Nova author cup 2009

Největší a dost možná z teréního hlediska nejlehčí bikový závod sezony pod taktovkou televize Nova se jel 10.10. z Josefova Dolu v jizerských horách. Na 62km dlouhou trať se vydalo bez pár kusů 3000 závodníků. Malými kapkami v tomto moři byli i závodníci Skisu Blacky a Lukáš.

Na startu se sešla, jako každoročně, velmi slušná konkurence. Největší favorit na vítězství byl Jan Hruška, který netradičně zvolil 29" kolo, komplikovat mu to mělo hlavně trio Vokrouhlík, Rybařík, Novotný. Profil závodu jasně naznačoval, že kdo neuvisí první dva kopce, nemá šanci pomýšlet na kvalitní umístění. První několikakilometrový asfaltový do Hrabětic, pak padák k přehradě a druhý kopec přes Kristiánov na Rozmezí, též kromě pár metrů po asfaltu. Druhá polovina tratě jsou spíše rychlé úseky, ideální pro dobře spolupracující skupinky.

Odstartoval jsem z dobré pozice a snažil se držet téměř maximální tempo. V závěru prvního kopce jsem se chvíli zmáčknul abych docvaknul slibně vypadající skupinku 4 závodníků. To se ukázalo později jako dobrý tah, protože jsme spolu pokračovali pohromadě až do cíle. Lukáš zůstal o skupinku za mnou. Teréně nudný závod ozvlášťňovali jen výhledy do okolní krajiny z hřebene jizerských hor. Tempo bylo po celou dobu vysoké, šance něco nahnat technickou jízdou nulová. Před posledním kopcem od přehrady naši skupinku dotáhlo asi 10 závodníků, mezi nimi i Lukáš a tak nezbylo než opět zabrat a snažit se ujet. To se podařilo 6ti závodníkům, mezi nimiž jsem byl i já. Tepy v té chvíli jsem jel přes 190, což po hodině a půl maximálního nasazení je u mě nevídané. Bolelo to dost Laughing. Díky neznalosti tratě jsem se dost vyvětral na špici následných úseků a v rozhodujícím úseku před sjezdem do cíle jsem nezachytil nástup. Výsledkem byl příjezd do cíle na chvostu skupinky. No někdo to jezdit musí, tak dneska to padlo na mě. V čase 2,02,18 jsem proťal pásku jako 41., ztráta na vítěze /Robert Novotný/ 12,50. Ani ne o minutu po mě dorazil do cíle Lukáš jako 49. Oba jsme toho měli dost. Sice nezávodím na silničním kole, ale takhle nějak si to představuju. 

Štítky: 

Související články

Sázavský Blizák 2008

Další závod konající se v údolí tekoucí řeky Sázavy se jel tuto sobotu. Zázemí závodu bylo situováno do města Sázavy pár kilometrů od Prahy. Ve stejném termínu konající se MČR v XC a maratón v Polské Gluszyci se nedalo očekávát účast liťáků, ovšem na startu se alespoň představili naši cyklokrosaři Radek Šimůnek a Martin Bína. I náš team měl své zastoupení v podobě Oty.

Pražská padesátka 2008

Jednou z priorit pro letošní sezonu byl teamový závod v rámci pražské 50ky. Ohledně složení naší pětice nebylo jasno do poslední chvíle a nakonec jsme se v mrazivém ránu postavili na start pouze ve čtyřech. Skisáky mě a Otu doplnili hostující kralupský netopýr Marry a...

Mtb Posázavím

Prvomájový závod, který se již tradičně koná v den státního svátku, připadl tentokrát na pátek. Únava z minulého víkendu naštěstí odezněla včas a tak jsem byl připraven vpohodě. Náš tým zde měl početné zastoupení, jeli jsme ve složení: Lukáš, Ota, Blacky a Jitka. Já jsem měl bohužel až druhou...