Pražský pohár MTB Libuš

V neděli 15.9. se v Písnici a Libuši konalo třetí kolo Pražského poháru MTB. Trať měřila asi 5km a kategorie master jí jela 5x.
Startovali jsme s několika minutovým odstupem na kategorii open. Na startu jsem v první lajně, hned se rozjíždí vysoké tempo a jedu okolo 7. pozice v čelní skupině. Do terénu vjíždím za Petrem Novotným a Josefem Holubem. Petr si nechává trochu ujet skupinu v místech, kde je skoro nemožné předjíždět, a když je už těžkém vyšlapu, který jdeme pěšky předjíždím, díra je asi 50 m. Jedu, co to dá, ale na rovinách mi to nijak extra nejede a každé další kolo vidím dvojici Miroslav Cháb a Jan Pithart přede mnou dál a dál. Snažím se jet co nejefektivněji, v mém případě to znamená maximálně využívat terén, moc nebrzdit, zatáčky projíždět maximální rychlostí, ve výjezdu jet těsně pod maximum a o to víc to rozjet na následující rovině. Průjezd potokem beru v plné rychlosti a doufám, že se pod hladinou neobjeví žádný velký kámen. Zadní kolo dostává zabrat nejenom tam.
V předposledním kole předjíždím M. Chába s píchlým zadním kolem, a nakonec do cíle dojíždím na 3. místě za Davidem Klapem a Honzou Pithartem.
Závod to byl hezký, kromě pro mě těžké dlouhé roviny měl i dost techniky, jeden dlouhý prudký výjezd a jeden dost náročný technický sjezd po kamenech, kde jsem to neměl pod 100% kontrolou. S formou docela spokojenost, s taktikou už menší, být vzadu a nechat si ujet čelní skupinu byla chyba. 

Související články

KPŽ - Orlík Tour 3.5.2008

Na letošní premiéru v KPŽ jsem se moc netěšil. Jednak mi bylo jasné, že dvě kola bahňáku v 900 lidech budou tvrdou ránou pro techniku ,ale také jsem si nebyl jistý nakolik mě vyčerpal čtvrteční výkon na Posázavské50. Psychicky mi nepřidalo ani číslo na chvost pole. V duchu jsem si odmítal přiznat, že pojedu jen závod objet, ale pravidla jsou pravidla. Nakonec mě zachraňuje Jirka a magicky mi sehnal číslo do první lajny. Wow.

XC Úvaly 30/8

V Úvalech se podařilo partičce nadšenců resuscitovat jeden z původních závodů pražské ligy v XC a tak jednak proto, že dobrá věc se má podporovat a taky protože to mám za barákem jsem se rozhodl vydat v sobotu 30. srpna tímto směrem. Kategorie muži do 40 let byla zařazena jako hlavní závod od 13,30 a tak nebylo moc kam spěchat. Na místo jsem dorazil do rozjetého závodu sloučených kategorií ženy, junioři a muži nad 40 let. Po jejich dojezdu jsem ještě cvičně projel okruh a poté se jel rozjet na silničky okolo Úval.
Okruh měří 4,5km a vede po kopci Vinice, převýšení okruhu bude někde okolo 170metrů odhadem.

XC Točná 19.4.2009

Každá iniciativa v oblasti bajkování se cení a proto, když kamarád Lukáš oznámil úmysl pořádat menší XC na Točné, ihned jsem se přihlásil. Jeho trasy jsou totiž zárukou kvality, která snese srovnání s tratí CP XC. Po včerejší nahládačce na MTBO a s přihlédnutím ke zdravotnímu stavu byla moje...