Nové dětské odrážedlo Skibi Kids - recenze


Na  našem mtb-blogu se vše stále točí okolo závodů a kol pro dospělé. Dnes uděláme výjimku. Naši kolegové z partnerského dětského obchodu Skibi Kids přišli s novým dětským odrážedlem, které udělá radost nejmladším cyklistům. Slíbili jsme jim, že se novému odrážedlu také podíváme na zoubek a tady je malá recenze.

Recenze - dětské odrážedlo Skibi - zelená barva


Dětská odrážedla jsou novinkou několika posledních let. Většina z nás začínala s dětmi na nejmenším 12“ dětském kole s balančními kolečky.  Mělo to vždy jednu nevýhodu. Děti si zvykly na opěrná balanční kolečka a nebylo úplně lehké po jejich demontáži děti vést od šlapání k rovnováze. Mnozí proto různě experimentovali v začátcích výuky tím, že demontovali z kola pedály, nebo dokonce kliky. Výuku začínali u dětí osvojením rovnováhy a teprve potom pokračovali šlapáním. 

Od toho už byl jen malý krok k tomu, že si nějaká osvícená hlava řekla, pojďme pro nejmenší rovnou udělat jízdní kolo bez klik a pedálů. Tak vzniklo dětské odrážedlo. Odrážedla, nebo také odstrkovadla výrazně urychlují výuku cyklistiky. Nezřídka se stává, že dítě přejde z odrážedla na dětské kolo 12“ bez toho, že by bylo potřeba použít balanční kolečka. Na odstrkovadle dítě rychle získá dovednosti spočívající v udržení rovnováhy a zatáčení. Děti tyto jednostopé stroje dokáží ovládat opravdu bravurně. Stačí se za hezkého dne projít po nějakém větším parku a uvidíte hned několik rozesmátých dětí na odrážedlech, za kterými poletují rodiče. 


Pokud máte v rodině nějakého caparta, kterému je přes 2 roky a blíží se tak do věku ideálního pro začátky s cyklistikou, potom určitě o odrážedle zauvažujte třeba namísto tříkolky. Vrátí se vám to později při přechodu na první dětské kolo.

Dětská odrážedla

Zpět ale k dětskému odrážedlu Skibi. Jde už o druhou, vylepšenou generaci tohoto  odrážedla. Ve Skibi Kids jsou také samí cyklisté a proto pro ně bylo jasnou volbou odrážedlo, které má komponentově blízko k dětským kolům. Rovnou zavrhli  varianty, kde je nadbytek plastu či kola, která nejdou nafouknout, jak je často vidět v hračkářstvích a supermarketech. Základem je odlehčený kovový rám, 12“ nafukovací kola a pohodlné sedlo. Důležité je i klasické cyklistické hlavové složení s kuličkovými ložisky, které je běžné u kol pro dospělé. Nová odlehčená hliníková řídítka lehce zatáčí a kola - rovněž s kvalitními ložisky - se točí tak, jak je každý správný cyklista zvyklý. Větší bezpečnosti nově pomáhají dorazy řídítek, která se tak nemohou protočit. Ozdobné samolepky jsou u tentokrát umístěny pod lakem, takže nedochází k jejich sloupávání. Odrážedlo Skibi je nabízeno ve dvou barvách. Jedna je růžová holčičí, druhou, zelenou, si mohou vybrat jak chlapci, tak i dívky. Ve zkratce ještě váhové a další parametry, kterým tady rádi holdujeme. 

Hmotnost odrážedla: 3,7kg

Šířka řídítek: 35cm

Výška řídítek: 51/56cm

Rozsah nastavení výšky sedla: 35-47cm

Růžové dětské odrážedlo


Přestože jsme chtěli, tak na odrážedle jsme se z logických důvodů nemohli projet. Funkčnost nám demonstroval mladý tovární jezdec dodaný ze Skibi Kids  a musíme potvrdit, že odrážedlo jezdí jako blesk. Pokud máte v rodině nějakého kandidáta na dětské odrážedlo, pak si určitě nenechte novinku od Skibi Kids ujít. Zařadili jsme jí i do naší stálé skladové nabídky.


Online k mání i na eshopu Skibi Kids  v sekci dětská odrážedla, nebo na všech jejich pobočkách:

Dětské odrážedlo Skibi růžová

Dětské odrážedlo Skibi zelená

Štítky: 

Související články

Specialized Epic 2009 - Christoph Sauser mistrem světa na novém S-Works Epic

Na internetu se již dlouhou dobu objevují různé spekulace o tom, jak bude vypadat Specialized Epic v příští sezóně. Teprve nyní však Specialized vyslal své nejlepší jezdce na závodní tratě s prototypem nového Epicu S-Works 09 a na světlo světa tak konečně prosákly i první snímky toho, jak bude v příští sezóně nové kolo pravděpodobně vypadat. Nový Specialized Epic 09 by měl vážit pod 10kg a jak je z fotografií patrné bude kompletně zcela přepracovaný.

All-mountain řada kol Trek Fuel EX 2009

Po úspěšném loňském představení nové řady all-mountain biků Trek Fuel EX vám přinášíme možnost se důkladně seznámit s jeho letošními nástupci. V řadě Fuel EX se opět setkáme s několika modely, které nabízejí jezdci 120mm zdvihu zadní stavby. Zajímavé jsou zejména vyšší modely...

Dámská cyklistika 2.díl – doplňky

Cyklistické doplňky představují důležitou součást cyklistiky, bez níž by se tento sport nedal naplno provozovat. Zpříjemňují jízdu na kole a umožňují ženám cyklistkám si pohyb na kole maximálně vychutnat.

Vybírá-li muž cyklistické doplňky pro svou vlastní potřebu,...