Nová Myka FSR 2009 – speciálně pro ženy vyladěné celoodpružené kolo

Na další cyklistickou sezónu 2009 se můžete těšit na nově inovovanou řadu dámských celoodpružených kol Myka FSR 09. Ta představuje velice oblíbená celoodpružená kola laděná přímo pro potřeby žen cyklistek. Kola z této řady vždy vynikala skvělou funkčností, líbivím designem a cenovou dostupností. Tyto přednosti jsou s příchodem nových modelů Myka FSR 09 ještě více vyzdvihnuty.

Kola nové modelové řady konstrukčně vycházejí z vyššího modelu Safire FSR. Oproti loňskému modelu mají kompletně přepracovaný rám s nově vertikálně uloženým tlumičem a esovitým prohnutím spodní rámové trubky. Díky novému tvaru rámu a umístění tlumiče bylo možné u kola zvětšit i sloping horní rámové trubky, čímž se výrazně zvýšila světlá výška nad ní, což jistě cyklistky při jízdě v náročnějším terénu ocení. Nový tvar rámu dále dovoluje vyšší rozsah nastavení výšky posedu. Nová konstrukce rámu ze skvělé hliníkové slitiny M4 (druhá nejlepší Alu slitina u Specialized) s sebou dále přináší výhodu níže uloženého těžiště a také vyváženou geometrii celého rámového setu laděnou speciálně pro potřeby žen a nabízející cyklistkám vyvážené jízdní vlastnosti v členitém terénu a při jízdě do kopce i z kopce.
Díky nové konstrukci se zlepšila funkčnost celého kola a došlo také k příznívému snížení hmotnosti. Zdvih zůstává zachován na 100mm vpředu i vzadu. O odpružení zadní stavby se  stará léty prověřená čtyřčepová konstrukce FSR. Zapouzdřená odolná ložiska zadní stavby jsou již u takto precizně zpracovaného kola samozřejmostí. Novinku představuje také nové uchycení přesmykače bez použití objímky rovnou k navářce na rámu systémem DMD.

Kolo bylo vyvíjeno ženami cyklistkami ve speciálním dámském programu Specialized D4W (Design for Women). Představuje cenové dostupnou variantu vyššího modelu Safire FSR s velice podobnou geometrií umožňující pohyb v členitém lesním terénu.  

Základní model bude pro sezónu 2009 bude začínat na ceně od 30tis. a nejvýše osazený model pořídíte za necelých 43tis. Kč.
Základní model Myka FSR bude osazen vidlicí RockShox Tora XC S-Lite La Femme, vzduchovým tlumičem X Fusion 02RLA, novou přehazovačkou Shimano SLX Shadow a ostaními komponety Shimano Deore a Specialized. Základní Myka FSR bude vybavena ráfkovými brzdami Avid SD3.
Naopak nejvyšší model Myka FSR Expert bude osazen vidlicí RockShox Recon 335 SL, vzduchovým tlumičem X Fusion 02RC, komponenty z řad Shimano XT a Deore. V této cenové kategorii již jsou samozřejmostí i hydraulické kotoučové brzdy představované novým modelem Avid Juicy 4 RSL.   

Na všech modelech naleznete vidlice i tlumiče s custom laděním přímo pro Specialized. Přínosem je u všech modelů také použití přehazovaček využívající provedení technologií Shadow.

Kola vynikají nejen svými technologickými přednostmi, ale i velice zdařilým designem. Celá kola jsou vždy sladěna do nejmenších detailů jako je třeba barva vidlice, gripů nebo sedla.

S prvními modely Specialized Myka FSR XC se setkáte v našem obchodě již na začátku tohoto podzimu. V nabídce budou tyto tři modely: Specialized Myka FSR, Myka FSR Comp, Myka FSR EXPERT v několika barevných provedeních.

Štítky: 

Související články