Ski Park Chuchle 2014

Ve středu 29. ledna se opět otevřelo kolečko pro běžkaře v pražské Chuchli. Přidám několik postřehů z naší včerejší návštěvy.
Počet lidí, jak se dalo první den čekat, byl i ve večerních hodinách snesitelný. Uvidíme jak to bude další dny. Loni to i na mnohem delším okruhu bylo někdy hodně na těsno.

Tím se dostáváme k délce okruhu. Provozovatelem avizovaných 450 metrů je dle mého hodně přestřelený odhad. Já naměřil při skate technice středem stopy necelých 300m. Klasicky -dvě stopy- po obvodu by to nejspíš nevyšlo také. Upraveno bylo velmi dobře, místy jsou na trati hrbolky, ale alespoň to není taková nuda a je potřeba dávat pozor na techniku. Šárka, aby se nenudila jezdila rovinky se zavřenýma očima, takže zase tak hrozné to není Laughing

V zatáčkách se začínala večer vyjíždět hrubozrnná hrabanka, což je daň za velký podíl technického sněhu. Díky teplotám pod nulou je trať velmi rychláa máte pocit, že to frčí.

Trocha statistiky: cca 60 zvednete nohu, 25 píchnete na 1:1 (zatáčky bez píchání), a to celé obkroužit trvá 45sekund.
Nám se podařilo po chvíli ježdění přemluvit ostatní ke změně směru, to je určitě vhodné dělat, ideálně co půl hodiny. Nedochází tak k přetížení jedné nohy v zatáčkách, rozbije to nudu a je možné trénovat zatáčky na obě strany.

Celkově bych okruh v aktuální podobě doporučil všem co chtějí pilovat techniku, pro děti to je podle mě super. Pro někoho kdo se chce povozit a už umí jezdit to ale není velký zážitek, musí se na to nahlížet jako na trénink a dost u toho vypnout hlavu.  Nám to hodilo 25km za 90minut, což bylo hruba 90 koleček...Cool

Související články

XC Nasavrky 13.4.2008

Po sobotním poháru jsem přespal v Pardubicích u příbuzných a na lehké vyjetí vyrazil do Nasavrk. Již potřetí se tam jelo XC jako součást ceny Nasavrk v běhu. Běh je velmi známý, dorazila obrovská konkurence. Prvních osm běžců absolutně tradičně z Afriky, vítěz pražského ½ Hervisu doběhl až 4tý. Na XC, letos byla slibovaná nová technická trať, dorazilo i několik jezdců ze soboty, kteří dali Nasavrkám přednost před Pardubickou Alpinou.

24 Hodin MTB Bystřička 12-13/7 2008

Kudla ve vedru, kudla v dešti, kudla v blátě, asi tak bych na úvod charakterizoval druhý podnik seriálu 24 hodinovek MTB. Přijel jsem osvěžen 4 hodinami spánku po dovolené v Itálii a jediné na co jsem myslel při příjezdu do Bystřičky bylo, kde si v klídku tak 8 hodin schrupnout. Po týdnu nad 2000mnm mě bolela hlava a byl jsem ve vlažnějším rozpoložení. Ale nálada zbytku teamu mě rychle vtáhla do dění. První info o trati /7,3km 171m převýšení/ bylo, že je silová a není kde odpočívat, tak to není až tak dobrá zpráva. Ale podmínky jsou pro všechny stejný, takže nemá cenu to řešit. První rundu jede Tomáš a tak všichni vyhlížíme, kdo přijede první do cíle. Trochu nás zarazí, že to je závodník konkurenční 4ky. A to znamená jediné, bude boj! Já jsem ale přijel dneska vyhrát, takže druhej flek nepřipadá v úvahu.

První závod Českého poháru v půlmaratonu

Minulý týden jsem zahájil závodní sezónu na silnici, a to „Prvním šlápnutím“, které pořádají Vinohradské šlapky. Výsledky tohoto závodu byly dosti zmatečné, takže v podstatě ještě ani teď nevím, jak jsem to vlastně zajel. Holt bez čipů měřit okruhový závod se...