KPŽ Železné Hory

Podzimní část sezóny jsem se rozhodnul začít v Chrudimi na závodě KPŽ. Registroval jsem se až na místě a číslo 185 mě poslalo do třetí vlny. Před startem si dávám Shlehu, ať se rozjedu co nejlíp. Jedu na 29 fullu na pláštích 2,25 s řídítky šířky 680mm.


Trať začínala na náměstí, po asi 300m se sjížděli docela dlouhé schody. Snažil jsem se dostat co nejvíc dopředu, ale i okolo 100. místa se vytvořil špunt, naštěstí to všichni sjížděli. Dál se jelo po silnici a po polích ven z Chrudimi. Na čele se vytvořila skupina asi 20 lidí, dál se to trhalo po větších a menších skupinách. Jel jsem výrazně nad komfotní pásmo a postupně se prokousával dopředu. Na to, že mě čeká 65km nemyslím.Okolo 10. km se vjelo do lesa a předjíždění začalo být velmi složité. O to víc mě rozčílalo asi patnáct lidí, kteří si zkrátili trať o jedno esíčko, získali asi 15 sekund a předjeli nás. Jede se ale dál a ve sjezdech se objevují i techničtější pasáže. Jezdec přede mnou na Authoru hází ze svahu 720 sideflip, padá do měkkého.

V té době jsem měl ještě pocit, že trať bude rychlá a jinou než velkou pilu tam ani nedám. Na občertvovačce si beru plný bidon a jedu dál. Okolo 30.km se vytváří docela silná skupina s jezdci z Ivaru, Danem Polmanem a několika dalšíma. Velký brod se ani nesnažím jet, nechci jet dalších 30km se suchým řetězem. Rychlým proběhnutím nic neztrácím. Dochází mi voda a vůbec mě netěší zjištění, že jsme jen na 36.km. Trať je čím dál obtížnější, ve dvou výjezdech házím i malou pilu. Pořád se mi jede dobře, ve výjezdech jedu na pohodu, spíš si dávám na rovinách. 

Asi po 20 minutách jizdy nasucho konečne dojíždíme na druhou občertvovačku, nechávám si ujet skupinu, beru bidon a napiju se. Dávám si taky tyčku. Po nějaké době dojíždím Honzu Maška, jede velmi dobře, ale má technický problém a zůstává vzadu. Mě postupně ujíždí skupina, když někoho dojedu rovnou ho předjíždím a jedu dlouho sólo. Není to moc příjemné, táhlé roviny a mírné sjezdy jsou ve skupiné rychlejší. Taky cítím náznaky křečů, snažím se proto jet víc frekvenčně. 

Asi až 10km před cílem mě dojíždí rychlá skupina, které se chytám. Po několika km jezcec ze spořky jde z první pozice k zemi, bere s sebou i druhého a skupina se rozpadá. Je mi to stejně jedno, začínám mít takové křeče, že chvílema nemůžu vůbec šlapat nebo šlapu jen jednou nohou. Rychlá jízda do cíle vypadá jinak. 

Tam dojíždím v čase těsně pod tří hodiny na 45. místě celkově a 12. v kategorii. 

Závod hodnotím pozitivně, byl ve všech směrech náročný, ale taky hezký. Ta druhá občerstovovačka mohla být dřív, takhle to dost zvýhodňuje lidi, co mají vlastní podporu na trati. 

Taky by se hodili užší řidítka, na 680mm je problém se poskládat do aerodynamické pozice na rovinách.


Související články

XC Nasavrky 13.4.2008

Po sobotním poháru jsem přespal v Pardubicích u příbuzných a na lehké vyjetí vyrazil do Nasavrk. Již potřetí se tam jelo XC jako součást ceny Nasavrk v běhu. Běh je velmi známý, dorazila obrovská konkurence. Prvních osm běžců absolutně tradičně z Afriky, vítěz pražského ½ Hervisu doběhl až 4tý. Na XC, letos byla slibovaná nová technická trať, dorazilo i několik jezdců ze soboty, kteří dali Nasavrkám přednost před Pardubickou Alpinou.

24 Hodin MTB Bystřička 12-13/7 2008

Kudla ve vedru, kudla v dešti, kudla v blátě, asi tak bych na úvod charakterizoval druhý podnik seriálu 24 hodinovek MTB. Přijel jsem osvěžen 4 hodinami spánku po dovolené v Itálii a jediné na co jsem myslel při příjezdu do Bystřičky bylo, kde si v klídku tak 8 hodin schrupnout. Po týdnu nad 2000mnm mě bolela hlava a byl jsem ve vlažnějším rozpoložení. Ale nálada zbytku teamu mě rychle vtáhla do dění. První info o trati /7,3km 171m převýšení/ bylo, že je silová a není kde odpočívat, tak to není až tak dobrá zpráva. Ale podmínky jsou pro všechny stejný, takže nemá cenu to řešit. První rundu jede Tomáš a tak všichni vyhlížíme, kdo přijede první do cíle. Trochu nás zarazí, že to je závodník konkurenční 4ky. A to znamená jediné, bude boj! Já jsem ale přijel dneska vyhrát, takže druhej flek nepřipadá v úvahu.

První závod Českého poháru v půlmaratonu

Minulý týden jsem zahájil závodní sezónu na silnici, a to „Prvním šlápnutím“, které pořádají Vinohradské šlapky. Výsledky tohoto závodu byly dosti zmatečné, takže v podstatě ještě ani teď nevím, jak jsem to vlastně zajel. Holt bez čipů měřit okruhový závod se...