Ski park Velká Chuchle

Konečně i do Prahy dorazil projekt na tréninkový běžecký okruh. Konkrétně do Velké Chuchle. Celou akci zaštiťuje Kateřina Neumanová. Navštívil jsem závodiště hned první den po otevření a tady jsou rychlé dojmy.

Letošní netypicky teplá zima odložila start areálu až do začátku února, což je rozhodně škoda. Současné období teplot pod bodem mrazu navíc nedoprovázelo sněžení, a tedy provozovatelé byli nuceni celý kruh pokrýt technickým sněhem. Z toho plyne několik podstatných faktů.

Prvním z nich je délka okruhu, podle mě zdaleka nedosahuje jednoho kilometru, ale ještě to příště změřím GPS.

Druhým faktem je, že technický sníh naprosto rašpluje skluznice – po 90minutách jsem měl lyže šedé. Naopak příjemné je, že tento sníh dobře drží a je zároveň rychlý.

 

Ski park Chuchle


Do Chuchle jsem dorazil v půl sedmé a na celkem slušně osvětleném okruhu se pohybovalo zhruba 30 lyžařů. Protaženo je na dvě rolby a tedy není problém předjíždět. Vnitřní stopa je však více hrbolatá. Díky rovnému profilu je trať ideální na trénink rychlých bruslařských stylů, zejména 1:1. Velmi si užijí borci se silnými pažemi, na rovinkách se to dá hezky rozjet. Pro výkonnostní klasiky bych doporučil návštěvu v hodinách, kdy nebude tolik lidí, neboť klasická stopa je jen na vnější straně a jezdilo se v ní velmi turisticky.

Kapacitu oválu s v současné podobě bych viděl kolem 50ti lyžařů, pak už by bylo hodně nacpáno. Jezdí se pochopitelně jen jedním směrem a to po směru hodinových ručiček. Sice je to po rovině, ale díky tomu není možné si nikde odpočinout a přítomnost dalších lyžařů trochu vybízí k soutěživosti. V reálu to pak vypadá, že jede hodně svižně a místy je to slušná hecovačka ve stylu „king of the hill“, jak pořád nastupují čertví lyžaři, je jen otázka času, kdy toho budete mít dost.  Jediná vada na kráse je nástupní místo, tady by se slušelo trať více rozšířit.

Celkově to hodnotím velmi dobře a jsem rád, že se konečně někdo odhodlal k tomuto projektu. Doufám, že se letos bude lyžovat ještě mnoho dní a také, že projekt bude pokračovat i v dalších letech.

web: http://www.skiparkchuchle.cz/

otevřeno: 13.00 až 16.30; 17.00 až 20.30 

Potřebujete se vybavit na běžky?
Využijte nabídky našeho partnerského eshopu v odděleních vše na běžky (běžecké lyže, boty, hole, oblečení) a lyžařské vosky.

Ski park Chuhle

 

 

ski park chuchle

Štítky: 

Související články

Bedřichovská 30

Šárka: Po loňském sněhovém fiasku a zrušené Jizerské 50 to i letos nevypadalo před
Vánoci o moc nadějněji, a tak jsem v průběhu adventních silničářských
vyjížděk na svoji přihlášku na Bedřichovskou 30 lehce pozapomněla a v...

Boboloppet 2015

Šárka: Letošní krásně rozběhlá lyžařská sezóna přímo vybízela k účasti na
největším a nejtěžsím českém závodě BoBoloppet. Nádherná trať se motá skrze
celé Jizerské hory, závod má podtitulek "závod pravých chlapů",  90...