Orlík Tour Kooperativy 2010

V sobotu 12.6.2010 pokračoval pátým závodem seriál Kolo pro život – Orlík Tour Kooperativy. Trasa padesátikilometrového hlavního závodu a dvaceti kilometrová Fitness jízda byla vedena v atraktivním prostředí Orlické přehrady a nádherných okolních lesů. Specialitou závodu byla jízda přímo po pláži Orlíku. Profil a technická náročnost dlouhého závodu byla postavena tak, aby ji zvládl jak biker profesionál, tak ryzí amatér. Kdo si na ujetí delší trasy netroufal, byla pro něj dvacítka jak dělaná. Pro děti byly připraveny speciální závody Junior Trophy v místě areálu rozlehlého zázemí závodu Orlík – Vystrkov. Závodů na Orlíků se mohl zúčastnit opravdu každý.Na Orlíku se představili  naši přední profesionální závodní na horských kolech, kteří se pravidelně závodů Kolo pro život účastní. Mezi přihlášenými byli Jan Hruška (Volvo Auto Hase), Pavel Boudný (Česká spořitelna – Specialized MTB), Václav Ježek (Alpine pro Author Team) nebo Tomáš Vokrouhlík. Tahákem závodů byla účast dvou olympijských medailistů z Vancouveru, běžkařů Lukáše Bauera a Martina Jakše, kteří v letní sezóně jezdí na kole za tým Volvo Auto Hase.

S nástrahami padesátikilometrové tratě si nakonec nejlépe poradil Tomáš Vokrouhlík, který v cílovém spurtu porazil Kristiána Hynka(S&H Superior MTB Team). Pro třetí místo si přijel smolař závodu Pavel Boudný (Česká spořitelna – Specialized MTB Team), kterému se deset kilometrů před cílem přimotal do přehazovačky klacek a rázem tak vypadl z boje o vítězství.

Kategorii žen s přehledem vyhrála Pavla Havlíková, když v absolutním pořadí dojela na skvělém 63. místě! Pavla se jinak maratonům moc nevěnuje a její dominantní disciplínou pořád zůstává cross-country a v zimě cyklokros. Druhé místo si z Orlíku odvezla Petra Kottová a třetí Jitka Pěničková. 
Na Orlíku se na startu sešla celá jedna tisícovka závodníků. Jelo se za velkého vedra, kdy teplota ve stínu atakovala třicítku. Konečně se bikeři letos poprvé dočkali suché tratě a nemuseli se brodit bahnem.


Pro účastníky závodu i jejich doprovod byl přichystán bohatý doprovodný program: vystoupení hudební skupiny, tombola pro děti a dospělé, prodejní a doprovodné akce partnerů. Po celý den fungoval v areálu Dětský klub se spoustou her, s malováním, občerstvením a Školou kola Pepy Dresslera. Ski a Bike Centrum Radotín na akci nechybělo.U SBCR stanů jste si mohli prohlédnout nejen průřez nabídkou nových kolekcí kol Specialized, Gary Fisher a Trek, ale i nabídku dětských kol a odrážedel pro celou věkovou škálu, kterou seženete v obchodech Skibi Kids. Skibi byl na akci se svou pověstnou dráhou zručnosti, kde mohou malí cyklisté nasbírat první cenné zkušenosti do jednostopého života. Jak to na akci vypadalo se můžete podívat v galerii.


Ski a Bike Centrum Radotín

Související články

Brdman Cross - MTBO

Druhý červnový víkend byl opravdu na závody bohatý. Příznivci KPZ vyrazili do Jistenice, drsňáci do Mostu na pohár 1/2XM, na severu se jela Jizerka50 a komu tohle všechno nestačilo, mohl se jet dorazit v neděli do Berouna. V kalendáři se ovšem vyskytoval i další závod. Pro příznivce MTBO poměrně významný a to Brdman Cross, součást serie Brdman Adventure, která kombinuje, běhy, kola a triatlony. Letos navíc o to zajímavější, že ve stejné lokalitě se pojede i Bike-Adventure 08, nejpopulárnější MTBO v zemi. V sobotu v 11:00 se na start 5 hodinového scorelaufu postavilo 102 dospělých dvojic v kategoriích DD, MD, MM. Snad poprvé jsem na větším závodě startoval v kategorii MD a měl jsem trochu strach jak odhadnu tempo a náročnost tratě. Přeci jen 5 hodin je dlouhá doba, ale zase jsem Lucce věřil, že pojede kudlu, protože je to velká bojovnice.

VIPrahlé Duše MTBO 8/11

Sezona je za námi, poslední listí pomalu opadává ze stromu. Noc ukusuje cenné denní světlo každý den o minutku dříve a bikerský národ se pomalu ukládá k zimní hibernaci. Tedy kromě několika šílenců, kteří přezbrojí na zimní speciály a oblečeni ve výdobytcích moderní doby stále vyzývají...

Author 50 Český ráj

Je začátek dubna a s Blackym se domlouváme na Bajkonuru, a na dalších závodech. Jeden ze závodů na úvod sezony je rychlá klasika v Českým ráji. 50 km po asfalto – štěrkových cestách, kdy vítěz dojede s časem okolo 1,5 hodiny. V sobotu v den závodu nabírám Blackyho na Vinohradech a valíme směr...