S prstem na spoušti! Nový Cannondale Trigger 2013 je tady!

 

Cannondale ohlásil včera první novinky na rok 2013 a my vám proto přinášíme hned první ochutnávku - zcela novou řadu kol Cannondale Trigger. Jde o kola na pomezí XC/Trail a dá se proto očekávat, že budou mít u nás hodně stoupenců. 

 

Značka Cannondale u kol Trigger vyslyšela přání cyklistů, kterým se líbil systém použitý u kol Jekyll a Claymore, ale zdvih těchto kol byl pro ně příliš. V roce 2013 si proto mohou jezdci, kteří střídají klikaté technické lesní pěšiny se závodním pojetím jízdy vybírat i mezi třemi novými modely Trigger

 

Na konstrukci nové řady kol se opět podílel osvědčený team konstruktérů pod vedením Petera Denka, který zde zužitkoval vše své dosavadní zkušenosti a know-how Cannondale. Nechybí vidlice (na 2013 inovovaná) Lefty a propracovaný rám inspirovaný konstrukčními principy kol Claymore a Jekyll s nezvykle umístěným tlumičem DYAD. 

 

Hlavní a na první pohled viditelný rozdíl je u DYADu v tom, že tlumič se při pružení roztahuje, nikoliv stlačuje. Tlumiče jsou také umístěné hodně u středu šlapání, což přináší výhodu v celkovém snížení těžiště kola. 

 

Kola Cannondale Trigger mají díky DYAD tlumiči za jízdy měnitelný zdvih 120mm a 70mm. Nižší zdvih použijete při rychlé závodní jízdě, vyšší zdvih dá Triggeru trailové schopnost. Tomu odpovídá i projev tlumiče v rámci obou módů, které nabízí. První (Elevate mód) má tužší projev bez zbytečného pohupování vhodnější pro chrtí jízdu, zatímco druhý (Flow) má mnohem měkčí projev a hodí se v rozbitém terénu.

  

 

Rámy všech modelů Trigger budou karbonové s osvědčeným  BallisTec karbonem, který je lehký, pevný a vyznačuje se i odolností třeba vůči odletujícím kamenům. Hlavová trubka je 1.5" střed BB30. Konstruktéři Cannondale se u rámu kola hodně zaměřili na tuhost hlavně v oblasti středu a torze celkově. Sami pro tento typ konstrukce používají zkratku ECS-TC (Enhanced Center Stiffness - Torsion Control). Jak už jsme zmínili na kolech bude nová (inovovaná) jednonohá vidlice Lefty.

 

 

V řadě Cannondale Trigger najdete v roce 2013 tři modely. Nejnašlápější model bude Cannondale Trigger Ultimate s osazením SRAM XX, brzdami X.0 a špičkovými karbonovými zapletenými koly ENVE Carbon XC. Pod tímto modelem budou ještě dva další modely, které si můžete prohlédnout i na obrázcích. Základní model nebude mít možnost přenastavení zdvihu tlumiče. Podrobnou specifikaci osazení všech kol Trigger ještě přineseme.

 

Tolik telegraficky k čerstvé novince v kolekci Cannondale 2013. Buďte připravení, již brzy nová kola Cannondale Trigger najdete u nás v obchodě! Nedočkavci mohou už nyní psát na rezervace@skiservis.cz pro další informace a podrobnosti.

 

Připravujeme další články o novinkách Cannondale 2013 a k řadě kol Trigger se určitě ještě podrobně vrátíme.

 

Štítky: 

Související články

Vidlice Cannondale Lefty 2013


Vidlici Lefty představil Cannondale poprvé před 13 lety. Vidlice se vždy vyznačovala svou nízkou vahou a vysokou tuhostí. Do nadcházející sezóny vstoupí tato jednonohá vidlice s celou řadou změn, které by ji měly učinit ještě lehčí, pevnější a odolnější....

Kolo týdne - Cannondale Flash Carbon 29“ 3 2011

Cannondale Flash je řada kol, se kterou při svém uvedení dokázal Cannondale vzbudit nemalé pozdvižení. V době, kdy se většina pozornosti upíná na celoodpružená kola, se najednou objevilo kolo s pevným rámem, které znovu posouvá možnosti hardtailů o kus dál. Nebylo divu, že nezůstalo mnoho...

Cannondale F-Si 2015

Řada závodních hardtailů F (někdejší Flash) od Cannondale doznala oproti roku 2014 změny, které lze bez nadsázky označit slůvkem „revoluční“. Změnila se geometrie, zcela originálně je pojat pohon kola i prohnutá sedlovka a kolo disponuje novou verzí jednonohé vidlice Lefty. ...