Podkrkonošský maraton 2016

Na Podkrkonošský maraton jsme vyrazili ve dvojici Blacky a Jonti, oba jsme zvolili kratší 50 km trasu. Závod už známe, důležité bude po startu nezůstat příliš vzadu a v rozhodujících stoupáních ani jediném těžkém sjezdu příliš neztratit. 

Jonti:

Na startu se zařazuju dopředu, ale stejně před startem stojím až někde ve třetí řadě. Blacky je na tom podobně. Po odstartování se jede po rovině rozumně a docela bezpečně, postupně se oba dostáváme víc dopředu na přibližně desáté místo. V prvním menším kopečku se už jede docela tempo, tepy vysoko přes ANP, stejně se ale v první skupině drží okolo 20 jezdců. Držím se taky, ale cítím, že rozhodně nejsem nejsilnější. 

Po prvním výjezdu špatně odbočuje vedoucí motorka a čelo pole, asi deset lidí, tím trochu ztrácím a znovu se to míchá a předjíždí. V prvním delším kopci se trhá menší skupina, ve které se drží i Blacky, ztrácím na vrcholu asi dvacet metrů. S maximálním úsilím si to ještě s jedním jezdcem z Bakako dojíždím, skupina ale dál moc nejede, tak nás znovu dojíždí dalších asi pět lidí. 

Následující technický sjezd skupinu trochu rozředí a co neudělá sjezd, dokončí dlouhé stoupání. Znovu ztrácím, ale ve třech si ve sjezdu a po rovině znovu vedoucí skupinu dojíždíme. Je nás ještě 7. Je za mnou o něco víc něž hodina, ale už několikrát jsem jel úplné maximum a doufám, že budu brzo v cílí. 

V dalším, posledním dlouhém stoupání se koušu co to jde, dlouhou dobu se držím na pátém místě s Blackym a Zdeňkem Hendrychem, trochu nám ujíždějí Vojtěch Sedláček a Tomáš Ševců. V prudkém úseku mi na kořenu podkluzuje kolo, ztrácím asi pět metrů, ale už je nedokážu stahnout a z metrů se stávají desítky a později stovky metrů. Pořád se snažím jet, kde o každé místo. Současně přede mnou Blacky ztrácí v rychlém sjezdu a jede solo na 4. místě. Ještě několik minut jedu v dlouhém mírném sjezdu co to jde, dlouho nevidím žádné značení, doufám, že jsem neodbočil blbě, trochu zpomaluji, naštěstí se ale pár fáborků za chvíli objeví. Na konci sjezdu nestihám odbočit u rybníčku doprava na silnici, zajíždím si asi 10 metrů mimo, díky čemu mě má na dohled dvojice jezdců z Bakako Nová Paka. Po krátké chvíli se nechám dojet a dál jedeme ve třech. V posledním kopci se ještě snažím ujet, na vrcholu mám náskok asi 20 metrů, ten držím většinu sjezdu, nakonec mě přece jen sjíždějí. Ke konci se trochu taktizuje, ale když za to asi kilometr před cílem vezmou, dostávám křeče do stehen a nedokážu víc než jim viset za zadním kolem. Takhle vjíždíme do parku před cílem, kde první z nich nezvládá štěrkovou zatáčku, padá a blokuje i druhého. Objíždím je a dojíždím do cíle. 

Nakonec je z toho 3. místo v kategorii 30-39 let a 5. místo celkově. Blacky dojel o místo líp, 2. v kategorii a celkově 4. 

 

Související články

Powerbar Posázavím

Už tomu jsou čtyři roky co jsem poprvé vyměnil polibky pod rozkvetlou třešní za dřinu bajkového závodu a ne jinak tomu bylo i letos. V Mnichovicích se rok od roku schází více lidí a větší konkurence a Posázavská 50. V deset ráno se na start postavilo téměř 850 bikerů, rekordní...

Albion Day By Night - 23/8

Pro tento podnik jsem se rozhodl na poslední chvíli. Napsal jsem Jontimu s tím, že to bude taková malá 24 hodinovka a že jedem v pohodě na bednu. Souhlasil a tak startu závodu s podtitulkem „sedmihodinový štafetový MTB masakr“ nic nebránilo. Motivace do závodu byla i ta, že přesně v den závodu jsem slavil 30té narozeniny a chtěl jsem si tedy dát hezký dáreček. Před závodem jsem si nastudoval výsledky z 06 a 07, důkladně prošel startovní listinu a určil předem naše největší soupeře i černé koně závodu a trochu nahlédl do taktiky jak se jezdilo. Na místo jsme dorazili ve třech ještě se Simčou, která se o nás v pauzách mezi koly starala, což alespoň mě hodně pomohlo.

Viprahlý Bajkonur 18.4.2009

Rok se sešel s rokem a je tady další ročník populárního MTBO. Letos to pořadatelé řádně nafoukli a místo loňských 4 hodin nám vyměřili limit rovných 7. Kategorie solo nebyla vypsána a tak jsem se domluvil s Otou, že si to dáme spolu. Plán byl, že to bude lehké rozjetí před sezonou a o tom, že...