KPŽ - Orlík Tour 3.5.2008

Na letošní premiéru v KPŽ jsem se moc netěšil. Jednak mi bylo jasné, že dvě kola bahňáku v 900 lidech budou tvrdou ránou pro techniku ,ale také jsem si nebyl jistý nakolik mě vyčerpal čtvrteční výkon na Posázavské50. Psychicky mi nepřidalo ani číslo na chvost pole. V duchu jsem si odmítal přiznat, že pojedu jen závod objet, ale pravidla jsou pravidla. Nakonec mě zachraňuje Jirka a magicky mi sehnal číslo do první lajny. Wow.

Stojím na startu vedle es KPŽ a přemýšlím jaké to asi bude. Startovní místo je vybráno celkem nešťastně a ikdyž nestojím špatně chvíli to trvá než se had na úzké asfaltce natáhne a můžeme začít šlapat. Po nájezdu do terénu je hned jasno jak to bude dnes vypadat. Orgie v blátě a nic jiného. Ikdyž nemám na bláto vhodné pláště nahrazuji to technikou a neztrácím ani v zatáčkách a sjezdech. Trochu škoda, mohl bych získávat. Po chvíli mi odmítá pracovat řazení, které nebylo před závodem úplně stoprocentní a taky mi přidírá zadní kotoučovka, což mě štve více psychicky než fyzicky. Pohybuji se okolo 60-70 fleku a jede se mi dobře. V závěru prvního kola při nástupu ze sedla mi proskočil řetez a dopadl jsem na sedlo, ve kterém zle křuplo. Zastavuji a zkoumám co se stalo. Karbonová sedlovka drží, sedlo snad také, ale posunulo se v zámku a má ted špatný sklon.

Pokračuji tedy v jízde, ale není to ono. Nemám efektivní záběr a abych stačil dost se trápím. Ve spojení s nestoprocentní technikou mám sto chutí to zabalit. Ale závody se nevzdávají a tak jedu dál. Měním závodní tempo na ostřejší jízdu, psychicky na to nějak nemám a další hodinu to jen tak pižlám a ztrácím pozice. Chybí mi lehkost záběhu a pohoda, to se pak jede špatně. Úplně zapomínám na výživu a když už cítím, že to není ok dávám gel. Těžko odhadovat kolik to bude do cíle, rád bych, aby mi neseklo, to by v tom bahně byla poslední rána. Přestávám vnímat trasu a už se moc těším do cíle. V úplném závěru toho mám plné zuby a dávám lacino ještě dvě pozice. Je mi to jedno. Projíždím branou a jdu čekat na wapku.

Celkově z Orlíku nemám dobrý dojem. Klasický důkaz jak se dá nezajet psychicky. To, že kolo dostalo strašně za uši mi taky nepřidá. Pomaličku jsem se dal do kupy, sprcha, jídlo, flákání po areálu závodu. Zmáknutý to mají dobře i pro tolik lidí. Vyšší úrovně v čechách moc závodů nedosahuje, což je bohužel spíš konstatování než pochvala. Trať dlouhou lehce přes 50km jsem jel 2,28,26 se ztrátou 30minut na vítězného Hrušku. Protože jsem si zapoměl pás k tepáku, tak nevím ani tepy. Celkově jsem dojel 99. a 26. v kategorii, což by měla být první lajna pro další KPŽ. Moc jich ale letos neplánuju tak nevím k čemu mi to bude. Trať by mohla být za sucha pěkná, celkem zpravedlivá, bez dlouhých hákovacích úseků. Bohužel vzhledem k volbě trasy bude Orlík na suchu spíše vzácná vyjímka.


Související články

Brdman Cross - MTBO

Druhý červnový víkend byl opravdu na závody bohatý. Příznivci KPZ vyrazili do Jistenice, drsňáci do Mostu na pohár 1/2XM, na severu se jela Jizerka50 a komu tohle všechno nestačilo, mohl se jet dorazit v neděli do Berouna. V kalendáři se ovšem vyskytoval i další závod. Pro příznivce MTBO poměrně významný a to Brdman Cross, součást serie Brdman Adventure, která kombinuje, běhy, kola a triatlony. Letos navíc o to zajímavější, že ve stejné lokalitě se pojede i Bike-Adventure 08, nejpopulárnější MTBO v zemi. V sobotu v 11:00 se na start 5 hodinového scorelaufu postavilo 102 dospělých dvojic v kategoriích DD, MD, MM. Snad poprvé jsem na větším závodě startoval v kategorii MD a měl jsem trochu strach jak odhadnu tempo a náročnost tratě. Přeci jen 5 hodin je dlouhá doba, ale zase jsem Lucce věřil, že pojede kudlu, protože je to velká bojovnice.

VIPrahlé Duše MTBO 8/11

Sezona je za námi, poslední listí pomalu opadává ze stromu. Noc ukusuje cenné denní světlo každý den o minutku dříve a bikerský národ se pomalu ukládá k zimní hibernaci. Tedy kromě několika šílenců, kteří přezbrojí na zimní speciály a oblečeni ve výdobytcích moderní doby stále vyzývají...

Author 50 Český ráj

Je začátek dubna a s Blackym se domlouváme na Bajkonuru, a na dalších závodech. Jeden ze závodů na úvod sezony je rychlá klasika v Českým ráji. 50 km po asfalto – štěrkových cestách, kdy vítěz dojede s časem okolo 1,5 hodiny. V sobotu v den závodu nabírám Blackyho na Vinohradech a valíme směr...