Podkrkonošský maraton 2016

Na Podkrkonošský maraton jsme vyrazili ve dvojici Blacky a Jonti, oba jsme zvolili kratší 50 km trasu. Závod už známe, důležité bude po startu nezůstat příliš vzadu a v rozhodujících stoupáních ani jediném těžkém sjezdu příliš neztratit. 

Jonti:

Na startu se zařazuju dopředu, ale stejně před startem stojím až někde ve třetí řadě. Blacky je na tom podobně. Po odstartování se jede po rovině rozumně a docela bezpečně, postupně se oba dostáváme víc dopředu na přibližně desáté místo. V prvním menším kopečku se už jede docela tempo, tepy vysoko přes ANP, stejně se ale v první skupině drží okolo 20 jezdců. Držím se taky, ale cítím, že rozhodně nejsem nejsilnější. 

Po prvním výjezdu špatně odbočuje vedoucí motorka a čelo pole, asi deset lidí, tím trochu ztrácím a znovu se to míchá a předjíždí. V prvním delším kopci se trhá menší skupina, ve které se drží i Blacky, ztrácím na vrcholu asi dvacet metrů. S maximálním úsilím si to ještě s jedním jezdcem z Bakako dojíždím, skupina ale dál moc nejede, tak nás znovu dojíždí dalších asi pět lidí. 

Následující technický sjezd skupinu trochu rozředí a co neudělá sjezd, dokončí dlouhé stoupání. Znovu ztrácím, ale ve třech si ve sjezdu a po rovině znovu vedoucí skupinu dojíždíme. Je nás ještě 7. Je za mnou o něco víc něž hodina, ale už několikrát jsem jel úplné maximum a doufám, že budu brzo v cílí. 

V dalším, posledním dlouhém stoupání se koušu co to jde, dlouhou dobu se držím na pátém místě s Blackym a Zdeňkem Hendrychem, trochu nám ujíždějí Vojtěch Sedláček a Tomáš Ševců. V prudkém úseku mi na kořenu podkluzuje kolo, ztrácím asi pět metrů, ale už je nedokážu stahnout a z metrů se stávají desítky a později stovky metrů. Pořád se snažím jet, kde o každé místo. Současně přede mnou Blacky ztrácí v rychlém sjezdu a jede solo na 4. místě. Ještě několik minut jedu v dlouhém mírném sjezdu co to jde, dlouho nevidím žádné značení, doufám, že jsem neodbočil blbě, trochu zpomaluji, naštěstí se ale pár fáborků za chvíli objeví. Na konci sjezdu nestihám odbočit u rybníčku doprava na silnici, zajíždím si asi 10 metrů mimo, díky čemu mě má na dohled dvojice jezdců z Bakako Nová Paka. Po krátké chvíli se nechám dojet a dál jedeme ve třech. V posledním kopci se ještě snažím ujet, na vrcholu mám náskok asi 20 metrů, ten držím většinu sjezdu, nakonec mě přece jen sjíždějí. Ke konci se trochu taktizuje, ale když za to asi kilometr před cílem vezmou, dostávám křeče do stehen a nedokážu víc než jim viset za zadním kolem. Takhle vjíždíme do parku před cílem, kde první z nich nezvládá štěrkovou zatáčku, padá a blokuje i druhého. Objíždím je a dojíždím do cíle. 

Nakonec je z toho 3. místo v kategorii 30-39 let a 5. místo celkově. Blacky dojel o místo líp, 2. v kategorii a celkově 4. 

 

Související články

KPŽ - Orlík Tour 3.5.2008

Na letošní premiéru v KPŽ jsem se moc netěšil. Jednak mi bylo jasné, že dvě kola bahňáku v 900 lidech budou tvrdou ránou pro techniku ,ale také jsem si nebyl jistý nakolik mě vyčerpal čtvrteční výkon na Posázavské50. Psychicky mi nepřidalo ani číslo na chvost pole. V duchu jsem si odmítal přiznat, že pojedu jen závod objet, ale pravidla jsou pravidla. Nakonec mě zachraňuje Jirka a magicky mi sehnal číslo do první lajny. Wow.

XC Úvaly 30/8

V Úvalech se podařilo partičce nadšenců resuscitovat jeden z původních závodů pražské ligy v XC a tak jednak proto, že dobrá věc se má podporovat a taky protože to mám za barákem jsem se rozhodl vydat v sobotu 30. srpna tímto směrem. Kategorie muži do 40 let byla zařazena jako hlavní závod od 13,30 a tak nebylo moc kam spěchat. Na místo jsem dorazil do rozjetého závodu sloučených kategorií ženy, junioři a muži nad 40 let. Po jejich dojezdu jsem ještě cvičně projel okruh a poté se jel rozjet na silničky okolo Úval.
Okruh měří 4,5km a vede po kopci Vinice, převýšení okruhu bude někde okolo 170metrů odhadem.

XC Točná 19.4.2009

Každá iniciativa v oblasti bajkování se cení a proto, když kamarád Lukáš oznámil úmysl pořádat menší XC na Točné, ihned jsem se přihlásil. Jeho trasy jsou totiž zárukou kvality, která snese srovnání s tratí CP XC. Po včerejší nahládačce na MTBO a s přihlédnutím ke zdravotnímu stavu byla moje...