Kolo pro Život - Trans Brdy 2013

Klasická jarní prověrka formy v brdských lesích proběhla letos téměř v plné sestavě. Za Ski a Bike se na start postavili Blacky, Jano a Lukáš. Jakubovy priority v poháru ČP XC ho zavály na zahajovací závod do Teplic. A jak dopadl první ostrý závodní víkend?

 

Letošní jaro ukázalo na jediný den vlídnou tvář a tak i přes nepříznivé prognózy se dalo vyrazit v krátkém dresu. Navíc na Brdech se jezdec rozehřeje hned v úvodních kilometrech a díky tempu závodů KPŽ není šance, že by do cíle vychladl. Tradičně za to elitní čelo bere ihned po průjezdu tunýlkem trati a přední vlny divočáků jedou co to dá v závěsu. Většina už trať zná a tak místo koukání napravo nalevo se jede podlaha. Stoupání, sjezdík a sakra stoupání na prémii. Naše aktuální pořadí po zhruba dvaceti minutách na vrcholu Červené hlíny bylo v rozmezí 28-60 místa. Jano a Luky mají kliku na rychlou skupinku a dojíždí Blackyho kousek za Skalkou, kde se formuje zhruba 25členná skupina. Pár minut na to ovšem Blacky vystupuje z balíčku a musí řešit defekt předku (vadný plášť z výroby). Technická hřebenovka prosívá nekompromisně pole a mnoho letců do vrchu tváří v tvář kamenům a kořenům nabírá ztrátu. Jano jede výborně kolem 40-45 místa, stíhán o pár desítek vteřin Lukášem, Blacky se pomalu prokousává vpřed. 

 

Na asfaltce v půlce trati podává Jirka bidony a hlásí rozestupy. Jedeme na minutu od sebe, ale i minuta je sakra čas na této trati. Rychlé pasáže střídají technické sjezdíky a singlíky a už se blížíme na mezičas na kopci před sjezdem k Rochotě, který je zhruba ve 2/3 závodu. První ho protíná Jano kolem 43 místa, na 49 Blacky a na 57 Lukáš. Následuje rychlý sjezd a pár singlíků, než se dostaneme pod poslední stoupání na Babku. Technický sjezd z Babky a singlík nad Řevnicemi jsou poslední místa, kde lze ještě nahnat čas. Kdo to má najeté, letí a kosí méně zdatné techniky.

55 kilometrovou trať jejíž hlavní záludnost překvapivě spočívá v technických úsecích jako první dokončuje v čase 1:54 Kristián Hynek. Dvacet minut za ním na 41. místě absolutně dojíždí Blacky, za necelou minutu po něm na 46. Jano a další tři minutky nabral Lukáš, celkově 56. Velmi slušné denní skore podtrhuje Jakub šestým místem v kategorii expert na poháru XC.

 

Je vidět, že nikdo ze členů teamu zimu neprospal a laťka je pro letošek nastavena velmi slušně.


Související články

XC Nasavrky 13.4.2008

Po sobotním poháru jsem přespal v Pardubicích u příbuzných a na lehké vyjetí vyrazil do Nasavrk. Již potřetí se tam jelo XC jako součást ceny Nasavrk v běhu. Běh je velmi známý, dorazila obrovská konkurence. Prvních osm běžců absolutně tradičně z Afriky, vítěz pražského ½ Hervisu doběhl až 4tý. Na XC, letos byla slibovaná nová technická trať, dorazilo i několik jezdců ze soboty, kteří dali Nasavrkám přednost před Pardubickou Alpinou.

24 Hodin MTB Bystřička 12-13/7 2008

Kudla ve vedru, kudla v dešti, kudla v blátě, asi tak bych na úvod charakterizoval druhý podnik seriálu 24 hodinovek MTB. Přijel jsem osvěžen 4 hodinami spánku po dovolené v Itálii a jediné na co jsem myslel při příjezdu do Bystřičky bylo, kde si v klídku tak 8 hodin schrupnout. Po týdnu nad 2000mnm mě bolela hlava a byl jsem ve vlažnějším rozpoložení. Ale nálada zbytku teamu mě rychle vtáhla do dění. První info o trati /7,3km 171m převýšení/ bylo, že je silová a není kde odpočívat, tak to není až tak dobrá zpráva. Ale podmínky jsou pro všechny stejný, takže nemá cenu to řešit. První rundu jede Tomáš a tak všichni vyhlížíme, kdo přijede první do cíle. Trochu nás zarazí, že to je závodník konkurenční 4ky. A to znamená jediné, bude boj! Já jsem ale přijel dneska vyhrát, takže druhej flek nepřipadá v úvahu.

První závod Českého poháru v půlmaratonu

Minulý týden jsem zahájil závodní sezónu na silnici, a to „Prvním šlápnutím“, které pořádají Vinohradské šlapky. Výsledky tohoto závodu byly dosti zmatečné, takže v podstatě ještě ani teď nevím, jak jsem to vlastně zajel. Holt bez čipů měřit okruhový závod se...