Okolopardubic

O víkendu po transbrdech jsme vyrazili i na nedělní závod serie Cyklomaraton tour, tentokrát do Pardubic pod Kunětickou Horu. Počasí bylo krásné, takže se nedalo nejet. Po brdech jsem byl mírně zatuhlý, ale dalo se to rozhýbat. Vyrazili jsme společně s Otou z Radotína v 8h ráno, abychom pohodlně stihli prezentaci, parking, rozjetí.

Start byl v 11 hodin. Já jsem byl již přihlášen na dlouhou trasu, tedy na dva okruhy, kdežto Ota se rozhodl po Brdech zvolit "dětskou" trasu. Sice to vypadá jako flákárna, nicméně věřte nebo ne, i tady se závodí naplno a ze všech sil. Prostě žádný "fitness" ani pohodička. Na startu byla samozřejmě i česká elita, takže bylo o konkurenci a tempo postaráno. Z minule jsem měl vyjetou první vlnu, což se ukázalo jako výhoda, protože start byl netradičně z kopce a do zatáčky. Po startu se balík začal sunout rychle z kopce, vměstnali jsme se i do oné zatáčky, potom druhá také vpravo a krátký asfaltový kopeček. Tam byl první nástup naplno, pole se začalo trhat. Ota byl v první skupině, já jsem si připadal jako na gumě. Mírně jsem plandal na konci a nakonec jsem skupinu dotáhl. Ovšem v zápětí se najelo do terénu, fouklo proti a balík se roztrhal dle výkonnosti bez servítek. 

Otu jsem vždy zahlédl za rohem, nebo na konci rovinky, ale nepodařilo se mi ho dojet. Jel jsem většinou ve trojici nebo sám. První kolo vzalo hodně sil, jelo se terénem kde byl volný písek, nebo po "zdupané" louce, ale trasa nebyla nijak technicky náročná. Před koncem prvního kola se trasa ještě zamotala v lesíku pod Kunětickou horou, poté jsme vyjeli opět nahoru do prostor startu a hurá do druhého kola. To už byl Ota v cíli. Na mě čekalo ještě pěkných 25km. Druhý okruh byl obohacen o výjezd po louce zpět ke startu, kde mi nahoře Ota podal nový bidon s ionťákem, což mi velice pomohlo.Tempo bylo stále rychlé, nechtěl jsem aby mě někdo dostihl, a tak rovinky byly letecké. Předjel jsem ještě pár lidí co odpadli, někdo zase dojel zezadu mě, pohyboval jsem se stále kolem 30. místa. Přibližně na 40km se vyjelo na širokou asfaltku, kde Ota byl v roli týmové podpory. Dostal jsem něco k jídlu chytil tempo. Následovala znovu pasáž podél vody, dlouhé schody na most, opět rovinka pod Kunětickou horu. Konec se blížil, motanice v lese mi vzala opět zbytek sil a tak jsem již nezaznamenal žádný posun v pořadí. Dojel jsem na 31.místě celkově a 12.v kategorii, s čímž jsem poměrně spokojen. V cíli jsem dozvěděl že Ota je vítěz, takže naše "mise" byla úspěšná.

V tombole jsme sice nevyhráli, ale člověk nemůže mít všechno :-)

Související články

TZB Houštecký cyklomaraton 2008 - náš team na bedně

Poslední červnovou sobotu se jel kousek od Prahy ve Staré Boleslavi další závod Poštovní spořitelna maratón série TZB Houštecký cyklomaratón. Start a cíl je situován u sportovního areálu v samotné Houšťce u Staré Boleslavi. Závod díky svému rovinatému profilu bez většího kopce se řadí mezi rychlé závody s průměrem, za který by se nemusel stydět ani dobrý silniční cyklista. Náš team měl zastoupení v podobě Jitky, která se postavila na delší variantu trati, která měla cca. 78 km a Otu, který věřil v úspěch na trati krátké (50 km). Na start v /10:30/ se jako první postavila Jitka a ihned po startu si držela vedení ve své kategorii žen do 40 let. Jedinou vážnou soupeřku pro Jitku znamenala Jana Martínková z teamu cyklotrenink.com.

Běh do vrchu: Listonošův Krpál 15/3

V okolí Prahy pořádá již několik let sdružení Kopec sérii závodů do vrchu. Některé jsou snadné, jiné brutální, ale jak už u závodů do vrchu bývá, všechny spravedlivé. První podniky seriálu začínají již v únoru a běhá se v průběhu celého roku, většinou v neděli a někdy i v ...

Extrém Cup - MČR extrémních štafet 20.6.2009

Na začátku roku jsem v návalu nadšení kývnul Vláďovi z Jablonce, že s nimi pojedu MČR extrémních štafet v Malé Skále. Dva předchozí roky jsme spolu jeji Adrenalin cup a tak jsem přivítal možnost tyto závody porovnat. Ještě 14 dní před závodem nebylo jasné kdo nám poletí padák,...