Řada Specialized Hardrock 2009

Specialized 2009 kola hard tail SX

Změny a inovace se nedotknou v roce 2009 jen dražších řad kol. Pěkné porce inovací se dočkala i nejlevnější řada crosscountry kol od Specialized – řada Hardrock.

Základem kol Specialized Hardrock 09 bude zcela nový plně zeslabovaný rám z materiálu A1 Premium Aluminium s vizáží, na kterou jsme zvyklí u mnohem dražších kol. Rám má elegantní prohnutí horní rámové trubky podobně jako nový hardtail z řady S-Works. Spodní rámová trubka je také prohnutá s ORE technologií. Nově vyztužená je na rámu oblast upevnění kotoučové brzdy. Rám bude vážít 1700g (o 180g lehčí než model 2008) a zároveň komfortnější. To vše při uchování odolnosti typické pro modely Hardrock.

Nové Hardrocky vynikají svou kvalitou, vynikající funkčností a zároveň zaujmou skvěle zpracovaným designem. Kolo je vždy jako celek barevně sladěno a to do takových detailů jako je vlastní design vidlic a barevné provedení sedel či gripů. Všechny modely budou osazeny sedly z programu Specialized Body Geometry. Nově budou na kolech použity kvalitnější pláště Fast Trak s 60TPI. Pro lepší přenos sil a zvýšení životnosti budou všechny modely osazeny klikami s osou Octalink. Kola se opět posunula na žebříčku kvality o výrazný kus vpřed.

Nejdražší model v řadě Hardrock bude vybaven 3x9 převody pod taktovkou Shimano Deore, klikami Shimano s osou Octalink, dvoupístkovými hydraulickými kotoučovými brzdami Tektro Auriga Comp a odpruženou vidlicí RockShoy Dart 3 SL s 80mm zdvihu a Lockoutem. Cena kola by měla být někde pod 18tis. Kč.

Kromě modelu Hardrock PRO DISC INT 27 bude na výběr hned z několika dalších modelů Hardrock na V-brake i na kotoučových brzdách. Cenová relace kol Hardrock by se měla v sezóně pohybovat od 8-18tis.

Jakmile budeme mít další informace, najdete je na našich stránkách nebo na stránkách našeho e-shopu: http://eshop.skiservis.cz

Štítky: 

Související články

Kolo S-Works Stumpjumper Carbon HT 2009

Stumpjumper je legendární řada kol u Specialized, kterou vyrábí již od roku 1981 a na které již jezdila pěkná řádka cyklistů. V současnosti vyrábí Specialized Stumpjumpery jak v celoodpružené verzi FSR, tak i v klasické hardtailové verzi. Právě nejvyššímu modelu hardtailu...