RWE Okolovarů - CMT 24.6.2012

S dalším závodem série cyklomaraton tour jsem se vydal do Karlových Varů. Počasí bylo slibné, čekala na mě krásná a hodně oblíbená trasa v tamním malebném okolí.

Do Varů jsme přijeli s Pajanem o něco později, nebo hodně na těsno, ale registrace a ostatní proběhlo bez výraznějších zádrhelů, takže zbyl i čas na rozjetí.


Před startem jsem si tedy vyjel první kopec cca do 3/4, testoval jsem nové obutí a správný tlak v bezdušákách, a mohlo se jít na věc.


Půl hodinky před startem si dávám Sponser Activator, který dokáže nabudit tělo na první kilometry, což zde bylo prakticky klíčové. Trasa je nahoru dolů a hodně se z počátku "nadělí" na skupinky či jednotlivce.

Tak ještě pár rad před závodem od organizátora a 11:30 tři dva jedna start!


První metry jedu na špici a hned najíždíme do prudké stojky po startu. Ve stoje to docela prokluzuje ale díky novému obutí se to dá. Jedu na čele s Dlaskem, Ježkem a Fabišovským, se mnou tam ještě jedou asi dva lidi.

Kopec pokračuje a pole se třídí. Pocitově mi to hodně jede a tak se snažím držet co nejdéle. Před vrcholem stoupání mi zmíněná trojice cuká, což se očekávalo...

Nevěsím však hlavu a rozjíždím si svoje tempo. Přehoupnu se přes horizont a zanedlouho formujeme skupinku o 5 lidech. Ztrátu nám hlási asi minutku a půl na první.


Sjezdy po vrstevnici s sypkým štěrkem si dávám na pohodu, spíše mám ze skupinky navrch, jsem z toho lehce nervózní že nejedu šrot i dolů :) . Na rovinách a táhlých kopečkách taháme asi jen ve dvou, žádná sláva, naštěstí je hodně z okruhu schováno v lese, takže vítr není hlavním nepřítelem...

Následuje rychlý průjezd lesíkem a nájezd do dalšího stoupání. Jedeme docela hranu a na vršku sázím velkou a rozjíždíme tempo přes narovnávající se horizont. Pokračujeme v stoupavé tendenci, tentokrát v kombinaci asfaltu a šotoliny, pozvolně a o to víc v tahu.

Pár lidí se snaží odjet, ale jen se z mého pohledu větrají vpředu a pak je hned sjedeme...

Velkou část jedu spíše v tahu na velkou placku, dá se to přežít ale celkem to bolí. Dalších pár kilometrů pro změnu klesáme, je zde několik nových pasáží v XC pojetí (les, single, členitější sjezdík...). Dobré zpestření. A hurá skrz les k občerstvovačce.

Tady jen beru banán a dávám si malý "rychlý" Liquid Energy gel od Sponseru. Jen co to včechno zpracuji, už začíná táhlý kopec po vrstevnici proti větru. Trasu znám, tak vím o co jde. Trochu trháme skupinku ale jakmile se sklon otočí dolů, zase se včechno spojí.


Blížíme se k finále okruhu, jeden asfaltový prudší kopec, pěkný sjezd po louce a lesem, objet závoru a finální stoupání ke kapličce nad Vary. Pak už je to skoro jenom z kopce. Užívám si to, sjezd je techničtější s vracečkami, jezdil se zde i ČP v XC.

První kolo projíždím v čase 1:03, ztrátu máme na pravní asi 5 minutek.


V prvním stoupání druhého kola se necítím nejlépe, ve vrchní části nechávám jet dvojici a jedu svoje tempo. Trošku si orazím a nahoře už je lépe. Z kopce naplno, trochu riskuji, a skupinku si dole v pohodě dojíždím.

Ovšem v druhém stoupání se to opakuje a pár lidí mi dává sbohem. Celkově se pohybuji kolem 6-8 místa. Na občerstvovačku už přijíždím s dalším Liquid energy gelem v sobě, beru jen pití protože je fakt vedro a začínám trošku myslet na taktiku.


Jedeme ve trojici, táhlé stoupání společně. Prudký asfaltový kopec ke konci okruhu jedu s nimi ale na vršku zkouším první útok. Přes vrchol se přehoupnu v tempu a nepovoluji v úsilí. Dvojici odskočím. Pod sjezdem mě dojíždí jen jeden, takže redukce se vydařila.

Poslední stoupání ke kapličce už nenechávám na náhodě a prostě to tam posílám co to jde, nahoře už za mnou nikdo moc vidět není. Pokud nespadnu, nebo mě nesrazí srna, měl bych takto dojet i do cíle :)


Sjezd si hodně užívám, v technice nejsem sice přeborník, ale hodně mě to baví.


Do cíle nakonec přijíždím na celkovém 7. místě a 1. v kategorii 19-29let! Obhajoba loňského prvenství se vydařila na jedničku.

Druhé kolo jsem zajel jen o dvě minuty pomaleji než to první, což je luxus na to jak jsem se cítil. Dávám to na vrub právě výživě od Sponseru, která me podržela.Takhle se mi to líbí! Příští rok třeba zkompletuji hattrick :)

Okolovaru

Použitá výživa Sponser:

1x Activator - nabuzení před startem závodu

2x Liquid energy gel - rychlý gel pro doplnění energie 

1x Recovery drink - po závodě pro doplnění

-- 

Štítky: 

Související články

Cyklomaraton Tour Okoloprahy 1.9.2012

Prvního září, podzim v plné síle okupuje republiku, aspoň se to tak zdá. Deštivo, mlha, celkem chladno. Ideál pro závodění :). Kupodivu jsem se na to hodně těšil, pokud tedy nezačne naplno pršet. Závod Okoloprahy byl situován asi 50km od prahy směrem na jihovýchod, přímo u Konopiště.
...

CMT - Okolobudějc 14.4.2012

Prvním ostrým závodem sezony byl pro mě závod Okolobudějc ze série Cyklomaratontour. Ke všemu jsem přistupoval pozitivně, v dobrém rozpoložení, avšak bez potřebné dávky tréninku. Čekal jsem co to se mnou tedy udělá :)

Na sobotu bylo naplánované luxusní počasí v zimním stylu, což se...