S-Works McLaren Tarmac

Ze spolupráce amerického výrobce kol Specialized a britské automobilky McLaren se zrodilo nové a jedinečné silniční kolo Specialized S-Works McLaren Tarmac. Oproti sériově vyráběným tarmacům, které již tak patří k tomu nejlepšímu, co lze na silnici osedlat, vyniká nový model o 10% nižší hmotností. Té bylo dosaženo díky využití obrovských zkušeností inženýrů britské automobilky v práci s karbonem. Nové kolo vyniká i jedinečným designem a také skutečností, že každý kus bude již při výrobě přizpůsoben na míru svému jezdci na základě specializované konzultace v rámci systému Body Geometry Fit.

 

Nejvýraznější technologickou inovací nového tarmaca je unikátní rozložení karbonových plátů, které bylo využito nejen na vlastním rámu a vidlici, ale také u klik, řídítek a kol. Díky němu bylo dosaženo 10% úspory hmotnosti a zlepšení výkonu kola díky vyšší tuhosti. 

Kolo dostalo originální design, který byl rovněž navržen ve spolupráci s McLarenem. Lakování probíhá přímo ve středisku speciálních operací automobilky McLaren ve Wokingu, tedy na stejném místě, kde svůj make-up dostávají i vozy formule 1 značky McLaren v hodnotě 1,2 milionu dolarů.

 

Vyrobeno bude pouze 250 kol Specialized S-Works McLaren Tarmac pro celosvětový trh. Ke každému z nich nový majitel obdrží silniční tretry Specialized S-Works a helmu Specialized Prevail v designu, který dokonale ladí s rámem.

 

Navíc každý kus bude postaven dle individuálních specifikací každého budoucího majitele. Ty budou definovány prostřednictvím profesionálního systému Body Geometry Fit tak, aby zážitek z jízdy na tomto jedinečném stroji byl na nejvyšší možnou přizpůsoben potřebám a pohodlí jezdce.

 

Kolo Specialized S-Works McLaren Tarmac bude možné objednat prostřednictvím Ski a Bike Centra Radotín.

Štítky: 

Související články

Specialized Tarmac 2015 – první zkušenosti

Jen pár dní poté, co Specialized odhalil nový Tarmac pro sezónu 2015, nám bylo umožněno toto kolo vyzkoušet. Nyní vám přinášíme naše dojmy z testu této žhavé novinky.

U současné generace kola Tarmac – SL 4 – jsme byli zvyklí na maximální tuhost rámu, která každé šlápnutí...