Pražský pohár MTB Libuš

V neděli 15.9. se v Písnici a Libuši konalo třetí kolo Pražského poháru MTB. Trať měřila asi 5km a kategorie master jí jela 5x.
Startovali jsme s několika minutovým odstupem na kategorii open. Na startu jsem v první lajně, hned se rozjíždí vysoké tempo a jedu okolo 7. pozice v čelní skupině. Do terénu vjíždím za Petrem Novotným a Josefem Holubem. Petr si nechává trochu ujet skupinu v místech, kde je skoro nemožné předjíždět, a když je už těžkém vyšlapu, který jdeme pěšky předjíždím, díra je asi 50 m. Jedu, co to dá, ale na rovinách mi to nijak extra nejede a každé další kolo vidím dvojici Miroslav Cháb a Jan Pithart přede mnou dál a dál. Snažím se jet co nejefektivněji, v mém případě to znamená maximálně využívat terén, moc nebrzdit, zatáčky projíždět maximální rychlostí, ve výjezdu jet těsně pod maximum a o to víc to rozjet na následující rovině. Průjezd potokem beru v plné rychlosti a doufám, že se pod hladinou neobjeví žádný velký kámen. Zadní kolo dostává zabrat nejenom tam.
V předposledním kole předjíždím M. Chába s píchlým zadním kolem, a nakonec do cíle dojíždím na 3. místě za Davidem Klapem a Honzou Pithartem.
Závod to byl hezký, kromě pro mě těžké dlouhé roviny měl i dost techniky, jeden dlouhý prudký výjezd a jeden dost náročný technický sjezd po kamenech, kde jsem to neměl pod 100% kontrolou. S formou docela spokojenost, s taktikou už menší, být vzadu a nechat si ujet čelní skupinu byla chyba. 

Související články

Kelly´s Malevil Cup

Díky preciznímu time managementu a zpoždění českých drah jsem dorazil do místa závodu až po 23 v pátek. Spal jsme jinde než zbytek teamu a tak jsme se potkali až na startu. Zatímco Jirka s Honzou se k tomu postavili jako chlapi a v 8,30 se vydali na...

Malevil cup pohledem závoďáka

Malevilské Bikování nechalo jen málo koho klidným. A tak když jsme v pátek dorazili na Malevil,už se to tam závoďákama jen hemžilo. S Verunkou ze Cycling Pointu jsme se hecly,že dáme ještě v pátek pořadateli připravenou časovku do vrchu.
Verča už byla v Jablonném od čtvrtka a tak jsem od...