Plešivecká Držka XC 17.4.

Tato akce se zrodila před pár lety jako setkání kamarádů, při kterém se trochu protáhnou svaly, a pak se to společně zapije. Postupem let došlo k lehké transformaci a dnes je z toho regulérní chrťárna, kde se nedaruje zadarmo ani metr. Je fajn, že kamarádský charakter akce zůstal zachován.

 

Start je tradičně stanoven na velmi příjemnou jednu hodinu odpolední, kdy organizátor vypustí explozí dělobuchu závodníky vstříc dvěma náročným okruhům kolem legendárního kopce Plešivec v Brdech. Letos se na start postavilo zhruba 30 mužů a zazávodit si přijelo i 5 žen. 

 

Favoritem závodu mužů byl jednoznačně Zbyněk Kugler, mezi ženami se očekával těsný souboj mezi Janou Martínkovou a Šárkou. Já jsem přijel s odhodláním poprat se o bednu, což po sobotních závodních 5ti hodinách byl dost smělý plán. Po startu jsem se nikam nehnal a teprve v závěru úvodní rozbité rovinky jsem si takticky najel na druhou pozici za Zbyňka. V krátkém úvodním stoupání se potvrdil můj předpoklad, že Zbyněk pojede na vítězství. Pětičlenná skupinka se roztrhala a dál jsem pokračoval ve dvojici se Zbyňkem a triem pronásledovatelů v zádech. Díky dobré spolupráci se nám podařilo vybudovat si rychle na houpavých lesních cestách slušný náskok. V prvním ze dvou ostrých stoupání jsem nechal Zbyňka jet vstříc vítězství a pokračoval dále sám. Trasu už jsem jel mnohokrát a stejně jsem v prvním kole udělal chybu a jel kousek po trase jiného závodu. Tuto chybu udělalo v prvním kole více závodníků, naštěstí to na finální první tři pozice nemělo vliv. V druhém kole mám Zbyňka na dohled před sebou, ale zezadu se dotáhl výborně technicky jedoucí Tomáš Vitvar. Byl jsem nucen nepolevovat ani na vteřinu z tempa, abych svůj nevelký náskok dovezl až do cíle.

Celkové pořadí tedy bylo Zbyněk 1,33, Já (-cca 2min), Tomáš (-30sec). Z další ztrátou zhruba 5minut dojelo duo z AtomBike ve složení Martin Prokop, Jakub Strach.

Mezi ženami zvítězila Šárka před Janou a Katarínou Mlynárikovou.

Související články

Extrém okolo Mostu

7.června se sešla hrstka bajkerů na náročné, ne jen na image pojmenované, trati závodu Extrém okolo Mostu. Extrém v tomto případě nebyl jen o 90km dlouhé a 3000m stoupající trati. To nejtěžší bylo asi ve složení: 80% singltracky, velice náročné sjezdy, strmé výjezdy, trialové pasáže a dokonce freeridové vložky.
Asfaltové části by se daly spočítat na metry. Široké šotolinové cesty na stovky metrů. Jinak jen singl, singl a singl.
Pořadatelé včetně stavitele tratě Tomáše Trunschky označili trať jako 90km XC.

ABB Cup 2009

Týden po transbrdech, 23.5., se konal teprve druhý ročník závodu pod hlavičkou hlavního sponzora - ABB Cup. Místo konání bylo v Jablonci nad Nisou, tedy v Jizerských Horách. Na to, že se jednalo o druhý "díl" tohoto závodu, se sešlo poměrně početné startovní pole s cca 300 závodníky. Start byl...