Mistrovství ČR v závodě na 24 hodin - Liberec 11-12/6

Liberecká 24 hodinovka je stálicí v závodním programu našeho teamu. Zábavná trať, bezchybná organizace a zajímavý program v centru závodu přiláká každý rok stovky zájemců o nevšední závodní zážitek. My jsme přijeli obhájit titul mistrů republiky v kategorii čtyřky-mix teamu. 

 

Základními podmínkami pro úspěšné zvládnutí podobného závodu je nepodcenit přípravu, mít sebou podporu v depu, perfektně připravené závodní stroje a v neposlední řadě i zdravý a motivovaný team. 

 

V sobotu ráno jsme na parkovišti vytvořili veliké závodní depo, dva velké stany a pár menších jsme obestavěli 6ti auty a dohromady nás bylo v depu 7 závodníků, Jirka jako naše podpora a VIP host Petr. Nálada v depu byla perfektní, počasí bylo na opalovačku, prostě ideál. 

 

Papírově jsme letos v naší kategorii neměli srovnatelného konkurenta, ale vždycky je s kým závodit a dobré umístění v celkovém pořadí se cení. Do závodění jsme šli naplno od prvního úseku a nepolevili ani když už bylo jasné, že kategorii bez problémů vyhrajeme. Přeci jen je to závod a ten se jede nadoraz.

 

První úsek s běžeckým úvodem si vzal Jano, střídal jsem ho já, mě Lukáš a poslední jezdila Šárka. Trasa doznala od loňska pár vítaných změn. Za prvé byl vynechán první bahnitý výjezd/výběh. Za druhé byly odvodněny bahnité pasáže v druhé půlce trati a též dojezd do areálu byl jiný. Celkově je tato trať velmi odolná pro případ deště, což je velké plus. V průběhu závodu i letos totiž vícekrát pršelo, a na rozdíl od loňska se bahenní orgie nekonaly.

 

Liberec je místem setkání s desítkami našich kamarádů a tak sobotní den vždy rychle uteče. Ve čtyřčlenném teamu je čas si popovídat, mrknout na závody Slope Style, poslechnout si koncerty kapel v areálu a vůbec pěkně relaxovat.

 

Karta se obrací po západu slunce, kdy tělo začíná cítit únavu, ale do cíle je ještě daleko. Areál se vyprázdní a ze sobotní pohody se stává ta pravá Těžká Pohoda. Díky podpoře Jirky a šárčiny rodiny přežíváme v pohodě studenou a místy deštivou noc, je o nás postaráno jako u profi teamu. Jano v hluboké noci trhá řetěz a nechává na trati deset minut, Lukášovi není moc dobře ale drží se a neslevuje z tempa. Deštivé a studené nedělní ráno nás nepotěšilo, naštěstí jsme všichni měli dost suchého oblečení na každou jízdu. V areálu fungovalo letos nově prací a sušící centrum Miele, kde bylo možné si nechat zdarma vyprat oblečení. Novinkou byly i teplé mobilní sprchy. Prostě luxus.

 

Před nedělním polednem se vrátil z posledního kola bojovník Jano a uzavřel tak naše score na 44 kolech. V celkovém pořadí to dalo druhé místo za mužským teamem Big Shock, který dal o dvě kola více. V kategorii smíšených teamů jsme obhájili titul mistrů republiky a i přes velkou únavu jsme si užili vyhlášení vítězů v průtrži mračen.  Kamarád Kolda vyhrál závod na 12hodin, Tomáš Vitvar bohužel solo vzdal kvůli kolenům a Lukáš s Lukášem v kategorii mužských obsadili 22. příčku.

 

Závěrem bych chtěl poděkovat celému teamu za kvalitní výkon. Speciální poděkování patří Jirkovi, že se o nás celou dobu staral v depu. Dík patří také šárčiným rodičům, hlavně za půlnoční kaši s grankem a čaj s citronem, to bylo ňam ňam.

 

Tak zase za rok v Liberci.

Související články

Galaxy Zruč 28/7

Víkend 28-29/7 jsem už dopředu odepsal jako pracovní galeje na chatě, a tak mě ani moc nezajímalo, co kdo kde pojede. Na poslední chvíli se ovšem rozhodlo, že sobotu budu mít volnou. Ve čtvrtek se rozkoukávám co by tedy připadalo v úvahu. Blízko Prahy se jely hned dva závody: Houštka z Poštovky a Galaxy Zruč. Do Zruče jsem chtěl jet i loni, navíc nemusím palbu po rovince ve skupině, což by mne v Houštce čekalo na 100%.

Zbraslavský běh 7/12

V neděli 7. prosince se běžel závěrečný podnik velké ceny HSH a sice Zbraslavský běh. Závod sám o sobě má již celkem tradici a na startu 26. ročníku se sešlo kromě velmi početných dětských kategorií 124 borců o borkyň k hlavnímu závodu. Trasa začíná „vyzouvákem" po žluté turistické k ...

Author 50 Bezděz 2009

Na třetí červnovou sobotu připadá rovinatá klasika v podobě závodu Autor Bezděz 50. Jak už z názvu vypovídá, jedná se o trať 50 km dlouhou, vedoucí převážně v rovinatějším, ale písečno-kořenitým terénem pod hradem Bezděz nedaleko od Máchova jezera. Z našeho teamu sem se na závod vydal sám, jelikož každý už měl na tuto sobotu naplánováno něco jiného. Jelikož se v závodě jela i soutěž teamu, začal sem shánět nějaké dobré „koně“.