Kolo pro Život - Trans Brdy 2013

Klasická jarní prověrka formy v brdských lesích proběhla letos téměř v plné sestavě. Za Ski a Bike se na start postavili Blacky, Jano a Lukáš. Jakubovy priority v poháru ČP XC ho zavály na zahajovací závod do Teplic. A jak dopadl první ostrý závodní víkend?

 

Letošní jaro ukázalo na jediný den vlídnou tvář a tak i přes nepříznivé prognózy se dalo vyrazit v krátkém dresu. Navíc na Brdech se jezdec rozehřeje hned v úvodních kilometrech a díky tempu závodů KPŽ není šance, že by do cíle vychladl. Tradičně za to elitní čelo bere ihned po průjezdu tunýlkem trati a přední vlny divočáků jedou co to dá v závěsu. Většina už trať zná a tak místo koukání napravo nalevo se jede podlaha. Stoupání, sjezdík a sakra stoupání na prémii. Naše aktuální pořadí po zhruba dvaceti minutách na vrcholu Červené hlíny bylo v rozmezí 28-60 místa. Jano a Luky mají kliku na rychlou skupinku a dojíždí Blackyho kousek za Skalkou, kde se formuje zhruba 25členná skupina. Pár minut na to ovšem Blacky vystupuje z balíčku a musí řešit defekt předku (vadný plášť z výroby). Technická hřebenovka prosívá nekompromisně pole a mnoho letců do vrchu tváří v tvář kamenům a kořenům nabírá ztrátu. Jano jede výborně kolem 40-45 místa, stíhán o pár desítek vteřin Lukášem, Blacky se pomalu prokousává vpřed. 

 

Na asfaltce v půlce trati podává Jirka bidony a hlásí rozestupy. Jedeme na minutu od sebe, ale i minuta je sakra čas na této trati. Rychlé pasáže střídají technické sjezdíky a singlíky a už se blížíme na mezičas na kopci před sjezdem k Rochotě, který je zhruba ve 2/3 závodu. První ho protíná Jano kolem 43 místa, na 49 Blacky a na 57 Lukáš. Následuje rychlý sjezd a pár singlíků, než se dostaneme pod poslední stoupání na Babku. Technický sjezd z Babky a singlík nad Řevnicemi jsou poslední místa, kde lze ještě nahnat čas. Kdo to má najeté, letí a kosí méně zdatné techniky.

55 kilometrovou trať jejíž hlavní záludnost překvapivě spočívá v technických úsecích jako první dokončuje v čase 1:54 Kristián Hynek. Dvacet minut za ním na 41. místě absolutně dojíždí Blacky, za necelou minutu po něm na 46. Jano a další tři minutky nabral Lukáš, celkově 56. Velmi slušné denní skore podtrhuje Jakub šestým místem v kategorii expert na poháru XC.

 

Je vidět, že nikdo ze členů teamu zimu neprospal a laťka je pro letošek nastavena velmi slušně.


Související články

Powerbar Posázavím

Už tomu jsou čtyři roky co jsem poprvé vyměnil polibky pod rozkvetlou třešní za dřinu bajkového závodu a ne jinak tomu bylo i letos. V Mnichovicích se rok od roku schází více lidí a větší konkurence a Posázavská 50. V deset ráno se na start postavilo téměř 850 bikerů, rekordní...

Albion Day By Night - 23/8

Pro tento podnik jsem se rozhodl na poslední chvíli. Napsal jsem Jontimu s tím, že to bude taková malá 24 hodinovka a že jedem v pohodě na bednu. Souhlasil a tak startu závodu s podtitulkem „sedmihodinový štafetový MTB masakr“ nic nebránilo. Motivace do závodu byla i ta, že přesně v den závodu jsem slavil 30té narozeniny a chtěl jsem si tedy dát hezký dáreček. Před závodem jsem si nastudoval výsledky z 06 a 07, důkladně prošel startovní listinu a určil předem naše největší soupeře i černé koně závodu a trochu nahlédl do taktiky jak se jezdilo. Na místo jsme dorazili ve třech ještě se Simčou, která se o nás v pauzách mezi koly starala, což alespoň mě hodně pomohlo.

Viprahlý Bajkonur 18.4.2009

Rok se sešel s rokem a je tady další ročník populárního MTBO. Letos to pořadatelé řádně nafoukli a místo loňských 4 hodin nám vyměřili limit rovných 7. Kategorie solo nebyla vypsána a tak jsem se domluvil s Otou, že si to dáme spolu. Plán byl, že to bude lehké rozjetí před sezonou a o tom, že...