PRVNÍ TESTOVACÍ VÍKEND 2009 - REPORT

O Velikonočním víkendu to z pohledu cyklisty v Radotíně nezvykle žilo. Jaro nám dopřálo nádherné počasí a potěšilo všechny, kdo se vypravili do zdejšího cyklistického ráje a rozhodli se zúčastnit tradičního Testovacího víkendu v našem Ski a Bike Centru Radotín. 

Již čtvrtou sezónu pořádáme sérií testovacích víkendů zaměřených na představení žhavých novinek horských kol legendárních amerických značek Specialized, Trek, Gary Fisher a Kona. Velmi nás potěšila letošní vysoká návštěvnost akce – na testovacích kolech se během tří dnů vystřídalo na tento termín nezvykle velké množství cyklistů, kteří vyzkoušeli na vlastní kůži ostrým testem v terénu přednosti a funkčnost více než padesáti modelů nových kol.

Cyklisty zmožené teplem jsme v průběhu celé akce občerstvovali chlazeným iontovým nápojem a energetickými tyčinkami. Pamatovali jsme i na děti, které se na akci přišly podívat s rodiči, jako vzpomínku na hezký víkendový zážitek si odnášely balónky s méďou Skibim.

Servisní technici se pečlivě věnovali každému zájemci o testování - každé kolo bylo speciálně seřízeno pro potřeby konkrétního jezdce, dle jeho výšky, váhy a preferencí jízdního stylu.

Velmi zajímavá byla sobotní odpolední organizovaná vyjížďka, vedená členy závodního MTB teamu Ski a Bike Centra Radotín.  Jezdci zamířili z Radotína přes hřebeny po červené značce přes Ameriku až na Karlštejn. Na této členité trase mohl každý z účastníků řádně prověřit přednosti jednotlivých kol. Nebyla zde nouze o prudká stoupání, rychlé kamenité sjezdy i náročnější traily po úzkých kořenitých cestách. Na vyjížďce se samozřejmě nezapomínalo ani na vyhlášené místní osvěžovny.

V rámci víkendu účastníci mohli hlasovat o „Nejlepší kolo Testovacího víkendu“. Vyplněných hlasovacích lístků se na konec sešla téměř stovka. Mezi oceňovanými koly jasně vládla kola kategorie trail XC.  V hodnocení kol se přihlíželo k následujícím parametrům: komfort, akcelerace, ovladatelnost, vedení směru, technické pasáže, výjezdy, sjezdy, brzdy a nezapomínalo se i na designový vzhled kola jako celku. Za nejlepší si v celkovém hodnocení bikeři zvolili kolo Gary Fisher HiFi na 29“ kolech, hned za ním se v žebříčku oblíbenosti umístil Trek Fuel EX a těsně za ním byla kola Specialized Stumpjumper FSR na 29“ kolech spolu s klasickým Stumpjumperem FSR. Výsledky naší ankety jasně ukazují, že ve 29“ kolech je zřejmě směr, kam se v budoucnu budou horská kola ještě více ubírat.

Další kolo testování je pro vás připraveno na předposlední květnový víkend od pátku 22. do neděle 24. 5. 2009. Doufáme, že na vás zase bude čekat příjemné letní počasí.  

Na druhý testovací víkend by měla být naše flotila testovacích kol ještě více posílena a můžete se už dopředu těšit na více zajímavých modelů kol. Především přibudou nově přepracovaná kola Specialized Epic 09. Z kolekce Treku se můžete těšit na nový závodní XC stroj Top Fuel a all-mountain bike Trek Remedy. Z dílny Gary Fishera bude k dispozici i zcela nový all-mountain model Roscoe, na který se vás spousta ptala. Pro příznivce asfaltu a úzkých gum se pokusíme zajistit i několik silničních modelů Trek Madone a Specialized Roubaix i Tarmac.

Všem účastníkům děkujeme za účast a těsíme se na Vás na dalším testovacím víkendu od pátku 22. do neděle 24. 5. 2009. Již  nyní se můžete předběžně hlásit s požadavkem na otestování kol na e-mailu rezervace@skiservis.cz.

Vaše
Ski a Bike Centrum Radotín

Testovací víkend

Štítky: 

Související články

DRUHÝ TESTOVACÍ VÍKEND 2009 - report

Předposlední květnový víkend  byl v Radotíně opět velkým svátkem cyklistiky. Ve Ski a Bike Centru Radotín se konal již druhý letošní Testovací víkend horských kol. Počasí bylo opět neuvěřitelně příjemné a účast cyklistických nadšenců ještě vyšší než při předchozím květnovém...

Ski a Bike Centrum Radotín v Cykloškole Jardy Kulhavého

Podívejte se na videa ze seriálu Cykloškola Jardy Kulhavého, kde se dozvíte základní věci o jízdě na kole, jeho přípravě, údržbě a dalších technické vychytávky, které jsou nepostradatelné pro začínající i zkušené bikery.

V prvním videu si řekneme, proč je důležité mít...

Sport Life 2008

Zveme vás na mezinárodní sportovní veletrh SPORT LIFE 2008 konaný v termínu 6.-9.11.08 v Brně. Pokud patříte mezi aktivní vyznavače cyklistiky a zajímají vás horké novinky pro nastávající sezónu, neměli byste si tuto událost roku nechat ujít....