Plešivecká Držka XC 17.4.

Tato akce se zrodila před pár lety jako setkání kamarádů, při kterém se trochu protáhnou svaly, a pak se to společně zapije. Postupem let došlo k lehké transformaci a dnes je z toho regulérní chrťárna, kde se nedaruje zadarmo ani metr. Je fajn, že kamarádský charakter akce zůstal zachován.

 

Start je tradičně stanoven na velmi příjemnou jednu hodinu odpolední, kdy organizátor vypustí explozí dělobuchu závodníky vstříc dvěma náročným okruhům kolem legendárního kopce Plešivec v Brdech. Letos se na start postavilo zhruba 30 mužů a zazávodit si přijelo i 5 žen. 

 

Favoritem závodu mužů byl jednoznačně Zbyněk Kugler, mezi ženami se očekával těsný souboj mezi Janou Martínkovou a Šárkou. Já jsem přijel s odhodláním poprat se o bednu, což po sobotních závodních 5ti hodinách byl dost smělý plán. Po startu jsem se nikam nehnal a teprve v závěru úvodní rozbité rovinky jsem si takticky najel na druhou pozici za Zbyňka. V krátkém úvodním stoupání se potvrdil můj předpoklad, že Zbyněk pojede na vítězství. Pětičlenná skupinka se roztrhala a dál jsem pokračoval ve dvojici se Zbyňkem a triem pronásledovatelů v zádech. Díky dobré spolupráci se nám podařilo vybudovat si rychle na houpavých lesních cestách slušný náskok. V prvním ze dvou ostrých stoupání jsem nechal Zbyňka jet vstříc vítězství a pokračoval dále sám. Trasu už jsem jel mnohokrát a stejně jsem v prvním kole udělal chybu a jel kousek po trase jiného závodu. Tuto chybu udělalo v prvním kole více závodníků, naštěstí to na finální první tři pozice nemělo vliv. V druhém kole mám Zbyňka na dohled před sebou, ale zezadu se dotáhl výborně technicky jedoucí Tomáš Vitvar. Byl jsem nucen nepolevovat ani na vteřinu z tempa, abych svůj nevelký náskok dovezl až do cíle.

Celkové pořadí tedy bylo Zbyněk 1,33, Já (-cca 2min), Tomáš (-30sec). Z další ztrátou zhruba 5minut dojelo duo z AtomBike ve složení Martin Prokop, Jakub Strach.

Mezi ženami zvítězila Šárka před Janou a Katarínou Mlynárikovou.

Související články

ČP XC Pardubice

Páteční odpoledne slibovalo hezké počasí a tak jsem se na sobotní pohár moc těšil. První závod sezony, lehká nejistota a nervozita jak na tom jsou soupeři, navíc nové kolo, které jsem neprojel víc než kolem bloku.

Südtirol Dolomiti Superbike 2008, Salzkammergut Trophy 2008 (1. část)

Tyhle dva závody jsou na evropským kontinentu pojem. Jsou v těsném sledu za sebou a tak rozhodnutí zkusit si zazávodit na obou padlo hned jak sem o nich uslyšel. Tenhle nápad nadchl i Honzu se Šárkou a tak koncem května jsme se začali domlouvat na odjezdu. Konečné rozhodnutí padlo v půlce června a tak bylo jasné, že v červenci se vydáme na naši malou evropskou štaci. V pátek ráno 4. července se balíme a společně se Šárkou Vejvodovou (Rock machine - cyklomax Woman) vyrážím směr Beroun, kde nabíráme Honzu Sušánku (cyklotrenink.com) a plnou parou jedeme k německým hranicím. Naše Octavia combi je naložená až po střechu, ale i tak nám cesta ubíhá docela svižně. V Plzni stavíme ještě na rychlý nákup jídla, ale jelikož už v autě moc místa není, moc toho nenakupujeme, bereme jen jídlo na první dva dny.

XC Nasavrky 5/4/2009

První závody sezony bývají vždy trochu s otazníkem. Kdo přijede v jakém dresu? Kdo v jaké formě? Jaké bude počasí na začátku dubna? A hlavně jak mi to pojede? Zimní přípravu, jestli se to tak dá nazvat, nemám nijak systematickou a jaro beru spíše jako rozjíždění, než ladění formy....