KPŽ Šumavský MTB maraton, Zadov

Start se odehrává dole pod sjezdovkou Kobyla, takže je jasné, že pole se řádně natáhne nejen díky táhlému kopci zpět do areálu Zadova, ale také hlavně díky čtyřem rychlostním prémiím, které jsou vypsány na prvních 4 km. Na prémie nemám šanci, ale i tak startovní číslo mi dovoluje postavit se přímo do první vlny. To je hodně příjemný, nikam se netlačit a jet si svoje. To ovšem díky krátkařům na 50 km dlouhé trati moc nejde, a tak než se tratě rozdělí, jede se vcelku slušná kudla. Trať znám z předešlých let, takže vím, do čeho jdu. Sjezd po sjezdovce do Nových Hutí je na pohodu, sice kule ale vše bez problémů. Kousek od Nového Světa se tratě dělí a lidí ubývá. Jak už bývá zvykem, na dlouhou trať na KPŽ nebývá tak hodně lidí, i když to nechápu, ale současným trendem jsou krátké tratě.
Jede se mi velmi dobře, občas ve skupince, ze které však ve třetině trati ujíždím a dál už jedu sám. Postupem času sjíždím závodníky předemnou, takže za polovinou trati při průjezdu Vimperka mi je hlášená 11. pozice. Ve městě však dojíždím další dva a za Vimperkem v technické pasáži i Vojtu Berana. Tady už se ale láme chleba. Oba jsme ve stejné kategorii, takže je jasné, že od teď to bude boj. Vojta se mě drží jak klíště, občas vystřídá, ale povětšinu tratě tahám. Těsně před cílem nás dojíždí jeden borec, ale má sil na rozdávání a v posledním táhlém kopci lehce ujíždí. Oba nemáme už tolik sil, takže se hlídáme navzájem. Poslední sjezdík, odpočinout nohy a připravit se na spurt na stadionu. Vojta podceňuje a hodně si najíždí zatáčku, využívám toho, zamykám vidli a projíždím cílem před ním a vcelku i s pohodovým náskokem.  Nakonec beru 8. místo celkově a fantastické 3. místo v kategorii M19-30, Moje první bedna za 11 let závodění na KPŽ. I když je neskutečná zima, děsně prší a občas se i divíme, že nesněží, mě hřeje výsledek, a tak z nakonec z propršeného Zadova si vezu jeden z nejlepších výsledků dosavadní kariéry Cool

Související články

XC Nasavrky 13.4.2008

Po sobotním poháru jsem přespal v Pardubicích u příbuzných a na lehké vyjetí vyrazil do Nasavrk. Již potřetí se tam jelo XC jako součást ceny Nasavrk v běhu. Běh je velmi známý, dorazila obrovská konkurence. Prvních osm běžců absolutně tradičně z Afriky, vítěz pražského ½ Hervisu doběhl až 4tý. Na XC, letos byla slibovaná nová technická trať, dorazilo i několik jezdců ze soboty, kteří dali Nasavrkám přednost před Pardubickou Alpinou.

24 Hodin MTB Bystřička 12-13/7 2008

Kudla ve vedru, kudla v dešti, kudla v blátě, asi tak bych na úvod charakterizoval druhý podnik seriálu 24 hodinovek MTB. Přijel jsem osvěžen 4 hodinami spánku po dovolené v Itálii a jediné na co jsem myslel při příjezdu do Bystřičky bylo, kde si v klídku tak 8 hodin schrupnout. Po týdnu nad 2000mnm mě bolela hlava a byl jsem ve vlažnějším rozpoložení. Ale nálada zbytku teamu mě rychle vtáhla do dění. První info o trati /7,3km 171m převýšení/ bylo, že je silová a není kde odpočívat, tak to není až tak dobrá zpráva. Ale podmínky jsou pro všechny stejný, takže nemá cenu to řešit. První rundu jede Tomáš a tak všichni vyhlížíme, kdo přijede první do cíle. Trochu nás zarazí, že to je závodník konkurenční 4ky. A to znamená jediné, bude boj! Já jsem ale přijel dneska vyhrát, takže druhej flek nepřipadá v úvahu.

První závod Českého poháru v půlmaratonu

Minulý týden jsem zahájil závodní sezónu na silnici, a to „Prvním šlápnutím“, které pořádají Vinohradské šlapky. Výsledky tohoto závodu byly dosti zmatečné, takže v podstatě ještě ani teď nevím, jak jsem to vlastně zajel. Holt bez čipů měřit okruhový závod se...