KPŽ Trans Brdy 28.4.2012

Kolo pro život už dávno není akce pro radost a pro hobíky. Startovní listina Trans Brd je toho každoročně důkazem. V první lajně opálení malorkáři na nejnovějších modelech bajků s vlčím výrazem očekávají první startovní výstřel serie. Někde tam stojím s číslem B39 i já. Moc v klidu nejsem...

 

 

Tradičně se trochu procedím před nájezdem do osady ale jak začne stoupání, beru za to a dávám all-in. Sleduji jezdce před sebou a dávám si postupné cíle. Předjet Jakuba, Vojtu, Zbyňka. Trať se rovná na asfalt a jedeme v cca desetičlenné skupince podle mě docela vpředu. Víc už nemůžu a tak do druhé fáze kopce najíždím spíš opatrněji, nepředjíždím a šetřím sílu na ostrý kašparový závěr. Vše zdolávám v sedle. Na vrcholové prémii se pohybuji kolem 25-30 fleku v trojčlenné skupince. Pár metrů před námi jsou další tři. Až k řevničáku nám trvá je sjet. Jedu tempo vyšší než bych měl, ale co s tím teď dělat. Vystoupit si je nesmysl. V terénu na to zbytek skupinky šlápne a zůstávám sám s Vaškem Holubem.

 

Když se podívám podle výsledků na ty kdo nás odpárali, to stejně nebyla moje liga.

Snažíme se z dvoučlenné skupinky vytěžit maximum a až kousek za obrátku držíme pronásledovatele od těla. Po dvou ostřejších sjezdech si nás dojede Ondra Zelený a pokračujeme ve třech. Těžší stoupání na Vrážky je moje krizovka, vedro a tempo první části závodu se projevují naplno. Pouštím dva fleky a už chci být nahoře. Ještě mě čeká Babka, kde je to psychologický boj hlavy s nohama. Přicházím o další dvě místa a mám toho plné zuby.

 

 

Následující sjezd mám najetý, sice na fullech ale musí se pracovat s tím co mám v ruce, takže to posílám v plným a kromě planktonu z krátké zařezávám i dva soupeře z čehož mám radost. Singlík nad Řevnicema umím i po tmě a po deseti pivech, takže brzdy používám významněji až dole v ostré pravé. Trápení po cestě podle vody, opatrně po schodech na most a v klídku do cíle. Časomíra se zastavuje na 2:16.45 a 33. fleku absolutně. Na to, že mám od začátku roku 180 hodin mixů různých sportů to líp nejspíš nešlo.

 

 

Tepové maximum 185, průměr 169. Pocitově toho mám akorát a jsem rád za stín, tekutiny a klid. Všudypřítomné vedro mě drtí a není mi moc dobře. Zpětně si říkám, že jsem vypil málo tekutin v průběhu závodu ale na víc prostě nebyl čas. Na obrátce mě zachránil Jirka, dal mi plný bidon, bez toho bych tam nejspíš umřel.

 

 

Lukáš absolvoval závod z druhé vlny a dojel na 78. místě celkově, 20. v kategorii. Jano, který na start nestíhal a dorazil do Let v 11,55 startoval ze zadní vlny a za dvě a půl hodiny se dokázal prokousat více než tisícem závodníků na 103. flek. 

 

 

Organizace Kolo pro jako obvykle nezklamala, je fajn vědět co může člověk očekávat od závodu. 

Související články

CMT - Okolobudějc 14.4.2012

Prvním ostrým závodem sezony byl pro mě závod Okolobudějc ze série Cyklomaratontour. Ke všemu jsem přistupoval pozitivně, v dobrém rozpoložení, avšak bez potřebné dávky tréninku. Čekal jsem co to se mnou tedy udělá :)

Na sobotu bylo naplánované luxusní počasí v zimním stylu, což se...

XC Odolena voda 30.6.2012

Zařadit občas intenzivní krátký závod není na škodu. Tedy za předpokladu, že se smíříte s tím, že na to nemáte natrénováno a tedy to bude dost na krev. XC v Odolene Vodě necelou půlhodinku od bytu zapadlo z tohoto pohledu do víkendových plánů perfektně. 

 

Závod vypsaný...

Trek Night XC Krč

Druhá serie Trek night XC se konala v Krčském lese a tam je to záruka kvalitních pěšinek a technických lahůdek. Charakterem byla trať jiná než v Hostivaři a vyžadovala odlišný přístup. Minulý týden hodně záleželo na světlech, tentokrát to  bylo spíše o hrubé síle a taktice. Na startu se ke mě...