Pražský pohár MTB Libuš

V neděli 15.9. se v Písnici a Libuši konalo třetí kolo Pražského poháru MTB. Trať měřila asi 5km a kategorie master jí jela 5x.
Startovali jsme s několika minutovým odstupem na kategorii open. Na startu jsem v první lajně, hned se rozjíždí vysoké tempo a jedu okolo 7. pozice v čelní skupině. Do terénu vjíždím za Petrem Novotným a Josefem Holubem. Petr si nechává trochu ujet skupinu v místech, kde je skoro nemožné předjíždět, a když je už těžkém vyšlapu, který jdeme pěšky předjíždím, díra je asi 50 m. Jedu, co to dá, ale na rovinách mi to nijak extra nejede a každé další kolo vidím dvojici Miroslav Cháb a Jan Pithart přede mnou dál a dál. Snažím se jet co nejefektivněji, v mém případě to znamená maximálně využívat terén, moc nebrzdit, zatáčky projíždět maximální rychlostí, ve výjezdu jet těsně pod maximum a o to víc to rozjet na následující rovině. Průjezd potokem beru v plné rychlosti a doufám, že se pod hladinou neobjeví žádný velký kámen. Zadní kolo dostává zabrat nejenom tam.
V předposledním kole předjíždím M. Chába s píchlým zadním kolem, a nakonec do cíle dojíždím na 3. místě za Davidem Klapem a Honzou Pithartem.
Závod to byl hezký, kromě pro mě těžké dlouhé roviny měl i dost techniky, jeden dlouhý prudký výjezd a jeden dost náročný technický sjezd po kamenech, kde jsem to neměl pod 100% kontrolou. S formou docela spokojenost, s taktikou už menší, být vzadu a nechat si ujet čelní skupinu byla chyba. 

Související články

Plešivecká Držka 19.4.2008

Jarní brdská klasika, dvě kolečka okolo legendárního Plešivce jsou poctivým závodem. Jedno kolo má 17,4km a převýšení 653 metrů, což je velmi výživná porce, obtížností nad drtivou většinou závodů v ČR – na 100km by vyšlo převýšení přes 3800m…

Salzkammergut Trophy 2008, 2. část

Jak sem již slíbil v minulém článku, zde je pokračování a další report ze Salzkammergut trophy 2008. Po týdením bikování v rakousko – italských dolomitech jsme se v pátek ráno zabalili, naložili kola, věci i sebe do auta a vydali jsme se směrem Salzburg, do místa našeho dalšího ubytování. Cestou jsme se ještě naposledy stavili v Lienzu, kde jsme natankovali kvalitní a opravdu lepší benzín než v ČR (o litr nižší spotřeba i s klimatizací) a pak jsme již upalovali směr Spittal a dál Taurenským tunelem po dálnici do Salzburgu. Do místa našeho ubytování jsme dorazili lehce po druhé hodině odpoledne. Po drobném nedorozumění jsme se ubytovali v pronajatém bytu v domě na kraji Salzburgu, kousíček od německých hranic. Vybalili jsme a odpoledne jsme se jeli všichni společně lehce projet před zítřejším závodem. Večer pak za námi dorazila Jana Martínková s Michalem Prokopem, a tak jsme na zítřejší závod byli komplet. Kromě Michala který jel 200 km trať, jsme všichni byli přihlášeni na krátkou variantu, tedy 56,7 km dlouhou trať.

1. závod KPŽ - Kutná Hora

Na první závod Kola pro život 2009, což je mimochodem již 10. Ročník, jsem se přihlašoval až na poslední chvíli, tedy na startu. Z toho také vycházela moje startovní pozice která nebyla moc příznivá. V minulých letech jsem KPŽ moc nejezdil, takže ani body nejsou. Smířil jsem se tedy s tím, že...