. Závod se asi nenadarmo jmenuje Klika, protože Rozvoda od Vokolka i borec z Alpine Pro o kus dál stojí s defektem. Rázem jsem na třetím fleku a do cíle necelé 3km. To se mi líbí a tak si chvíli jedu pohodičku, pak mi dojde, že nevím kolik mám na ty za mnou a naopak kopec drtím, chvíli se motám vesnicí a v čase 2,01 projíždím cíl. Průměrné tepy 167 max 189. Překvapením není ovšem konec, protože Petr Cirkl, který vyhrál, byl VIP host a jel mimo pořadí. To mne posunulo na 2. flek celkově. Dobrá promíjím mu jak nám protahoval držky do kopců. 

Šárka si dojela v pohodičce v čase 2,33 pro první místo s náskokem 15 minut. Kdo umí, tomu čest. Kamarád Pendolíno zápasil na krátké a dojel 8 celkově. Závěrem musím říct, že se pořadatelům i přes nepřízeň některých chatařů podařilo postavit a označit super trať –byť na můj vkus už to nebylo moc hobby- a také zázemí měly dobře zvládnuté. Příští rok, pokud budu mít čas, přijedu zase.

Související články

VIPrahlý BAJKonur

Prvního letošního MTBO jsem se nemohl dočkat. Je to moje nejoblíbenější disciplína, přeci jen šlapat umí kde kdo, ale ještě u toho myslet, to už je pro některé borce oříšek. Hned po oznámení závodního prostoru v březnu jsem si čas od času vzal mapu a promýšlel, kam bych dal já kontroly a kudy bych případně jel postupy. Dost mi pomahálo i vědomí, že se jedná o téměř můj domácí revír.

Silniční Král Šumavy

V sobotu 13. září v 9,00 startoval v Klatovech na náměstí již 15. ročník tradičního silničního maratonu Král Šumavy na 150km. O dvě a půl hodiny předtím tratě na 200 a 250km.
Já se samozřejmě účastnil závodu na 150km ať už z důvodu prvního silničního závodu, pozdějšímu startu oproti...

CKKV časovka dvojic

Odpočinkový tréninkový cyklus a krásné slunečné počasí zvaly k sobotnímu popojíždění na kole po cukrárnách a kavárnách. Ne však naše závodnice Jitka.  V kalendáři CKKV po časovce jednotlivců z minulého týdne byla na řadě tentokrát časovka dvojic.

Jitka tak přišla s návrhem na účast v...