Pražský pohár Řepy podzim 2014

Den po úspěšné Pražské 50 se jel v neděli poslední závod Pražského poháru. V kategorii masters jsem byl na průběžném třetím místě, které jsem chtěl uhájit. Znamenalo to dojet závod před Janem Pithartem. 
Na startu je klasická silná sestava Petr Dobrý, Jiří Chyba David Klap, Petr Beneš, Jan Pithart a několik dalších. Jede se pět kol na náročném okruhu dlouhém 3,6 km.
Hned po startu se snažím udržet vepředu, už klasicky je v prvních metrem pořadí Pithart, Dobrý, Chyba a Beneš. To po prvním kilometru změní a jedu na čtvrtém místě s dírou asi 15 metrů na Davida Klapa. Snažím se ho dojet, ale i když jedu maximum, mezera se v druhé technické části okruhu postupně zvětšuje. Až na jeden střet se stromem se mi jede výborně i v technice, sazka na pořádné gumy NN a RaR se vyplatila.
Během druhého a třetího okruhu se pořád snažím o dostižení, jede se mi výborně v stoupáních i ve sjezdech, o něco horší to je na silových rovinách. Rozestupy přede mnou i za mnou se postupně zvětšují, co mi umožňuje jet o něco volněji a víc na jistotu. V posledním kole se už začíná projevovat únava ze včerejšího závodu a nakonec jsem rád, že dojíždím na 4. místě. Znamená to 3. místo celkově v kategorii masters 1, co mě velmi těší.
 
(Foto T. Mastík)

Související články

Prokopský Chrt - neoficiální MTBO - 4.6.2008

Je půlka týdne a zatímco moji kolegové v práci se už hroutí vyčerpáním a nemůžou se dočkat víkendu, já i přes nepřízeň počasí chci dnes zjistit co to obnáší stát se Prokopským Chrtem. Klasicky si mě ve tři stáhne generál na neohlášený meeting, nervozně koukám na hodinky, ale v 16,45 konec, hurá, profrčím kancelář, zaklapnu notes a mydlím to domů.

Ekor Cup - Kralupy nad Vltavou

Komorní akcička s názvem Ekor Cup se konala 27/9 v Kralupech. Jedná se o kratší bajkový závod v rámci seriálu UAC a pro letošní rok byla připravena nová trať. V Kralupech je početná banda bikerů a bikerek které znám, a tak jsem vyrazil změřit s nimi síly.

Na pořadu dne byly tři okruhy,...

Okolopardubic

O víkendu po transbrdech jsme vyrazili i na nedělní závod serie Cyklomaraton tour, tentokrát do Pardubic pod Kunětickou Horu. Počasí bylo krásné, takže se nedalo nejet. Po brdech jsem byl mírně zatuhlý, ale dalo se to rozhýbat. Vyrazili jsme společně s Otou z Radotína v 8h ráno, abychom...