Nova author cup 2009

Největší a dost možná z teréního hlediska nejlehčí bikový závod sezony pod taktovkou televize Nova se jel 10.10. z Josefova Dolu v jizerských horách. Na 62km dlouhou trať se vydalo bez pár kusů 3000 závodníků. Malými kapkami v tomto moři byli i závodníci Skisu Blacky a Lukáš.

Na startu se sešla, jako každoročně, velmi slušná konkurence. Největší favorit na vítězství byl Jan Hruška, který netradičně zvolil 29" kolo, komplikovat mu to mělo hlavně trio Vokrouhlík, Rybařík, Novotný. Profil závodu jasně naznačoval, že kdo neuvisí první dva kopce, nemá šanci pomýšlet na kvalitní umístění. První několikakilometrový asfaltový do Hrabětic, pak padák k přehradě a druhý kopec přes Kristiánov na Rozmezí, též kromě pár metrů po asfaltu. Druhá polovina tratě jsou spíše rychlé úseky, ideální pro dobře spolupracující skupinky.

Odstartoval jsem z dobré pozice a snažil se držet téměř maximální tempo. V závěru prvního kopce jsem se chvíli zmáčknul abych docvaknul slibně vypadající skupinku 4 závodníků. To se ukázalo později jako dobrý tah, protože jsme spolu pokračovali pohromadě až do cíle. Lukáš zůstal o skupinku za mnou. Teréně nudný závod ozvlášťňovali jen výhledy do okolní krajiny z hřebene jizerských hor. Tempo bylo po celou dobu vysoké, šance něco nahnat technickou jízdou nulová. Před posledním kopcem od přehrady naši skupinku dotáhlo asi 10 závodníků, mezi nimi i Lukáš a tak nezbylo než opět zabrat a snažit se ujet. To se podařilo 6ti závodníkům, mezi nimiž jsem byl i já. Tepy v té chvíli jsem jel přes 190, což po hodině a půl maximálního nasazení je u mě nevídané. Bolelo to dost Laughing. Díky neznalosti tratě jsem se dost vyvětral na špici následných úseků a v rozhodujícím úseku před sjezdem do cíle jsem nezachytil nástup. Výsledkem byl příjezd do cíle na chvostu skupinky. No někdo to jezdit musí, tak dneska to padlo na mě. V čase 2,02,18 jsem proťal pásku jako 41., ztráta na vítěze /Robert Novotný/ 12,50. Ani ne o minutu po mě dorazil do cíle Lukáš jako 49. Oba jsme toho měli dost. Sice nezávodím na silničním kole, ale takhle nějak si to představuju. 

Štítky: 

Související články

Zahořanská Klika 14/9

O nultém ročníku tohoto závodu jsem se dozvěděl jen den před jeho konáním. Jediná informace byla: v 10:00 v Libři na fotbalovém stadionu, 45km. Co víc vlastně je potřeba vědět? I tak jsem ještě stačil myšlenkou na účast nakazit Jitku s Petrem. Osobně jsem účasti moc šancí...

Běh do vrchu: Listonošův Krpál 15/3

V okolí Prahy pořádá již několik let sdružení Kopec sérii závodů do vrchu. Některé jsou snadné, jiné brutální, ale jak už u závodů do vrchu bývá, všechny spravedlivé. První podniky seriálu začínají již v únoru a běhá se v průběhu celého roku, většinou v neděli a někdy i v ...

Author 50 Bezděz 2009

Na třetí červnovou sobotu připadá rovinatá klasika v podobě závodu Autor Bezděz 50. Jak už z názvu vypovídá, jedná se o trať 50 km dlouhou, vedoucí převážně v rovinatějším, ale písečno-kořenitým terénem pod hradem Bezděz nedaleko od Máchova jezera. Z našeho teamu sem se na závod vydal sám, jelikož každý už měl na tuto sobotu naplánováno něco jiného. Jelikož se v závodě jela i soutěž teamu, začal sem shánět nějaké dobré „koně“.