První testovací víkend 2011

Po téměř roční odmlce našich letních testovacích akcí proběhl  před měsícem v termínu 13.-15.5. první letošní Testovací víkend horských kol (v menší míře byla zastoupena i kola silniční). Počasí se nakonec umoudřilo a dokonce mnohé mile překvapilo, za což jsme byli vskutku rádi. Pesimistická slova mnohých jedinců, že bude pršet, se v menší míře naplnila jen v neděli.

Tento startovací testovací víkend, zaměřený na představení žhavých novinek známých amerických značek Specialized, Trek a Cannondale nabídl příznivcům cyklistiky slušnou porci kol, a tak se na více než padesáti testovacích kolech v průběhu celého víkendu vystřídalo přes 100 bikerů a bikerek, kteří měli možnost si vyzkoušet nová kola v terénu, porovnat je a sdělit si své dojmy, v přátelské atmosféře.

Zatímco servisní technici připravovali kolo na míru pro každého účastníka, cyklisté se mohli zdarma osvěžit iontovým nápojem od Enervitu či narychlo v prodejně dokoupit energetické potravinové doplňky na vyjížďku nebo něco jiného, co jim zrovna padlo do oka. Veškeré dotazy jsme se snažili zodpovědět a všem vyjít maximálně vstříc.
I tentokrát proběhla tradiční odpolední sobotní vyjížďka, vedená jezdci teamu Ski a Bike Centra Radotín. Vedení vyjížďky bylo ve správných rukou, za což patří Blackymu velký dík. Celkově byla vyjížďka skutečně příjemná, jen jsme se mohli sejít ještě v o něco hojnějším počtu.


Účastníci Testovacího víkendu opět hlasovali o „Nejlepší kolo Testovacího víkendu“. Vyplněných hlasovacích lístků se na konec sešla necelá stovka. V hodnocení kol se opět přihlíželo k následujícím parametrům: komfort, akcelerace, ovladatelnost, vedení směru, technické pasáže, výjezdy, sjezdy, brzdy a nezapomínalo se i na designový vzhled kola jako celku. Všechny řádně vyplněné anketní lístky navíc byly zařazeny do losování o hodnotné ceny a seznam výherů naleznete na konci tohoto článku.

První místo mezi testovacími koly s mírným náskokem získal Epic FSR Comp 29er, závodní cross country celoodpružené kolo s 29“ koly a všemi známým "Brainem". Mimo jiné také stroj, jež sedlá i Jarda Kulhavý v závodech SP.  Pozice 29“ se stále zlepšuje, uvidíme, zda-li se dočkáme opravdové bikové 29“ revoluce.

Stříbrná pozice patří kolu Specialized Stumpjumper FSR Elite, kolo z kategorie XC Trail určené pro maximálně pohodlnou jízdu členitým terénem. Toto kolo nejvíce testovací jezdce oslovilo svými vyváženými jízdními vlastnosti a skvělou funkčností inteligentní pružící jednotky ovládající zadní stavbu se systémem FSR v terénu. Stumpjumper FSR tak stále potvrzuje mezi jezdci svou pozici.

Pódiové umístění uzavírá  Stumpjumper FSR Comp 29er a doprovází tedy svého menšího bratra na stupně vítězů.

Nepopulární čtvrté místo dalo by se říci obsadilo hned trio silných hráčů, jelikož bodové rozdíly byly vskutku minimální, staří známí Trek Top Fuel , Trek Fuel EX a Hi-Fi.

V segmentu dámských kol byl boj o královský trůn velmi vyrovnaný a tak s opravdu minimálním rozdílem sklízí ovace Safire FSR Pro, ale zdatně mu sekunduje právě Era FSR Comp doprovázená Mykou FSR Elite.

I letos bylo k dispozici několik silničních kol, konkrétně  Trek Madone 5.2 a Tarmac Expert SL3, jež byli mezi jezdci v nemalé oblibě.

Všem cyklistům a příznivcům kteří nás navštívili o testovacím víkendu děkujeme za účast.

Vylosovaní vyherci z ankety o nejlepší kolo testovacího víkendu:
1.cena - Kupon na kompletní 3D BG Fit v ceně 3.900,- získává Vítek Moravec, Plzeň
2.cena - Kupon na nákup v našem obchodě v hodnotě 350,- získává Tomáš Hlaváček, Černošice
3.cena -  Kupon na nákup v našem obchodě v hodnotě 200,- získává Markéta Kubíčková, Černošice


Vaše
Ski a Bike Centrum Radotín

Informace o našem celoročním Testcentru horských kol najdete na stránkách našeho TESTCENTRA.

Více informací o nových kolech naleznetea na KOLA 2011.

Informace o BG-FITU naleznete na stránkách našeho BG FIT STUDIA.

Štítky: 

Související články

Kolo Specialized S-Works Epic 09 - horké novinky na rok 2009

Kompletně přepracovaný S-Works Epic 09 by měl naplno naplňovat dosavadní krédo Specialized o řadě Epic. Mělo jít o nejlehčí a nejefektivnější cross-country kola na trhu. Sami jsme na tuto zcela přepracovanou řadu v našem obchodě velmi populárních kol zvědaví a nemůžeme se dočkat na první otestování těchto kol. Kolo bylo poprvé představeno v rámci letošního mistrovství světa, kde na něm jel Christopher Sauser. Vzhledem k tomu, že si na tomto kole dojel hned pro titul mistra světa, nebudou asi první proklamace Specialized o přednostech tohoto kola daleko od pravdy.

Připravili jsme si pro Vás krátký přehled novinek týkajících se topmodelu Specialized S-Works Epic 09, které se nám podařilo zjistit. Brzy budeme mít k dispozici mnohem více informací. V příštím týdnu se účastníme představení kolekce Specialized 2009 v Coloradu v USA a odsud Vám přineseme i fotografie nových modelů Specialized a další články o kolekci Specialized 09.

Novinky 2009 - Kolo Gary Fisher Roscoe

Gary Fisher Roscoe je nová ostřejší alternativa k modelu Hifi. Jde o zcela nové all-mountain kolo nabízející 140mm zdvihu. Roscoe bude nabízeno ve třech alternativách pojmenovaných jednoduše Roscoe I, II a III. Základem kola je úplně nový rám na bázi slitiny hliníku 6011 s výrazným hydroformingem a zprohýbáním trubek přesně podle současných trendů.

Kolo Gary Fisher Hifi Pro 09 – Novinky 2009

V rámci prezentace kolekcí Trek a Gary Fisher 2009 v rakouském Wellsu jsme měli možnost otestovat nově přepracovaný model Gary Fisher Hifi Pro. A jaké jsou naše pocity? Kolo skvěle padne do ruky. Je velmi obratné v technických pasážích a přitom se dobře chová i při jízdě do kopce. Chováním a jízdními vlastnostmi je hodně podobné dalším špičkovým kolům v této kategorii jako je třeba Stumpjumper FSR. Při jízdě je hodně znát jeho velmi příznivá váha. My jsme měli možnost otestovat 26“ verzi, ale bike bude k dispozici i v 29“. Doporučit ho lze určitě každému, kdo chce pohodlné celoodpružené kolo pro dlouhé vyjížďky v techničtějším terénu.