Letňansko-kbelský pahorek

Letňansko-Kbelský pahorek je nový závod, kterého druhý ročník se konal v neděli 16.6. Okruh dlouhý 5km vedl z části po dlouhých drncavých rovinách po louce, které doplnilo několik prudkých výjezdů a rychlých technických sjezdů. Celá trať byla suchá, jediné rozmočené místo zakrývaly palety zakryté kobercem.

 

Po sobotním závodě (Malevil) jsem trochu unavený, ale na startu zjišťuju, že je na tom většina závodníků v první lajně stejně. Po startu se jede rychlé tempo, které zvládám a držím se v první, asi desetičlenné skupině. Ve výjezdech se dostávám víc dopředu a skupina se postupně změnšuje. Ke konci prvního kola první dva míjejí odbočku a ztrácejí pár metrů. Na rovině jede špici Venca Šuser, který to moc nežene a spíš na ně čeká. Chci se napít na rovině, jezdci předemnou zpomalují z beztak pomalého tempa, škrtám o kolo jezdce přede mnou a jdu k zemi. Rychle vstávám, ale na skupinu mám 30m díru. Snažím se jí sjet, ale nejsem Cancellara a postupně se mi vzdalují. Dvě kola před cílem ze skupiny odpadá jezdec z kategorie přes 40. Až ho dojedu asi kolo a půl spolupracujeme, oba trpíme do kopců. Necelé kolo před cílem mu trochu odjíždím, ale něco před posledním kopcem mě dojíždí. Chci nastoupit v posledním kopci, ale nohy jsou proti a ztrácím. Nakonec dojíždím na 6. pozici celkově a druhý v kategorii 30-40.

 

Závod se mi velmi líbil, pořadatelé dokázali i na jednom malém kopci a rovné louce postavit zajímavý okruh a celý závod měl příjemnou atmosféru. Taky jsem si potvrdil, že je možné kvalitně závodit dva dni po sobě, i když s nějakým o něco nižším výkonem je nutné počítat. Předpokládám, že vhodnejší je v sobotu jet krátký a neděli dlouhý závod.

Související články

TZB Houštecký cyklomaraton 2008 - náš team na bedně

Poslední červnovou sobotu se jel kousek od Prahy ve Staré Boleslavi další závod Poštovní spořitelna maratón série TZB Houštecký cyklomaratón. Start a cíl je situován u sportovního areálu v samotné Houšťce u Staré Boleslavi. Závod díky svému rovinatému profilu bez většího kopce se řadí mezi rychlé závody s průměrem, za který by se nemusel stydět ani dobrý silniční cyklista. Náš team měl zastoupení v podobě Jitky, která se postavila na delší variantu trati, která měla cca. 78 km a Otu, který věřil v úspěch na trati krátké (50 km). Na start v /10:30/ se jako první postavila Jitka a ihned po startu si držela vedení ve své kategorii žen do 40 let. Jedinou vážnou soupeřku pro Jitku znamenala Jana Martínková z teamu cyklotrenink.com.

Běh do vrchu: Listonošův Krpál 15/3

V okolí Prahy pořádá již několik let sdružení Kopec sérii závodů do vrchu. Některé jsou snadné, jiné brutální, ale jak už u závodů do vrchu bývá, všechny spravedlivé. První podniky seriálu začínají již v únoru a běhá se v průběhu celého roku, většinou v neděli a někdy i v ...

Sázavský Blizák 2009

Nejprve jsem plánoval na víkend 20-21.6. volno, nicméně poté jsem se rozhodl že si zajedu "lokální" závod na sázavě - Sázavský Blizák. Trasu jsem zvolil kratší - 42km a myslím že jsem udělal dobře. Byl jsem poměrně znaven z celého týdnu a tak jsem se potřeboval pořádně rozjet. Na místě startu,...