Okoloplzně CMT

Na konec Června jsem zamířil do mnou oblíbené Plzně. Jel se zde další díl serie CMT, pod taktovkou Aarcha Sportu. Počasí na jedničku, celkem vedro. Bral jsem tedy krátký krátký a hodně vody. Z minule jsem měl již číslo do první padesátky, a tak jsem se v klidu mohl rozjet a rozhýbat. Projel jsem si první 4km po startu, a jak se později ukázalo, vyplatilo se.

Hned jak se vyjelo z areálu Sv. Jiří, následoval 4km okruh se stoupáním k rozhledně na kopci u Plzně. Po rozjetí jsem chvíli "okouněl" u startu a v poklidu jsem se zařadil. Na startu se objevili závoďáci ze Scott Hagget = o tempo bylo postaráno.
Úvodní řeč o "romantické" trase jsem moc nepobral, ale také neřešil. Z týmu jsem tu byl sám, ani jsem tu nikoho moc neznal, to se už dlouho nestalo :) .

Start, tradičně naplno. První kilometr po úzké asfaltce jedu kolem 15. místa. Až pod kopec jedu v první skupině, ale je mi jasné že jak se silnice zvedne, takmi zamávají. Dle očekávání odjíždí 6 členná skupina, pak druhá a na jejím chvostu plápolám já. K rozhledně dojíždím značně kyselej, ale ve sjezdu se srovnávám. 

Průjezd areálem jedu v rámci možností, formuje se kolem skupina 6 lidí. Pohybuji se kolem 11. místa a trasa dál pokračuje prudšími hupy a stojkami šotolinového rázu. Několik nervózních závodníků mi docela vadí, v kořenech vždy nechávají díru a pak to sjíždím...Tempo je docela rychlé a ani se moc nestačím protočit na špici. Následuje docela pěkný sjezd lesem po trávě a pak dlouhá louka zakončená betonovou bariérou. Zde se pro změnu zaseknu já, na široké asfaltce pak mám co dělat abych se dotáhl.

Dojíždíme k řece a začíná série singlíků mezi kopřivami, křovím a stromy. Vše je jezdivé a baví mě to. Po několika kilometrech přichází hlavní moment závodu. Těsně před mým kolem zahučí ze svahu do křoví závoďák z Volva a rázem chytám díru. Projíždíme vesnicí a z ní je magneťák po široké silnici. Vůbec ne prudký, ale mám torchu krizi. Z volva se jen prožene kolem mě a skupinu dotahuje. Od této doby jedu sám. Úplně sám. DLouho je před sebou vidím, ale nejde to sjet. Roviny na max, kopce v rámci možností taky, marná snaha. Aspoň aby mě nikdo nedojel! Na občerstvovačce beru bidon, dávám gel. V prudkém výjezdu kolem chatek před sebou zahlédnu někoho z bikeranche. Po několika kilometrech opět občerstvovačka, nechápu, tak jí projíždím.

Pěkný a prudký sjezdík přes kořeny si užívám, a dojíždím zdefektěného "Rotorbika". Dávám mu duši a pokračuji v sólo jízdě. Předjíždím závodníky z krátké. Sleduji tepy a jakmile klesnou podezřele moc, snažím se zrychlit. Hodně zajímavé...taková závodní vyjížďka...

Do cíle dorážím osamocen takže mě hlásí a k mé radosti jsem 11. celkově a 3. v kategorii!! Na bednu jsem tajně myslel, a dopadlo to. Super.

Parné odpoledne mě zmáhá, ale za podium a mýdlo Dove to přeci stojí :) .

Konec dobrý, všechno dobré, kéž by i další měsíce byly jako červen.

Štítky: 

Související články

Okoloústí CMT

Na konci července jsem se vydal na pohárový závod 1/2 maratonu, do Ústí nad Labem. Proměnlivé počasí působilo nevlídně, ale zajímavá krajina s průsvitem slunce to vše vyrovnala. Projeli jsme kolem Ústí a pak jsme "územím nikoho" dojeli mezi křovím a bejlím na místo konání. Parkování bylo...

Okoloostravy - MČR v 1/2 maratonu

Velký výlet jsem si naplánoval na druhou srpnovou neděli. Konalo se totiž mistrovství ČR v půlmaratonu, tedy na trati kolem 50km. S předstihem jsem si zajistil ubytování a neodradilo mě ani to, že mi každý odvětil že na takový výlet rozhodně naplánuje jet :) . Inu vyrazil jsem kolem 10h...

První závod CMT 2010 - Okolobudějc

Již 18.4. se rozjel první z velkých seriálů tohoto roku. Na sezonu 2010 jsem stanovil prioritu v obježdění nějakého seriálu na celkové umístění a nejvíce tomu vyhovuje právě Cyklomaratontour. Úvodní závod byl jako minulý rok v pěkném prostředí Hluboké, nedaleko "Budějc"....