Novoroční Cukrák

Lukáš: Silniční akce na Nový rok měla zastoupení i našich barev.

Letos jsem se prvně odhodlal vstát a dorazit na setkání cyklistů k železničnímu mostu v Praze na Smíchově.

Start vyjížďky byl v 9:00 a sešlo se celkem cca 150 nadšenců.

Nechyběli samozřejmě závodníci pražské Dukly. V poklidném tempu se vyjelo po Strakonické na Chuchli, Zbraslav a pak již na Cukrák kde se sprintovalo na pásku.


Na začátku stoupání se začalo jet tempo a skupina značně prořídla. Následovalo několik nástupů, to jsem ještě ustál, a pak finální do "cíle". Tady už jsem byl zavzdušněný, "vytepaný" a "kyselý". Nahoru jsem dojel cca 15 -20 ale o to nešlo.

Dál jsem s pár lidmi pokračoval okruhem přes Všenory, Černošice a Radotín a pak na kole domů :)


Jak na Nový rok, tak po celý rok! Teď už je to jasné.

Související články

KPŽ - Orlík Tour 3.5.2008

Na letošní premiéru v KPŽ jsem se moc netěšil. Jednak mi bylo jasné, že dvě kola bahňáku v 900 lidech budou tvrdou ránou pro techniku ,ale také jsem si nebyl jistý nakolik mě vyčerpal čtvrteční výkon na Posázavské50. Psychicky mi nepřidalo ani číslo na chvost pole. V duchu jsem si odmítal přiznat, že pojedu jen závod objet, ale pravidla jsou pravidla. Nakonec mě zachraňuje Jirka a magicky mi sehnal číslo do první lajny. Wow.

XC Úvaly 30/8

V Úvalech se podařilo partičce nadšenců resuscitovat jeden z původních závodů pražské ligy v XC a tak jednak proto, že dobrá věc se má podporovat a taky protože to mám za barákem jsem se rozhodl vydat v sobotu 30. srpna tímto směrem. Kategorie muži do 40 let byla zařazena jako hlavní závod od 13,30 a tak nebylo moc kam spěchat. Na místo jsem dorazil do rozjetého závodu sloučených kategorií ženy, junioři a muži nad 40 let. Po jejich dojezdu jsem ještě cvičně projel okruh a poté se jel rozjet na silničky okolo Úval.
Okruh měří 4,5km a vede po kopci Vinice, převýšení okruhu bude někde okolo 170metrů odhadem.

XC Točná 19.4.2009

Každá iniciativa v oblasti bajkování se cení a proto, když kamarád Lukáš oznámil úmysl pořádat menší XC na Točné, ihned jsem se přihlásil. Jeho trasy jsou totiž zárukou kvality, která snese srovnání s tratí CP XC. Po včerejší nahládačce na MTBO a s přihlédnutím ke zdravotnímu stavu byla moje...