Pražský pohár Řepy podzim 2014

Den po úspěšné Pražské 50 se jel v neděli poslední závod Pražského poháru. V kategorii masters jsem byl na průběžném třetím místě, které jsem chtěl uhájit. Znamenalo to dojet závod před Janem Pithartem. 
Na startu je klasická silná sestava Petr Dobrý, Jiří Chyba David Klap, Petr Beneš, Jan Pithart a několik dalších. Jede se pět kol na náročném okruhu dlouhém 3,6 km.
Hned po startu se snažím udržet vepředu, už klasicky je v prvních metrem pořadí Pithart, Dobrý, Chyba a Beneš. To po prvním kilometru změní a jedu na čtvrtém místě s dírou asi 15 metrů na Davida Klapa. Snažím se ho dojet, ale i když jedu maximum, mezera se v druhé technické části okruhu postupně zvětšuje. Až na jeden střet se stromem se mi jede výborně i v technice, sazka na pořádné gumy NN a RaR se vyplatila.
Během druhého a třetího okruhu se pořád snažím o dostižení, jede se mi výborně v stoupáních i ve sjezdech, o něco horší to je na silových rovinách. Rozestupy přede mnou i za mnou se postupně zvětšují, co mi umožňuje jet o něco volněji a víc na jistotu. V posledním kole se už začíná projevovat únava ze včerejšího závodu a nakonec jsem rád, že dojíždím na 4. místě. Znamená to 3. místo celkově v kategorii masters 1, co mě velmi těší.
 
(Foto T. Mastík)

Související články

Brdman Cross - MTBO

Druhý červnový víkend byl opravdu na závody bohatý. Příznivci KPZ vyrazili do Jistenice, drsňáci do Mostu na pohár 1/2XM, na severu se jela Jizerka50 a komu tohle všechno nestačilo, mohl se jet dorazit v neděli do Berouna. V kalendáři se ovšem vyskytoval i další závod. Pro příznivce MTBO poměrně významný a to Brdman Cross, součást serie Brdman Adventure, která kombinuje, běhy, kola a triatlony. Letos navíc o to zajímavější, že ve stejné lokalitě se pojede i Bike-Adventure 08, nejpopulárnější MTBO v zemi. V sobotu v 11:00 se na start 5 hodinového scorelaufu postavilo 102 dospělých dvojic v kategoriích DD, MD, MM. Snad poprvé jsem na větším závodě startoval v kategorii MD a měl jsem trochu strach jak odhadnu tempo a náročnost tratě. Přeci jen 5 hodin je dlouhá doba, ale zase jsem Lucce věřil, že pojede kudlu, protože je to velká bojovnice.

VIPrahlé Duše MTBO 8/11

Sezona je za námi, poslední listí pomalu opadává ze stromu. Noc ukusuje cenné denní světlo každý den o minutku dříve a bikerský národ se pomalu ukládá k zimní hibernaci. Tedy kromě několika šílenců, kteří přezbrojí na zimní speciály a oblečeni ve výdobytcích moderní doby stále vyzývají...

Author 50 Český ráj

Je začátek dubna a s Blackym se domlouváme na Bajkonuru, a na dalších závodech. Jeden ze závodů na úvod sezony je rychlá klasika v Českým ráji. 50 km po asfalto – štěrkových cestách, kdy vítěz dojede s časem okolo 1,5 hodiny. V sobotu v den závodu nabírám Blackyho na Vinohradech a valíme směr...