Specialized COMMAND POST 2009 – nová teleskopická sedlovka

Další z užitečných novinek, kterou Specialized vyvinul představuje výškově nastavitelná teleskopická sedlovka COMMAND POST 09 nabízející jedchoduché ovládání ze řídítek.

Sedlovka je určena především pro vyznavače kol kategorie trail a enduro, kdy vede jízda členitým a obtížným terénem a pro bezpečnost a pohodlí je mnohdy nutná změna výšky posedu.
Pro přesun k oblíbenému trailu a jízdu do kopce je nutné mít sedlovku vysunutou v horní pozici a naopak v trialové pasáži nebo při jízdě z kopce je výhodnější mít sedlovku v dolní pozici, aby měl jezdec dostatek prostoru nad kolem a mohl se v průdkých pasážích lépe dostat za sedlo a zase bezpěčně zpět.

COMMAND POST funguje na mechanickém principu v kombinaci s vzduchovou patronou nafoukanou dusíkem a nabízí jezdci volbu mezi třemi polohami výšky posedu v celkovém rozsahu 110mm.

1. pozice – sedlovka je nahoře
2. pozice – střední pozice
3. pozice – sedlovka je zcela zasunuta

Nastavení výšky posedu se dá plynule regulovat za jízdy bez nutnosti zastavení a to za pomoci ovládací páčky přímo ze řidítek. Toto ovládání funguje na mechanickém principu a pokyn jezdce z páky řidítek je na sedlovku přenesen pomocí klasického lanka.
Standardně se bude sedlovka dodávat s kolem S-Works Enduro. V prodeji bude samozřejmě i samostatně a všechny modely Enduro a Pitch 09 budou mít na rámu připraveny navářku pro vedení lanka vedoucího k ovládací páčce sedlovky. Ostatní kola jako nové FSR XC nebo Stumpjumper FSR na rámech navářku na toto vedení sice nemají, ale za pomoci stahovacích pásek se dá poměrně elegantně vedení k sedlovce připevnit i k nim.

Na vývoji této sedlovky se nepodílel nikdo jiný než známý guru odpružených kol Specialized Mike McAndrews.

Sedlovka se bude nabízet pouze v průměru 30,9mm, tedy kompatibilní se všemi koly Specialized a její váha by měla být 430g.

Sedlovka je opravdu vychytaná a pokud řešíte na svém kole Specialized problém s délkou klasické sedlovky, která Vám neumožuje v prudkých sjezdech plné zasunutí do rámu kola je nová výškově nastavitelná sedlovka COMMAND POST právě pro vás ideálním řešením.

Jakmile budeme mít bližší informace o ceně a dostupnosti této výškově nastavitelné sedlovky, naleznete je zde nebo na stránkách našeho obchodu – eshop.skiservis.cz.

Související články

Kam, Proč, Za kolik. LIVIGNO ITALY

Od konání světového šampionátu v XC se v Livignu začala velmi rozvíjet podpora cyklistiky. K tradiční silniční, které se mezi alpskými průsmyky dařilo od pradávna se přidalo i horské kolo, zde nazývané Alpine MTB. Označení to je bez nadsázky. Bikování po trailech ve výškách nad 2000mnm vyžaduje kromě fyzické přípravy i dobrou fyzickou odolnost.

PRVNÍ TESTOVACÍ VÍKEND 2009 - REPORT

O Velikonočním víkendu to z pohledu cyklisty v Radotíně nezvykle žilo. Jaro nám dopřálo nádherné počasí a potěšilo všechny, kdo se vypravili do zdejšího cyklistického ráje a rozhodli se zúčastnit tradičního Testovacího víkendu v...

Gary Fisher Rumblefish 2010 - 29" XC Trail

Jedná se kola zastupující v nové kolekci Gary Fisher kategorii XC Trail, tedy kola určená pro celodenní vyjížďky v členitém terénu, kdy je potřeba pohodlné spolehlivé kolo s příznivými váhovými parametry a odpovídajícím zdvihem. Rumblefish nabízí zdvih 120mm nad oběma koly a spojuje v sobě...