KolOna kemp Dolní Morava 24.-27.7.2014

Jak jsme si s holkama užily cyklistický KolOna kemp

Když jsem na FB stránkách Specialized zahlédla video upoutávku na cyklistický KolOna kemp určený pouze pro ženy, řekla jsem si: „Tam musím jet!“
 

Čtvrtek

Do hotelu Vista v Dolní Moravě jsme s kolegyní Dadul přijely jen taktak, protože nás zdrželo zapeklité bloudění a objížďky. Náladu nám však hned zvedla taška s dárečky, kterou jsme každá našla v pokoji na posteli.

Na začátek kempu jsme se všechny seznámily a trenérka Zuzka Líkařová nám představila zdravý jídelníček, který pro nás na tento kemp připravila. Zároveň nám představila makrobiotickou stravu a dala tipy, jak se stravovat před, při a po sportu. Pro mě jako laika velmi zajímavé téma. Některé zásady se i po kempu snažím dodržovat. Zároveň nám byly představeny konopné produkty Carun. Nejvíce zaujala konopná mast, kterou jsme si po celou dobu kempu mazaly modřiny, odřeniny a šrámy z kola. :)

Pátek

Druhý den na nás před hotelem čekala krásně vyrovnaná kola s našimi jmenovkami, aby nás naše trenérky rozeznaly. O servis a nastavení kol se staral Tomáš, jakýkoliv problém s kolem byl díky němu vyřešen během několika vteřin. :) 


 

Více než polovina účastnic využila možnost zapůjčení kol SPECIALIZED. Na začátek jsme dostaly pár rad jak brzdit, řadit,a také jak zacházet s teleskopickými sedlovkami, jimiž byla zapůjčená kola vybavena. Jde opravdu o užitečný vynález. Jakmile jednou zkusíte, už nechcete jinak.:) 

Lanovkou jsme vyjeli na kopec, kde proběhla krátká rozcvička, soutěž ve stabilitě na kole a  rozřazovací „sjezdík“ se zatáčkami, po němž nás trenérky Terka se Zuzkou rozdělily do dvou skupin a začal vlastní nácvik.

Zkoušely jsme zvedat přední a potom zadní kolo, vyskočit, a na závěr přišel na řadu tzv. Bunny Hop, který bude nutné ještě trénovat. ;) To vše jsme zkoušely i přes překážky. Dále následoval 4 km dlouhý trail do hotelu na oběd. 

Po obědě následoval trénink na „hupíkách“ a lavicích, kde nás Terka učila, jak boule správně přejet, jak pokrčit ruce, co s nohama nebo jak být správně za sedlem. Všechny naše pokusy se natáčely a večer nás čekal video rozbor. Dále jsme měli přednášku od osobního trenéra Kachny, který nám ukázal pár jednoduchých cviků, s jejichž pomocí lze formovat postavu a cítit se fit.


 

Sobota

Opět jsme začaly rozcvičkou a při následné jízdě trailem na nás ve vybraných pasážích čekaly Terka se Zuzkou a učily nás, jak správně projet klopené zatáčky či přejet překážky. 

Po pár volných jízdách byl upořádán závod ve sjezdu, kde Dadul skončila na 3. a já na 4. místě. Po obědě jsme měly možnost volby mezi relaxem ve welness centru nebo technikou výjezdů. My si vybraly výjezdy, kde jsme všechny padaly, jako hrušky. :) 

Po krátkém protažení jsme se před večeří ještě stačily vyfotografovat s Jardou Kulhavým, večerní program byl pak věnován funkčnímu oblékání na kolo a představení značky Maloja, která je výrazným designem na první pohled odlišná od ostatních cyklistických značek. Po přednášce jsme vyrazily na párty se Specialized komunitou. 


 

Neděle

Poslední den jsme zahájily krátkou silniční vyjížďkou, protože se nám naskytla lákavá možnost zapůjčit si testovací silničky na rok 2015. Musím říct, že elektrické řazení je opravdu rychlejší a přesnější, než řazení klasické.:) 


 

Po vyjížďce jsme opět přesedly na bajky a jely směr závěrečný sjezd, který nám Terka na začátku slibovala a my si říkaly, že tento sjezd nezvládneme ani omylem.:) Nakonec jsme ho - i když lehce vyklepané - daly snad všechny, což byla největší paráda a bylo vidět, že jsme rady trenérek pozorně poslouchaly.:) Po obědě již přišlo loučení, při němž jsme každá dostala fleshku s fotkami a vtipným videem. :)

Z kempu jsem byla opravdu nadšená, nečekala jsem, že se toho za 4 dny tolik naučíme. Trenérky vše vysvětlily i předvedly tak, že to bylo všem srozumitelné a ve všem nám vyšly vstříc. Užily jsme si s Dadul plno zábavy a odjížděly plné dojmů.

Velké díky Terce Votavové, Zuzce Líkařové a celému týmu, který se o nás ty čtyři dny vzorně staral.

Takže dámy, jestli si chcete zlepšit techniku a naučit se pár nových triků, neváhejte a přihlaste se k Terce Votavové na www.kolonakemp.cz. Nebudete litovat, naopak chlapi vám budou závidět, že pro ně kemp není. ;) A jestli čtete i vy, pánové, tak udělejte radost sobě i své přítelkyni a na KolOna kemp ji pošlete, budete se divit, jak vás pak ve sjezdech bude stíhat.:)


 

Štítky: 

Fotogalerie: 

Související články

Enduro série 2014 #1: Kouty nad Desnou

Endurosérie začala pro rok 2014 v Koutech nad Desnou a hned pěkně zostra. Čekaly nás 4 rychlostní zkoušky vedené z velké části po tratích místního bikeparku. V kombinaci se dvěma výjezdy lanovkou závod sliboval spíše sjezdový zážitek, ale vytrvalost závodníků zvládnul i tak velmi dobře prověřit...

ČP XC Pardubice

Páteční odpoledne slibovalo hezké počasí a tak jsem se na sobotní pohár moc těšil. První závod sezony, lehká nejistota a nervozita jak na tom jsou soupeři, navíc nové kolo, které jsem neprojel víc než kolem bloku.