Ski Park Chuchle 2014

Ve středu 29. ledna se opět otevřelo kolečko pro běžkaře v pražské Chuchli. Přidám několik postřehů z naší včerejší návštěvy.
Počet lidí, jak se dalo první den čekat, byl i ve večerních hodinách snesitelný. Uvidíme jak to bude další dny. Loni to i na mnohem delším okruhu bylo někdy hodně na těsno.

Tím se dostáváme k délce okruhu. Provozovatelem avizovaných 450 metrů je dle mého hodně přestřelený odhad. Já naměřil při skate technice středem stopy necelých 300m. Klasicky -dvě stopy- po obvodu by to nejspíš nevyšlo také. Upraveno bylo velmi dobře, místy jsou na trati hrbolky, ale alespoň to není taková nuda a je potřeba dávat pozor na techniku. Šárka, aby se nenudila jezdila rovinky se zavřenýma očima, takže zase tak hrozné to není Laughing

V zatáčkách se začínala večer vyjíždět hrubozrnná hrabanka, což je daň za velký podíl technického sněhu. Díky teplotám pod nulou je trať velmi rychláa máte pocit, že to frčí.

Trocha statistiky: cca 60 zvednete nohu, 25 píchnete na 1:1 (zatáčky bez píchání), a to celé obkroužit trvá 45sekund.
Nám se podařilo po chvíli ježdění přemluvit ostatní ke změně směru, to je určitě vhodné dělat, ideálně co půl hodiny. Nedochází tak k přetížení jedné nohy v zatáčkách, rozbije to nudu a je možné trénovat zatáčky na obě strany.

Celkově bych okruh v aktuální podobě doporučil všem co chtějí pilovat techniku, pro děti to je podle mě super. Pro někoho kdo se chce povozit a už umí jezdit to ale není velký zážitek, musí se na to nahlížet jako na trénink a dost u toho vypnout hlavu.  Nám to hodilo 25km za 90minut, což bylo hruba 90 koleček...Cool

Související články

ČP XC Pardubice

Páteční odpoledne slibovalo hezké počasí a tak jsem se na sobotní pohár moc těšil. První závod sezony, lehká nejistota a nervozita jak na tom jsou soupeři, navíc nové kolo, které jsem neprojel víc než kolem bloku.

Südtirol Dolomiti Superbike 2008, Salzkammergut Trophy 2008 (1. část)

Tyhle dva závody jsou na evropským kontinentu pojem. Jsou v těsném sledu za sebou a tak rozhodnutí zkusit si zazávodit na obou padlo hned jak sem o nich uslyšel. Tenhle nápad nadchl i Honzu se Šárkou a tak koncem května jsme se začali domlouvat na odjezdu. Konečné rozhodnutí padlo v půlce června a tak bylo jasné, že v červenci se vydáme na naši malou evropskou štaci. V pátek ráno 4. července se balíme a společně se Šárkou Vejvodovou (Rock machine - cyklomax Woman) vyrážím směr Beroun, kde nabíráme Honzu Sušánku (cyklotrenink.com) a plnou parou jedeme k německým hranicím. Naše Octavia combi je naložená až po střechu, ale i tak nám cesta ubíhá docela svižně. V Plzni stavíme ještě na rychlý nákup jídla, ale jelikož už v autě moc místa není, moc toho nenakupujeme, bereme jen jídlo na první dva dny.

XC Nasavrky 5/4/2009

První závody sezony bývají vždy trochu s otazníkem. Kdo přijede v jakém dresu? Kdo v jaké formě? Jaké bude počasí na začátku dubna? A hlavně jak mi to pojede? Zimní přípravu, jestli se to tak dá nazvat, nemám nijak systematickou a jaro beru spíše jako rozjíždění, než ladění formy....