Ski Park Chuchle 2014

Ve středu 29. ledna se opět otevřelo kolečko pro běžkaře v pražské Chuchli. Přidám několik postřehů z naší včerejší návštěvy.
Počet lidí, jak se dalo první den čekat, byl i ve večerních hodinách snesitelný. Uvidíme jak to bude další dny. Loni to i na mnohem delším okruhu bylo někdy hodně na těsno.

Tím se dostáváme k délce okruhu. Provozovatelem avizovaných 450 metrů je dle mého hodně přestřelený odhad. Já naměřil při skate technice středem stopy necelých 300m. Klasicky -dvě stopy- po obvodu by to nejspíš nevyšlo také. Upraveno bylo velmi dobře, místy jsou na trati hrbolky, ale alespoň to není taková nuda a je potřeba dávat pozor na techniku. Šárka, aby se nenudila jezdila rovinky se zavřenýma očima, takže zase tak hrozné to není Laughing

V zatáčkách se začínala večer vyjíždět hrubozrnná hrabanka, což je daň za velký podíl technického sněhu. Díky teplotám pod nulou je trať velmi rychláa máte pocit, že to frčí.

Trocha statistiky: cca 60 zvednete nohu, 25 píchnete na 1:1 (zatáčky bez píchání), a to celé obkroužit trvá 45sekund.
Nám se podařilo po chvíli ježdění přemluvit ostatní ke změně směru, to je určitě vhodné dělat, ideálně co půl hodiny. Nedochází tak k přetížení jedné nohy v zatáčkách, rozbije to nudu a je možné trénovat zatáčky na obě strany.

Celkově bych okruh v aktuální podobě doporučil všem co chtějí pilovat techniku, pro děti to je podle mě super. Pro někoho kdo se chce povozit a už umí jezdit to ale není velký zážitek, musí se na to nahlížet jako na trénink a dost u toho vypnout hlavu.  Nám to hodilo 25km za 90minut, což bylo hruba 90 koleček...Cool

Související články

Galaxy Zruč 28/7

Víkend 28-29/7 jsem už dopředu odepsal jako pracovní galeje na chatě, a tak mě ani moc nezajímalo, co kdo kde pojede. Na poslední chvíli se ovšem rozhodlo, že sobotu budu mít volnou. Ve čtvrtek se rozkoukávám co by tedy připadalo v úvahu. Blízko Prahy se jely hned dva závody: Houštka z Poštovky a Galaxy Zruč. Do Zruče jsem chtěl jet i loni, navíc nemusím palbu po rovince ve skupině, což by mne v Houštce čekalo na 100%.

Zbraslavský běh 7/12

V neděli 7. prosince se běžel závěrečný podnik velké ceny HSH a sice Zbraslavský běh. Závod sám o sobě má již celkem tradici a na startu 26. ročníku se sešlo kromě velmi početných dětských kategorií 124 borců o borkyň k hlavnímu závodu. Trasa začíná „vyzouvákem" po žluté turistické k ...

Author 50 Bezděz 2009

Na třetí červnovou sobotu připadá rovinatá klasika v podobě závodu Autor Bezděz 50. Jak už z názvu vypovídá, jedná se o trať 50 km dlouhou, vedoucí převážně v rovinatějším, ale písečno-kořenitým terénem pod hradem Bezděz nedaleko od Máchova jezera. Z našeho teamu sem se na závod vydal sám, jelikož každý už měl na tuto sobotu naplánováno něco jiného. Jelikož se v závodě jela i soutěž teamu, začal sem shánět nějaké dobré „koně“.