Kolo Gary Fisher Hifi Pro 09 – Novinky 2009

V rámci prezentace kolekcí Trek a Gary Fisher 2009 v rakouském Wellsu jsme měli možnost otestovat nově přepracovaný model Gary Fisher Hifi Pro. A jaké jsou naše pocity? Kolo skvěle padne do ruky. Je velmi obratné v technických pasážích a přitom se dobře chová i při jízdě do kopce. Chováním a jízdními vlastnostmi je hodně podobné dalším špičkovým kolům v této kategorii jako je třeba Stumpjumper FSR. Při jízdě je hodně znát jeho velmi příznivá váha. My jsme měli možnost otestovat 26“ verzi, ale bike bude k dispozici i v 29“. Doporučit ho lze určitě každému, kdo chce pohodlné celoodpružené kolo pro dlouhé vyjížďky v techničtějším terénu.


Co se týče technických parametrů, tak kolo má nový přepracovaný rám, kde na první pohled zaujme výrazné zprohýbání trubek a jejich profilace. Rám je postavený na kombinaci hliníkové slitiny 6011 na hlavním rámovém trojúhelníku a části zadní stavby, kde jsou střední části horních vzpěr tvoříci zadní vidlici vyrobeny z karbonu, což přináší výhody vysoké tuhosti a zároveň nízké hmotnosti. Celková váha rámu s tlumičem je 2350g, což je v této kategorii více něž výborné a oproti loňskému roku bylo na rámu ušetřeno 60g.

Nové model Hifi se dále pyšní vysoku tuhostí přední rámové části. Pořádnou porci inovace doznalo zpracování hlavové trubky v jejiž útrobách se nově ukrývá integrované hlavové složení. Z venku hlavovou trubku velmi elegantně obepíná navazující prodloužení horní i spodní rámové trubky, což má za následek celkové zvýšení tuhosti napojení na hlavovou trubku při zachování skvělých váhových parametrů. Navíc je spodní rámová trubka ve své dolní části svařena k hlavě za pomoci dvojítěho začištěného sváru, který je třikrát pevnější než svár jednoduchý a díky tomu jíž nemusí být na rámu použita žádná další zpevňující výztuha. Toto vše posouvá tuhost a design přední rámové části opět o krok vpřed. Rám samozřejmě disponuje osvědčenou geometrií Genesis 2.


V odpružení prohloubil Gary Fisher do sezóny 2009 úzkou spolupráci s Foxem, což do nové kolekce Gary Fisher přinese množství tlumičů a vidlicí uzpůsobených přímo pro konkrétní kola Gary Fisher. Hifi Pro není vyjímkou a najdeme na něm jednak custom vidlici Fox F120 RP24, dále potom custom tlumič Fox Float RP23 XV. Vidlice se liší zejména offsetem pro geometrii G2 a dále potom větší mírou nastavitelnosti oproti konvenčnímu modelu. Zdvih vidlice je 120mm.


V případě vzduchového tlumiče Fox Float RP23 XV se jedná o pro Hifi vyladěnou verzi tlumiče Float RP23. XV v názvu značí zkratku „extra volume“ tedy větší objem vzduchové komory. Tlumič má třípolohový Pro Pedal a zvenčí nastavitelný rebound.

Na kole dále najdeme nová odolná zapletená kola Bontrager Rhythm Elite se šířkou ráfku 28mm. Kola by měla dost vydržet a jsou tubeless ready, takže je možné přejít bez problémů na bezdušovky.

Kliky jsou použité Shimano Deore XT, zadní měnič převodů je XTR, řazení Shimano SLX, o brždění se starají brzdy Avid Elixir R.

Další doplňky jsou barevně citlivě sladěné k červenému rámu a jsou buď bílé nebo černé z kolekcí Bontrager Race X Lite nebo Race Lite. Kolo tak má hodně atraktivní vzhled bez toho, že by působilo nějak přeplácaně.

Cena kola je stanovena na 76.999,- Kč. Kolo bychom měli mít k dispozici pro případné zájemce k otestování minimálně v průběhu našich testovacích víkendů. Prodej kola bude zahájen již tento podzim. Případní zájemci mohou psát na rezervace@skiservis.cz nebo volat na tel. 257 91 24 95.

V galerii Vám přinášíme několik fotografií tohoto kola.

 Štítky: 

Související články

Novinky 2009 - Kolo Gary Fisher Roscoe

Gary Fisher Roscoe je nová ostřejší alternativa k modelu Hifi. Jde o zcela nové all-mountain kolo nabízející 140mm zdvihu. Roscoe bude nabízeno ve třech alternativách pojmenovaných jednoduše Roscoe I, II a III. Základem kola je úplně nový rám na bázi slitiny hliníku 6011 s výrazným hydroformingem a zprohýbáním trubek přesně podle současných trendů.

Představení nové kolekce Gary Fisher 2009

Přinášíme Vám novinky z letošní výstavy Eurobike 08. Na příští sezónu se můžetě tešit na zcela novou a velmi originální kolekci kol Gary Fisher 2009. Jako obvykle kola z dílny Gary Fishera působí už na první pohled odlišně od konkurenčních značek, což má za následek...

All-mountain řada kol Trek Fuel EX 2009

Po úspěšném loňském představení nové řady all-mountain biků Trek Fuel EX vám přinášíme možnost se důkladně seznámit s jeho letošními nástupci. V řadě Fuel EX se opět setkáme s několika modely, které nabízejí jezdci 120mm zdvihu zadní stavby. Zajímavé jsou zejména vyšší modely...