KPŽ Karlštejn 21.7.2012

Druhý z trojice domácích závodů našeho teamu KPŽ Karlštejn přichystalo pro letošní ročník lehce pozměněnou trasu. Nikdo z nás neměl nové úseky najeté a bylo tak těžké odhadovat co konkrétně změní na průběhu závodu.

Na startovní čáru se letos postavil Blacky, Lukáš a Jano. Tři pohledy na stejný závod...


Kolo pro život 

 

Blacky

Masovost podniku o více než tisícovce závodníků se jistě vnímá jinak z prvního koridoru než s číslem 500+. S B19 na řidítkách se mám možnost kvalitně rozjet a zároveň se vyvarovat tlačenice po startu. V prvním koridoru stojím společně s Lukášem. Start a nájezd na silnici mi celkem vychází, pak ale vlaju v „ocase“ první skupinky. Místy se jede palba přes 50km/h. Kolem mě se pohybuje Lukáš a Robert Vrkoč a další lidi co znám. První kopec se jede na mě až moc pomalu. Formujeme větší skupinku a pokračujeme směr Třebotov. Na singlících a ve sjezdech by to šlo i rychleji, do kopce mám taky rezervu, ale rovinatější pasáže jedu nadoraz.

 

Před Vonoklasy trháme Lukáše, celkem zbytečně myslím. Pokračuji se zhruba osmičlenou skupinkou. Jsme tak rychlí, že nás nestíhá Šárka na Mořince na výměnu pití. Nové úseky trasy mě baví, ale opět se do kopce až tolik nejede, kolik bych chtěl. Bohužel díky poměru rovin a stoupání je pro mě nesmysl to trhat. Zkusil to ve sjezdu Robert ale logicky jsme ho na rovině sjeli. Všechny kopce jedu v sedle i obtížnější stoupání na Roblín. Při průjezdu Třebotovem si bereme s Robertem bidon od pořadatelů, na což ostatní reagují brutálním nástupem. Osobně si myslím, že to je dost slabota, ale každý závodí jak umí. Naprosto největší kule a riziko se jede ve sjezdu z Kosoře, myslím si svoje o tom závodit na úzkém rozbitém asfaltu z kopce a motat se mezi jezdci z kratších tras. Nechci zůstat pozadu takže kde se dá rubeme 44/11 a do zatáček brzdy a drift.

 

V Radotíně se rovnám na čelo skupinky pod klíčové stoupání. První jede Giovan a ujíždí, za ním Splítek a pak já a Robert. Bohužel Splítkovi padá řetěz, a tak i já musím kousek pěšky. Hned ale nasedám a v této trojici vedené Robertem ujíždíme zbytku. Brutální tempo držíme až do sjezdu, kde bereme Giovana, řešícího problém. Cestou do cíle spolupracujeme a chystáme se na spurt. Mě se jede dobře v submaxu, ale na spurt se moc necítím. První vyrazí Martin ale já po něm nejdu, protože bych akorát dovezl Roberta na zadním kole. Nakonec končím ze skupinky třetí na celkovém 20. místě a 5. v kategorii. Závod se mi jel rozhodně lépe než loni po 200km Salzkammergutu, ale trochu jsem doplatil na složení skupinky, která byla spíše tempařská než vrchařská, což by mi sedělo víc.

 

 

Jano

Start z druhého bloku, startovní číslo B71. I když je to domácí závod, jedná se spíš o letecký den a já křídla nemám. Ani ten redbull před startem mi je nedal. Po přejezdu prašnou clonou na závodišti se to opravdu rozjíždí po silnici, kluky z teamu ještě vidím, ale díru sjet už nejde. Následuje kopec na Kosoř, všechno se jede na velkou a nikdo se nešetří. Postupně se to rozděluje na skupinky, pohybuji se těsně za 40. místem. Skupina je velmi různorodá, každému jde něco, proto skoro vůbec nespolupracujeme, ale spíš to trháme a potom sjíždíme. V druhé polovině trasy se mi začíná jet líp, pohybuji se co nejvíc v čele skupiny a dojíždíme několik jezdců. Poslední prudký kopec v Radotíně jedu na střední, ve dvou ujíždíme skupince tak, že je není ani vidět. Odtáhnu většinu roviny k závodišti a netakticky se nechávám předjet těsně před cílem. 40. celkově, 11. v kategorii, spokojenost.

 

Luky

Na startu jsem naštěstí měl číslo do prvních 50, tedy první lajna, což bylo fajn. Na startu na mě padl pocit tradiční masovosti tohoto podniku, ale těšil jsem se na start s očekáváním, že letos to třeba vyjde lépe než v minulosti.

V minulých letech jsem měl problémy s defekty a také s počasím. Tentokrát to vypadalo slušně. Vynechání koňského oválu po startu jsem jedině kvitoval, vždy to byl zbytečný stres a tlačenice. Po startu se okamžitě práší, nevidím nic moc a první ostrá zatáčka do písku mi vychází celkem dobře. Vyjedeme na asfaltku do Radotína, kde se jede klasicky šrot, díky pozici vpředu se dá dobře hákovat a není to tak náročné. Do tunýlku v Radotíně se to poskládalo celkem v pohodě a na odbočce na Kosoř si najíždím dopředu tak kolem 10.-15. místa. Stoupání se jede jednotně ale v rychlém tempu.


Po nájezdu na červenou do terénu se přede mnou pár lidí složí, ale nijak mě to neomezuje, objíždím je a pokračuji ve stoupání. Nahoře se formuje skupinka asi tak 8 lidí, mám trochu problémy se udržet, ale nakonec si to s pár lidmi zase docvakneme. Nová pasáž lesem mě baví, jsem ale rád že je dnes sucho. Klesání do údolí pod Solopisky je na pohodu a letos vůbec není rozbité. Následuje prudký kopec do Vonoklas, dávám to celkem dobře, ale jakmile se začne terén rovnat, nejsem schopen nohy rozjet. Mám pocit gumovosti a není mi dobře od žaludku. Za chvilku mě předjíždí Blacky, zkouším ho chytit ale i v lehkém singlíku nejsem schopen jet v háku. Do Karlíku přijíždím tak nějak sám, odpáraný od skupiny. Kopec na Mořinku jedu průměrně, stále se cítím hodně blbě. Občerstvovačku projíždím. Beru jen bidon na napití. Další změna trasy je zajímavá, je tam kopec navíc a kus se jede protisměrem než klasicky. Z Mořiny dolů to nakopávám, cítím se líp. Mezičas v karlickém údolí, a už mě čeká techničtější výjezd do Roblína.

 

Rozjel jsem se a vidím před sebou nějaké lidi. Ve sjezdech do Kaly to "kalím" co to jde a mezi mixem lidí z krátké dojíždím i některé závodníky z mojí trasy. V Třebotově je mám kousek před sebou, ale jedu sám a trochu mi to bere síly. Dolů z Kosoře zase naplno. V Radotíně na hlavní vidím dvojici. Prudký kopec nad Radotín jedu do půlky a pak dojedu zácpu lidí. Jakmile se to narovná, naskakuji a nechávám pár lidí za sebou. Sjezd Radotínem k trati totálně pouštím a dole sjíždím trojici. Na široké asfaltce se spíš moc nejede, vychytám si správnou situaci a zkouším to nástupem roztrhat. Najednou před sebou vidím další 3 lidi, není problém si je dojet. Nakonec se formuje asi 7 členná grupa, jedeme na ovál a cíl se blíží. Hlídám si 2-3. pozici ve skupině abych mohl reagovat, písek v točce se mi vydařil, poslední levá a cílová rovinka. Z druhé pozice se trochu vyvezu a ve spurtu všechny ničím


Nakonec jsem dojel 29./7. v kategorii. Jsem spokojený, i když to mohlo být v prostředku závodu mnohem lepší. Ale i tak umístění do 50. celkově a do 10. v kategorii hodnotím jako hodně slušné na kpž.


Štítky: 

Související články

KPŽ: Oderská Mlýnice aneb prachové slavnosti

Dan:


Jeden z posledních závodů MTB sezóny a příjemné rozloučení se sezónou – to je Oderská Mlýnice České spořitelny, která byla letos vyvrcholením celého seriálu Kolo pro život. Šestapadesát kilometrů s převýšením bezmála 1200 metrů v podzimní krajině Oderských...

KPŽ Karlštejn 2013

Klasika všech klasik a pro nás domácí závod – což přeloženo znamená, že si ho jel projet jenom Luky. Snad poprvé jsme se sešli všichni čtyři na startu a to rovnou v první vlně pro padesát nejrychlejších. Zřejmě dobrej oddíl...

Sazkammergut Trophy 14.7.2012 B-Strecke

JONTI: Salzkammergut Trophy - závod, který zná asi každý, kdo závodí na horském kole. Těžký, ale spravedlivý. Letos jsem jel trasu B, které měří 119km s převýšením 3500m. Trasa není moc technická, většina výjezdů a sjezdů vede po šotolině nebo asfaltu, jen několik...