Pražský pohár Řepy podzim 2014

Den po úspěšné Pražské 50 se jel v neděli poslední závod Pražského poháru. V kategorii masters jsem byl na průběžném třetím místě, které jsem chtěl uhájit. Znamenalo to dojet závod před Janem Pithartem. 
Na startu je klasická silná sestava Petr Dobrý, Jiří Chyba David Klap, Petr Beneš, Jan Pithart a několik dalších. Jede se pět kol na náročném okruhu dlouhém 3,6 km.
Hned po startu se snažím udržet vepředu, už klasicky je v prvních metrem pořadí Pithart, Dobrý, Chyba a Beneš. To po prvním kilometru změní a jedu na čtvrtém místě s dírou asi 15 metrů na Davida Klapa. Snažím se ho dojet, ale i když jedu maximum, mezera se v druhé technické části okruhu postupně zvětšuje. Až na jeden střet se stromem se mi jede výborně i v technice, sazka na pořádné gumy NN a RaR se vyplatila.
Během druhého a třetího okruhu se pořád snažím o dostižení, jede se mi výborně v stoupáních i ve sjezdech, o něco horší to je na silových rovinách. Rozestupy přede mnou i za mnou se postupně zvětšují, co mi umožňuje jet o něco volněji a víc na jistotu. V posledním kole se už začíná projevovat únava ze včerejšího závodu a nakonec jsem rád, že dojíždím na 4. místě. Znamená to 3. místo celkově v kategorii masters 1, co mě velmi těší.
 
(Foto T. Mastík)

Související články

TZB Houštecký cyklomaraton 2008 - náš team na bedně

Poslední červnovou sobotu se jel kousek od Prahy ve Staré Boleslavi další závod Poštovní spořitelna maratón série TZB Houštecký cyklomaratón. Start a cíl je situován u sportovního areálu v samotné Houšťce u Staré Boleslavi. Závod díky svému rovinatému profilu bez většího kopce se řadí mezi rychlé závody s průměrem, za který by se nemusel stydět ani dobrý silniční cyklista. Náš team měl zastoupení v podobě Jitky, která se postavila na delší variantu trati, která měla cca. 78 km a Otu, který věřil v úspěch na trati krátké (50 km). Na start v /10:30/ se jako první postavila Jitka a ihned po startu si držela vedení ve své kategorii žen do 40 let. Jedinou vážnou soupeřku pro Jitku znamenala Jana Martínková z teamu cyklotrenink.com.

Běh do vrchu: Listonošův Krpál 15/3

V okolí Prahy pořádá již několik let sdružení Kopec sérii závodů do vrchu. Některé jsou snadné, jiné brutální, ale jak už u závodů do vrchu bývá, všechny spravedlivé. První podniky seriálu začínají již v únoru a běhá se v průběhu celého roku, většinou v neděli a někdy i v ...

Sázavský Blizák 2009

Nejprve jsem plánoval na víkend 20-21.6. volno, nicméně poté jsem se rozhodl že si zajedu "lokální" závod na sázavě - Sázavský Blizák. Trasu jsem zvolil kratší - 42km a myslím že jsem udělal dobře. Byl jsem poměrně znaven z celého týdnu a tak jsem se potřeboval pořádně rozjet. Na místě startu,...