Nový Trek Fuel EX 29

Trek Fuel EX známe jako skvělé univerzální kolo patřící k tomu nejlepšímu, co kategorie trailbiků nabízí. Pro letošní sezónu prodělal tento model velkou proměnu (více se o ní můžete dočíst v článku Trek Fuel EX 2013. O to více tedy překvapilo, že Trek koncem května představil tento model také na 29“ kolech. Trek tímto reaguje na současný trend, kdy už i v kategorii trailbiků začíná převládat větší rozměr kol. 

V řadě kol Trek Fuel EX si tak každý může vybrat podle svého gusta. Buď 26" nebo 29". Je jen na vás pro co se rozhodnete. Za nás si myslíme, že 29" asi převládne i v této řadě kol. 

 

 

Nový Trek Fuel EX 29 pracuje se zdvihy 120 mm. Na rámu najdeme všechny technologie, které se osvědčily na menším, šestadvacetipalcovém sourozenci. Tedy zadní stavbu ABP s čepem v ose zadního kola, uchycení tlumiče Full Floater, Evo Link a tapered hlavovou trubku E2. Stejně jako na 26“ modelech najdeme i u Fuelu EX 29 dvoukomorový tlumič DRCV s třípolohovým ovládáním CTD.

Středové složení se standardem BB95 má u Fuel EX 29 stejnou světlou výšku jako v případě EX 26, což činí kolo opravdu velmi stabilním. V součinnosti s osvědčenou geometrií G2 by tak mělo být kolo skvěle ovladatelné ve všech podmínkách.

Plastová snadno odnímatelná ochrana spodní rámové trubky Carbon Armor je nejen na karbonových modelech z materiálu OCLV, ale také na hliníkových rámech. Všechny modely jsou připraveny také pro montáž napínáku řetězu na ISCG standart.

 

 

Jak u karbonových, tak i u hliníkových rámů jsou řadící bovdeny vedené uvnitř rámu. Mimo to může být vnitřkem vedené také ovládání teleskopické sedlovky, kterou v sériové specifikaci najdeme na dvou nejvyšších karbonových modelech 9.9 a 9.8 a také na hliníkovém modelu 9.

Celkem bude modelová řada Fuel EX 29 zahrnovat 6 modelů, tři s karbonovým rámem a tři s rámem hliníkovým. Nejvyšší model EX 9.9 bude na výběr s osazením SRAM XX1 nebo Shimano XTR. Pokud se vám nebude líbit design nejvyššího modelu, máte možnost si jej v rámci programu Trek Project One vytvořit podle svého.

První kousky nového Fuelu EX 29 najdete už brzy v naší prodejně a také na e-shopu.

Štítky: 

Související články

Trek Fuel EX 2013

 

Další novinkou firmy Trek pro rok 2013, kterou Vám na našem blogu představíme, je Fuel EX. Zatímco u modelů Superfly se změny týkaly pouze nejvyšších modelů, modelovou řadu Fuel EX přepracoval Trek kompletně.

 

Nový ...

Trek Superfly 2013

V polovině července představil Trek ve Frankfurtu nad Mohanem kompletní kolekci kol na rok 2013. Nejvýraznější novinkou v kategorii MTB od Treka pro rok 2013 je beze sporu nový karbonový Superfly SL a Superfly 100 SL. Oba nové rámy vznikly v rámci tzv. ...