MS Cyklistů v běhu na lyžích 5.2.2011

Běžky jako tréninkový nástroj. Ano, všude to lze číst, aplikovat, a opravdu je to super! :) Běžky jsou prostě ideální doplněk v zimním období, zpestření od kola, posílení jiných partií než jen nohou...a tak dále a tak dále....

Co bychom to ale byli za Ski a Bike, kdybychom závodili jen na kole? To jsme se rozhodli zásadně změnit! :)

S Blackym, Šárkou a Jontim jsme vyrazili na MS Cyklistů v běhu na lyžích. 15km trasa se jela volně, tedy bruslením, na Dlouhé Louce u Litvínova. Zajímavá lokalita. Počasí bylo nevšední = vichr a asi 5 nad nulou. Sníh byl totálka, něco mezi zmrzlým a měkkým, nepříjemný krystal...Měli jsme namazáno dle nejlepšího vědomí a svědomí.

Pro mě to byl vůbec první závod na běžkách, takže jsem netušil co čekat, jak jet, a jak to bude probíhat. Jsem přeci jen zvyklý jet na pohodu, občas zastavit, napít se, pokoukat... :) v zimě se prostě kochám! Projeli jsme si úvodní 2km kolečko co nás bude následovat po startu. Protivítr fakt hnusný, do kopečka to šlo, ale je to úzký, a sjezd? Tam jsme to položili :)

V této "formě" jsem si mazácky stoupnul do první lajny a čekal jsem co se stane. A stalo se. Hned po startu mi někdo přišláp lyže a rázem jsem byl v řadě třetí až čtvrté. Začal jsem soupažit a jakmile se to trošku rozšířilo, tak i bruslit. V protivětru neskutečně vrávorám a technika mi dělá problémy. Na první rovině dojíždím skupinku, jakmile se dostanu do háku, je to znát. Blacky je někde za mnou, ale nemám ponětí. Neumím předjíždět, ale občas se pokusím, nicméně nemám zrychlení, a tak setrvávám v háku. Trasa se začne trochu vlnit, ale spíše klesáme. Následuje kopeček kde se trošku jede, dokonce už se odvážím i na "jedna-jedna". Táhlý sjezd je pro mě a moje kotníky totální peklo, klouže mi to, bojím se sklouznout na jedné lyži, takže mě bolí kotníky a nejede to. Stopa pro klasiku není, takže je lepší snažit se o bruslení...

Dole mě dojíždí Blacky. Jsme u nějakého jezera, Blackyho pouštím před sebe a začínáme jet. Pár lidí předjíždíme, ve stoupání si celkem dávám. Nakonec dotahujeme skupinku se kterou jedeme celé dlouhé a táhlé stoupání. Tempo je OK, dá se to. Je mi opět celkem vedro. Na vršku stoupání se trať rozšiřuje, dáváme si další lidi. Pak už jen úzký úvoz po cestě směrem k cíli. Tempo se náhle skoro zastaví a jak se pak zase rozjíždíme, Blacky si píchne špatně hůlku a poroučí se k zemi. Do kolečka k cíli tak jdu sám proti dvoum lidem. Jednoho nechávám jasně za sebou, s druhým je to prostě finiš :). Nakonec ale vytuhnul a ze skupiny dojíždím první. Blacky nakonec jen ob místo za mnou. Jsem celkově 13. / 3. v kat 19-29, v cyklistech 19-29 jsem Mistr Světa :)) . Blacky 15. / 8.  v 29-39, v cyklistech 29-39 5. místo.

Z mého pohledu šlo o zábavu, ale mám šílené rezervy, technika v závodě je něco úplně jiného než na výletě...konkurence byla nulová, takže šlo prostě o takovou pěknou vydařenou akci :) 

Běžkujte, je to super!! :) 

Štítky: 

Související články

Brdman Cross - MTBO

Druhý červnový víkend byl opravdu na závody bohatý. Příznivci KPZ vyrazili do Jistenice, drsňáci do Mostu na pohár 1/2XM, na severu se jela Jizerka50 a komu tohle všechno nestačilo, mohl se jet dorazit v neděli do Berouna. V kalendáři se ovšem vyskytoval i další závod. Pro příznivce MTBO poměrně významný a to Brdman Cross, součást serie Brdman Adventure, která kombinuje, běhy, kola a triatlony. Letos navíc o to zajímavější, že ve stejné lokalitě se pojede i Bike-Adventure 08, nejpopulárnější MTBO v zemi. V sobotu v 11:00 se na start 5 hodinového scorelaufu postavilo 102 dospělých dvojic v kategoriích DD, MD, MM. Snad poprvé jsem na větším závodě startoval v kategorii MD a měl jsem trochu strach jak odhadnu tempo a náročnost tratě. Přeci jen 5 hodin je dlouhá doba, ale zase jsem Lucce věřil, že pojede kudlu, protože je to velká bojovnice.

Kelly´s Malevil Cup

Díky preciznímu time managementu a zpoždění českých drah jsem dorazil do místa závodu až po 23 v pátek. Spal jsme jinde než zbytek teamu a tak jsme se potkali až na startu. Zatímco Jirka s Honzou se k tomu postavili jako chlapi a v 8,30 se vydali na...

Malevil cup pohledem závoďáka

Malevilské Bikování nechalo jen málo koho klidným. A tak když jsme v pátek dorazili na Malevil,už se to tam závoďákama jen hemžilo. S Verunkou ze Cycling Pointu jsme se hecly,že dáme ještě v pátek pořadateli připravenou časovku do vrchu.
Verča už byla v Jablonném od čtvrtka a tak jsem od...