Letňansko-kbelský pahorek

Letňansko-Kbelský pahorek je nový závod, kterého druhý ročník se konal v neděli 16.6. Okruh dlouhý 5km vedl z části po dlouhých drncavých rovinách po louce, které doplnilo několik prudkých výjezdů a rychlých technických sjezdů. Celá trať byla suchá, jediné rozmočené místo zakrývaly palety zakryté kobercem.

 

Po sobotním závodě (Malevil) jsem trochu unavený, ale na startu zjišťuju, že je na tom většina závodníků v první lajně stejně. Po startu se jede rychlé tempo, které zvládám a držím se v první, asi desetičlenné skupině. Ve výjezdech se dostávám víc dopředu a skupina se postupně změnšuje. Ke konci prvního kola první dva míjejí odbočku a ztrácejí pár metrů. Na rovině jede špici Venca Šuser, který to moc nežene a spíš na ně čeká. Chci se napít na rovině, jezdci předemnou zpomalují z beztak pomalého tempa, škrtám o kolo jezdce přede mnou a jdu k zemi. Rychle vstávám, ale na skupinu mám 30m díru. Snažím se jí sjet, ale nejsem Cancellara a postupně se mi vzdalují. Dvě kola před cílem ze skupiny odpadá jezdec z kategorie přes 40. Až ho dojedu asi kolo a půl spolupracujeme, oba trpíme do kopců. Necelé kolo před cílem mu trochu odjíždím, ale něco před posledním kopcem mě dojíždí. Chci nastoupit v posledním kopci, ale nohy jsou proti a ztrácím. Nakonec dojíždím na 6. pozici celkově a druhý v kategorii 30-40.

 

Závod se mi velmi líbil, pořadatelé dokázali i na jednom malém kopci a rovné louce postavit zajímavý okruh a celý závod měl příjemnou atmosféru. Taky jsem si potvrdil, že je možné kvalitně závodit dva dni po sobě, i když s nějakým o něco nižším výkonem je nutné počítat. Předpokládám, že vhodnejší je v sobotu jet krátký a neděli dlouhý závod.

Související články

Galaxy Zruč 28/7

Víkend 28-29/7 jsem už dopředu odepsal jako pracovní galeje na chatě, a tak mě ani moc nezajímalo, co kdo kde pojede. Na poslední chvíli se ovšem rozhodlo, že sobotu budu mít volnou. Ve čtvrtek se rozkoukávám co by tedy připadalo v úvahu. Blízko Prahy se jely hned dva závody: Houštka z Poštovky a Galaxy Zruč. Do Zruče jsem chtěl jet i loni, navíc nemusím palbu po rovince ve skupině, což by mne v Houštce čekalo na 100%.

Zbraslavský běh 7/12

V neděli 7. prosince se běžel závěrečný podnik velké ceny HSH a sice Zbraslavský běh. Závod sám o sobě má již celkem tradici a na startu 26. ročníku se sešlo kromě velmi početných dětských kategorií 124 borců o borkyň k hlavnímu závodu. Trasa začíná „vyzouvákem" po žluté turistické k ...

Author 50 Bezděz 2009

Na třetí červnovou sobotu připadá rovinatá klasika v podobě závodu Autor Bezděz 50. Jak už z názvu vypovídá, jedná se o trať 50 km dlouhou, vedoucí převážně v rovinatějším, ale písečno-kořenitým terénem pod hradem Bezděz nedaleko od Máchova jezera. Z našeho teamu sem se na závod vydal sám, jelikož každý už měl na tuto sobotu naplánováno něco jiného. Jelikož se v závodě jela i soutěž teamu, začal sem shánět nějaké dobré „koně“.