Specialized COMMAND POST 2009 – nová teleskopická sedlovka

Další z užitečných novinek, kterou Specialized vyvinul představuje výškově nastavitelná teleskopická sedlovka COMMAND POST 09 nabízející jedchoduché ovládání ze řídítek.

Sedlovka je určena především pro vyznavače kol kategorie trail a enduro, kdy vede jízda členitým a obtížným terénem a pro bezpečnost a pohodlí je mnohdy nutná změna výšky posedu.
Pro přesun k oblíbenému trailu a jízdu do kopce je nutné mít sedlovku vysunutou v horní pozici a naopak v trialové pasáži nebo při jízdě z kopce je výhodnější mít sedlovku v dolní pozici, aby měl jezdec dostatek prostoru nad kolem a mohl se v průdkých pasážích lépe dostat za sedlo a zase bezpěčně zpět.

COMMAND POST funguje na mechanickém principu v kombinaci s vzduchovou patronou nafoukanou dusíkem a nabízí jezdci volbu mezi třemi polohami výšky posedu v celkovém rozsahu 110mm.

1. pozice – sedlovka je nahoře
2. pozice – střední pozice
3. pozice – sedlovka je zcela zasunuta

Nastavení výšky posedu se dá plynule regulovat za jízdy bez nutnosti zastavení a to za pomoci ovládací páčky přímo ze řidítek. Toto ovládání funguje na mechanickém principu a pokyn jezdce z páky řidítek je na sedlovku přenesen pomocí klasického lanka.
Standardně se bude sedlovka dodávat s kolem S-Works Enduro. V prodeji bude samozřejmě i samostatně a všechny modely Enduro a Pitch 09 budou mít na rámu připraveny navářku pro vedení lanka vedoucího k ovládací páčce sedlovky. Ostatní kola jako nové FSR XC nebo Stumpjumper FSR na rámech navářku na toto vedení sice nemají, ale za pomoci stahovacích pásek se dá poměrně elegantně vedení k sedlovce připevnit i k nim.

Na vývoji této sedlovky se nepodílel nikdo jiný než známý guru odpružených kol Specialized Mike McAndrews.

Sedlovka se bude nabízet pouze v průměru 30,9mm, tedy kompatibilní se všemi koly Specialized a její váha by měla být 430g.

Sedlovka je opravdu vychytaná a pokud řešíte na svém kole Specialized problém s délkou klasické sedlovky, která Vám neumožuje v prudkých sjezdech plné zasunutí do rámu kola je nová výškově nastavitelná sedlovka COMMAND POST právě pro vás ideálním řešením.

Jakmile budeme mít bližší informace o ceně a dostupnosti této výškově nastavitelné sedlovky, naleznete je zde nebo na stránkách našeho obchodu – eshop.skiservis.cz.

Související články

Cyklistické tretry Specialized - Body Geometry technologie

Cyklistické tretry jsou dnes základní výbavou každého dobrého cyklisty. Přednosti použití nášlapných pedálů a cyklistických treter do výkonu a efektivity šlapání už není potřeba nikomu ze zasvěcených cyklistů vysvětlovat. Na výběr je mnoho modelů i značek treter. V tomto článku se chceme...

Specialized Camber 29 - 2013

Kola z modelové řady Specialized Camber, patřící do rodiny kol pro kategorii XC Trail, přináší pro cyklistickou sezónu 2013 pořádnou porci inovací a novinek. To jen potvrzuje fakt, že se tato řada pevně v kolekci Specialized ustálila. Kola již nejsou vnímána jako levnější alternativa ke...