Orlík Tour Kooperativy 2010

V sobotu 12.6.2010 pokračoval pátým závodem seriál Kolo pro život – Orlík Tour Kooperativy. Trasa padesátikilometrového hlavního závodu a dvaceti kilometrová Fitness jízda byla vedena v atraktivním prostředí Orlické přehrady a nádherných okolních lesů. Specialitou závodu byla jízda přímo po pláži Orlíku. Profil a technická náročnost dlouhého závodu byla postavena tak, aby ji zvládl jak biker profesionál, tak ryzí amatér. Kdo si na ujetí delší trasy netroufal, byla pro něj dvacítka jak dělaná. Pro děti byly připraveny speciální závody Junior Trophy v místě areálu rozlehlého zázemí závodu Orlík – Vystrkov. Závodů na Orlíků se mohl zúčastnit opravdu každý.Na Orlíku se představili  naši přední profesionální závodní na horských kolech, kteří se pravidelně závodů Kolo pro život účastní. Mezi přihlášenými byli Jan Hruška (Volvo Auto Hase), Pavel Boudný (Česká spořitelna – Specialized MTB), Václav Ježek (Alpine pro Author Team) nebo Tomáš Vokrouhlík. Tahákem závodů byla účast dvou olympijských medailistů z Vancouveru, běžkařů Lukáše Bauera a Martina Jakše, kteří v letní sezóně jezdí na kole za tým Volvo Auto Hase.

S nástrahami padesátikilometrové tratě si nakonec nejlépe poradil Tomáš Vokrouhlík, který v cílovém spurtu porazil Kristiána Hynka(S&H Superior MTB Team). Pro třetí místo si přijel smolař závodu Pavel Boudný (Česká spořitelna – Specialized MTB Team), kterému se deset kilometrů před cílem přimotal do přehazovačky klacek a rázem tak vypadl z boje o vítězství.

Kategorii žen s přehledem vyhrála Pavla Havlíková, když v absolutním pořadí dojela na skvělém 63. místě! Pavla se jinak maratonům moc nevěnuje a její dominantní disciplínou pořád zůstává cross-country a v zimě cyklokros. Druhé místo si z Orlíku odvezla Petra Kottová a třetí Jitka Pěničková. 
Na Orlíku se na startu sešla celá jedna tisícovka závodníků. Jelo se za velkého vedra, kdy teplota ve stínu atakovala třicítku. Konečně se bikeři letos poprvé dočkali suché tratě a nemuseli se brodit bahnem.


Pro účastníky závodu i jejich doprovod byl přichystán bohatý doprovodný program: vystoupení hudební skupiny, tombola pro děti a dospělé, prodejní a doprovodné akce partnerů. Po celý den fungoval v areálu Dětský klub se spoustou her, s malováním, občerstvením a Školou kola Pepy Dresslera. Ski a Bike Centrum Radotín na akci nechybělo.U SBCR stanů jste si mohli prohlédnout nejen průřez nabídkou nových kolekcí kol Specialized, Gary Fisher a Trek, ale i nabídku dětských kol a odrážedel pro celou věkovou škálu, kterou seženete v obchodech Skibi Kids. Skibi byl na akci se svou pověstnou dráhou zručnosti, kde mohou malí cyklisté nasbírat první cenné zkušenosti do jednostopého života. Jak to na akci vypadalo se můžete podívat v galerii.


Ski a Bike Centrum Radotín

Související články

Prokopský Chrt - neoficiální MTBO - 4.6.2008

Je půlka týdne a zatímco moji kolegové v práci se už hroutí vyčerpáním a nemůžou se dočkat víkendu, já i přes nepřízeň počasí chci dnes zjistit co to obnáší stát se Prokopským Chrtem. Klasicky si mě ve tři stáhne generál na neohlášený meeting, nervozně koukám na hodinky, ale v 16,45 konec, hurá, profrčím kancelář, zaklapnu notes a mydlím to domů.

Ekor Cup - Kralupy nad Vltavou

Komorní akcička s názvem Ekor Cup se konala 27/9 v Kralupech. Jedná se o kratší bajkový závod v rámci seriálu UAC a pro letošní rok byla připravena nová trať. V Kralupech je početná banda bikerů a bikerek které znám, a tak jsem vyrazil změřit s nimi síly.

Na pořadu dne byly tři okruhy,...

Okolopardubic

O víkendu po transbrdech jsme vyrazili i na nedělní závod serie Cyklomaraton tour, tentokrát do Pardubic pod Kunětickou Horu. Počasí bylo krásné, takže se nedalo nejet. Po brdech jsem byl mírně zatuhlý, ale dalo se to rozhýbat. Vyrazili jsme společně s Otou z Radotína v 8h ráno, abychom...