Nova author cup 2009

Největší a dost možná z teréního hlediska nejlehčí bikový závod sezony pod taktovkou televize Nova se jel 10.10. z Josefova Dolu v jizerských horách. Na 62km dlouhou trať se vydalo bez pár kusů 3000 závodníků. Malými kapkami v tomto moři byli i závodníci Skisu Blacky a Lukáš.

Na startu se sešla, jako každoročně, velmi slušná konkurence. Největší favorit na vítězství byl Jan Hruška, který netradičně zvolil 29" kolo, komplikovat mu to mělo hlavně trio Vokrouhlík, Rybařík, Novotný. Profil závodu jasně naznačoval, že kdo neuvisí první dva kopce, nemá šanci pomýšlet na kvalitní umístění. První několikakilometrový asfaltový do Hrabětic, pak padák k přehradě a druhý kopec přes Kristiánov na Rozmezí, též kromě pár metrů po asfaltu. Druhá polovina tratě jsou spíše rychlé úseky, ideální pro dobře spolupracující skupinky.

Odstartoval jsem z dobré pozice a snažil se držet téměř maximální tempo. V závěru prvního kopce jsem se chvíli zmáčknul abych docvaknul slibně vypadající skupinku 4 závodníků. To se ukázalo později jako dobrý tah, protože jsme spolu pokračovali pohromadě až do cíle. Lukáš zůstal o skupinku za mnou. Teréně nudný závod ozvlášťňovali jen výhledy do okolní krajiny z hřebene jizerských hor. Tempo bylo po celou dobu vysoké, šance něco nahnat technickou jízdou nulová. Před posledním kopcem od přehrady naši skupinku dotáhlo asi 10 závodníků, mezi nimi i Lukáš a tak nezbylo než opět zabrat a snažit se ujet. To se podařilo 6ti závodníkům, mezi nimiž jsem byl i já. Tepy v té chvíli jsem jel přes 190, což po hodině a půl maximálního nasazení je u mě nevídané. Bolelo to dost Laughing. Díky neznalosti tratě jsem se dost vyvětral na špici následných úseků a v rozhodujícím úseku před sjezdem do cíle jsem nezachytil nástup. Výsledkem byl příjezd do cíle na chvostu skupinky. No někdo to jezdit musí, tak dneska to padlo na mě. V čase 2,02,18 jsem proťal pásku jako 41., ztráta na vítěze /Robert Novotný/ 12,50. Ani ne o minutu po mě dorazil do cíle Lukáš jako 49. Oba jsme toho měli dost. Sice nezávodím na silničním kole, ale takhle nějak si to představuju. 

Štítky: 

Související články

Silniční Král Šumavy

V sobotu 13. září v 9,00 startoval v Klatovech na náměstí již 15. ročník tradičního silničního maratonu Král Šumavy na 150km. O dvě a půl hodiny předtím tratě na 200 a 250km.
Já se samozřejmě účastnil závodu na 150km ať už z důvodu prvního silničního závodu, pozdějšímu startu oproti...

Zbraslavský běh 7/12

V neděli 7. prosince se běžel závěrečný podnik velké ceny HSH a sice Zbraslavský běh. Závod sám o sobě má již celkem tradici a na startu 26. ročníku se sešlo kromě velmi početných dětských kategorií 124 borců o borkyň k hlavnímu závodu. Trasa začíná „vyzouvákem" po žluté turistické k ...

Berounský Bikemaraton 7/6/2009

Letos prvním závodem pod taktovkou Michala Daleckého byl Berounský bikemaraton. Datum připadlo na šťastnou sedmičku 7/6 a počasí přislíbilo o něco přívětivější tvář než minulý týden na Králi. Každý maraton se snaží mít...