Podkrkonošský maraton 2016

Na Podkrkonošský maraton jsme vyrazili ve dvojici Blacky a Jonti, oba jsme zvolili kratší 50 km trasu. Závod už známe, důležité bude po startu nezůstat příliš vzadu a v rozhodujících stoupáních ani jediném těžkém sjezdu příliš neztratit. 

Jonti:

Na startu se zařazuju dopředu, ale stejně před startem stojím až někde ve třetí řadě. Blacky je na tom podobně. Po odstartování se jede po rovině rozumně a docela bezpečně, postupně se oba dostáváme víc dopředu na přibližně desáté místo. V prvním menším kopečku se už jede docela tempo, tepy vysoko přes ANP, stejně se ale v první skupině drží okolo 20 jezdců. Držím se taky, ale cítím, že rozhodně nejsem nejsilnější. 

Po prvním výjezdu špatně odbočuje vedoucí motorka a čelo pole, asi deset lidí, tím trochu ztrácím a znovu se to míchá a předjíždí. V prvním delším kopci se trhá menší skupina, ve které se drží i Blacky, ztrácím na vrcholu asi dvacet metrů. S maximálním úsilím si to ještě s jedním jezdcem z Bakako dojíždím, skupina ale dál moc nejede, tak nás znovu dojíždí dalších asi pět lidí. 

Následující technický sjezd skupinu trochu rozředí a co neudělá sjezd, dokončí dlouhé stoupání. Znovu ztrácím, ale ve třech si ve sjezdu a po rovině znovu vedoucí skupinu dojíždíme. Je nás ještě 7. Je za mnou o něco víc něž hodina, ale už několikrát jsem jel úplné maximum a doufám, že budu brzo v cílí. 

V dalším, posledním dlouhém stoupání se koušu co to jde, dlouhou dobu se držím na pátém místě s Blackym a Zdeňkem Hendrychem, trochu nám ujíždějí Vojtěch Sedláček a Tomáš Ševců. V prudkém úseku mi na kořenu podkluzuje kolo, ztrácím asi pět metrů, ale už je nedokážu stahnout a z metrů se stávají desítky a později stovky metrů. Pořád se snažím jet, kde o každé místo. Současně přede mnou Blacky ztrácí v rychlém sjezdu a jede solo na 4. místě. Ještě několik minut jedu v dlouhém mírném sjezdu co to jde, dlouho nevidím žádné značení, doufám, že jsem neodbočil blbě, trochu zpomaluji, naštěstí se ale pár fáborků za chvíli objeví. Na konci sjezdu nestihám odbočit u rybníčku doprava na silnici, zajíždím si asi 10 metrů mimo, díky čemu mě má na dohled dvojice jezdců z Bakako Nová Paka. Po krátké chvíli se nechám dojet a dál jedeme ve třech. V posledním kopci se ještě snažím ujet, na vrcholu mám náskok asi 20 metrů, ten držím většinu sjezdu, nakonec mě přece jen sjíždějí. Ke konci se trochu taktizuje, ale když za to asi kilometr před cílem vezmou, dostávám křeče do stehen a nedokážu víc než jim viset za zadním kolem. Takhle vjíždíme do parku před cílem, kde první z nich nezvládá štěrkovou zatáčku, padá a blokuje i druhého. Objíždím je a dojíždím do cíle. 

Nakonec je z toho 3. místo v kategorii 30-39 let a 5. místo celkově. Blacky dojel o místo líp, 2. v kategorii a celkově 4. 

 

Související články

Zličínské okruhy XC 16.9.2012

JAKUB: Zličínské okruhy jsou malá akce pořádaná týmem Calabrone na kraji Prahy. Organizátoři předvádí opravdu skvělou práci při budování okruhu, který vystavěli doslova na louce téměř z ničeho. Letos už okruh dosahoval délky klasických kratších XC okruhů...

Bobr Cup 2013

Legenda mezi štafetovými závody Bobr cup se v průběhu let nafoukla z malé akce pro pár bláznivých vodáků na podnik přitahující špičku domácí sportovní scény. Dost dlouho jsem účast odkládal, ale nakonec přišlo pozvání do štafety, které prostě nešlo odmítnout. Malý háček byl v tom, že kolo už...